Dzisiaj jest czwartek 17 czerwca 2021, imieniny: Laury, Alberta, Marcjana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16788) SPORT FORUM FIRMY (5606) PRACA (77) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 16oC
Jutropogoda
27 / 21oC
Pojutrzepogoda
28 / 21oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Na błoniach powstaje już parkur. W piątek startuje ... (0)Turek. Zatrzymani za wymuszenia rozbójnicze i nark ... (0)

Wojewoda informuje o nowej odsłonie programu Rodzina 500 plus

Dodano: 25.06.2019 08:16

Rusza kampania informacyjna nowej odsłony programu Rodzina 500 Plus. Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann oraz wicewojewoda Aneta Niestrawska wzięli udział w oficjalnej inauguracji kampanii informacyjnej. 

Już od 1 lipca rządowy program Rodzina 500 Plus zacznie obowiązywać w rozszerzonej formule. Świadczenie wychowawcze w nowej odsłonie będzie przysługiwało na wszystkie dzieci bez względu na dochody rodziny. W związku ze zmianami w programie wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann oraz wicewojewoda Aneta Niestrawska wzięli udział w oficjalnej inauguracji kampanii informacyjnej w województwie wielkopolskim.

- To niezwykle ważna informacja dla wszystkich rodziców, którzy do tej pory otrzymywali środki na drugie i kolejne dziecko, ale także dla rodziców, którzy mają jedno dziecko. Ze względu na ten nowy transfer społeczny w ramach rozszerzonego programu Rodzina 500 Plus rodzice będą mieli jeszcze więcej możliwości związanych na przykład z dodatkową edukacją dla dzieci. Warto zauważyć, że to kolejna zapowiedź rządu Prawa i Sprawiedliwości, która wchodzi w życie i świadczy o naszej wiarygodność przed społeczeństwem. Jeśli coś deklarujemy, to realizujemy - mówi wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

W ramach akcji informacyjnej koordynowanej przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu do wielkopolskich gmin przyjadą ambasadorzy programu Rodzina 500 Plus. Dzięki temu Wielkopolanie będą mieli okazję zadawać pytania oraz zapoznawać się ze zmianami w funkcjonowaniu programu. W ramach pierwszego dnia kampanii ambasadorzy odwiedzą Mosinę oraz Pniewy. W następnych dniach busy będą gościć w Czarnkowie, Wieleniu, Drawsku, Szczytnikach, Opatówku, Kaliszu, Kole, Grzegorzewie oraz Dąbiu.

- Rządowy program Rodzina 500 Plus w nowej odsłonie będzie obejmował blisko 690 tys. dzieci w samej Wielkopolsce. Od początku funkcjonowania programu do wielkopolskich rodzin trafiło już 7 mld 496,7 mln zł, a świadczeniem objętych jest 358,4 tys. dzieci - dodaje Zbigniew Hoffmann.

W ramach nowej odsłony zostały znacznie uproszczone procedury przyznawania świadczeń. Od 1 lipca wnioski można składać w formie elektronicznej poprzez bankowość elektroniczną, portal Emp@tia oraz platformy usług elektronicznych ZUS. Natomiast od 1 sierpnia wnioski będzie można składać w formie papierowej. Złożenie wniosku w okresie lipiec – sierpień oznacza, że świadczenie z wyrównaniem od lipca zostanie wypłacone najpóźniej 31 października.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:rodzina 500 plus,   wojewoda wielkopolski,   500 plus,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.