Dzisiaj jest czwartek 13 sierpnia 2020, imieniny: Diany, Hipolita, Kasjusza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16751) SPORT FORUM FIRMY (5518) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
29 / 18oC
Jutropogoda
26 / 19oC
Pojutrzepogoda
25 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Medyk zagra z zespołem, którego w Ekstralidze już ... (0)Wirusowa Grupa Wsparcia odznaczona. Krzyże Zasługi ... (0)

Konin. Marsz dla Życia, Rodziny i Tradycji przejdzie pod krzyż

Dodano: 26.06.2019 12:39

Marsz dla Życia, Rodziny i Tradycji przejdzie przez Konin w najbliższą niedzielę. Jednym z fundamentów wydarzenia jest sprzeciw wobec ataków na kościoły w kraju.

Spotkanie rozpocznie msza święta, która odbędzie się 30 czerwca o godz. 11.30 w kościele św. M. Kolbe. Około godz. 12.30 rozpocznie się marsz. Przejdzie on ulicą Kleczewską i Szymanowskiego, aż pod krzyż upamiętniający Chrzest Polski na Zatorzu.

- Tego dnia chcemy wspólnie przejść ulicami miasta, zaznaczając, jak ważna jest dla nas rodzina, jak wiele znaczy dla nas człowiek i jego los. Jednym z fundamentów wydarzenia jest też wyraźny sprzeciw wobec ataków na kościoły w Polsce, co dotarło także do naszego miasta... - informują organizatorzy marszu. - Chcemy w duchu pokoju manifestować naszą przynależność do tradycji katolickiej, miłość do drugiego człowieka, szacunek dla rodziny – dodaje.

Wydarzenie organizowane jest przez Towarzystwo Patriotyczne Maksymiliana Tarejwy, parafię św. M. Kolbe w Koninie oraz wspólnotę „MaMaKo”.

  • Konin. Marsz dla Życia, Rodziny i Tradycji przejdzie pod krzyż
  • Konin. Marsz dla Życia, Rodziny i Tradycji przejdzie pod krzyż

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.