Dzisiaj jest wtorek 10 grudnia 2019, imieniny: Danieli, Julii, Eulalii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20746) SPORT FORUM FIRMY (5429) PRACA (35) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / -1oC
Jutropogoda
1 / -1oC
Pojutrzepogoda
0 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Golina. Umowa na rewitalizację zabytkowego parku p ... (1)Zawodniak w kadrze Polski. Szóste miejsce w Puchar ... (0)

Golina. Umowa na rewitalizację osiedla Starówka podpisana!

Dodano: 25.06.2019 15:09
Źródło: LM.pl

Będzie rewitalizacja parku w Golinie i przebudowa budynku po restauracji w centrum miasta. Burmistrz podpisał w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu umowę na dofinansowanie inwestycji.

„Rewitalizacja Osiedla Starówka w miejscowości Golina” - taka jest nazwa projektu, na którego realizację udało się zdobyć dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Inwestycja obejmuje dwa priorytetowe zadania. Pierwsze to rewitalizacja parku miejskiego w Golinie. W zakres tych prac wchodzą: zagospodarowanie układu przestrzennego i komunikacyjnego, nowe nasadzenia, montaż elementów wyposażenia, małej architektury, oświetlenia, letniej sceny z pergolą, wymiany urządzeń na placu zabaw i ścieżki edukacyjnej. Drugie z to nadanie nowej funkcji budynkowi po restauracji „Smakosz”. I tutaj prace będą polegały na przebudowie, rozbudowie i zmianie sposobu użytkowania budynku usługowego na budynek użyteczności publicznej z przeznaczeniem na usługi społeczne i edukacyjno-kulturalne.

Całkowita wartość projektu to blisko 4 mln 414 tys. zł. Dofinansowanie ze środków unijnych i budżetu państwa wyniesie ponad 3 mln 750 tys. zł. Planowany termin zakończenia prac to listopad 2020 roku.

fot. golina.pl

  • Golina. Umowa na rewitalizację osiedla Starówka podpisana!
  • Golina. Umowa na rewitalizację osiedla Starówka podpisana!

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.