Dzisiaj jest czwartek 17 października 2019, imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18058) SPORT FORUM FIRMY (5382) PRACA (43) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 12oC
Jutropogoda
16 / 14oC
Pojutrzepogoda
17 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Inspektorzy Transportu Drogowego kontrolowa ... (4)Konin. Zaprotestują przeciwko tureckiemu atakowi n ... (5)

Jak wybrać dobre ubezpieczenie turystyczne?

Materiał promocyjny

Dodano: 27.06.2019 12:01
  • Jak wybrać dobre ubezpieczenie turystyczne?

Nie możesz doczekać się błogiego lenistwa na plaży? A może planujesz aktywne wakacje na rowerze czy zwiedzaniu, windsurfing na rajskiej plaży, rodzinny rejs jachtem lub kurs nurkowy? Niezależnie od pomysłu na spędzenie urlopu, warto zadbać o bezpieczeństwo i wykupić polisę. Podpowiadamy, jak wybrać najlepsze ubezpieczenie turystyczne i cieszyć się spokojem na wakacjach.

Jak wybrać idealną polisę, gdy wyjeżdżamy za granicę?

Osobom, które planują wyjazd łączący wypoczynek ze zwiedzaniem wystarczy standardowa polisa turystyczna. Jej podstawą są koszty leczenia, ponieważ to właśnie wizyty u lekarza, hospitalizacja, środki medyczne i ewentualny transport powrotny do kraju generują ogromne koszty, które zazwyczaj znajdują się poza zasięgiem przeciętnego turysty. Na terenie UE obowiązuje EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego), która częściowo zapewnia Polakom darmowe leczenie poza krajem. W takim przypadku za minimalną bezpieczną sumę gwarantowaną polisy turystycznej uznaje się 20 tys. euro (zalecane jest jednak 30 tys. euro). Gdy wyjeżdżamy poza Europę, koszty leczenia wzrastają, dlatego należy wykupić polisę minimum na 60 tys. euro. Osoby planujące urlop w USA, Kanadzie lub Australii mogą zainwestować w polisę bez sumy gwarantowanej, która zwraca wszystkie koszty leczenia.

Standardowe polisy turystyczne zapewniają również ubezpieczenie NNW – od następstw nieszczęśliwych wypadków. OC w życiu prywatnym zapewni zaś ochronę na wypadek nieumyślnego wypadku lub zniszczenia mienia osobie trzeciej.

Jakie rozszerzenia do polisy wybrać?

Ubezpieczenie podróżne można rozbudować o wiele dodatków. Osoby planujące lot samolotem mogą wykupić ochronę bagażu (na wypadek jego kradzieży, zagubienia lub zniszczenia) oraz ubezpieczenie od opóźnienia lotu.

Turyści, którzy chcą spędzać czas aktywnie, powinni dokładnie przeanalizować OWU, ponieważ wiele TU wymaga rozszerzenia ochrony na wypadek uprawiania sportów ekstremalnych. Gdy planujemy wycieczki górskie, jazdę na nartach, wyprawę do dżungli czy rejs po morzu, należy wykupić polisę zapewniającą pokrycie kosztów ratownictwa (za granicą jest ono płatne).

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne?

Ceny w poszczególnych Towarzystwach Ubezpieczeniowych znacznie różnią się od siebie, dlatego warto porównać różne oferty. Porównywarka ubezpieczeń turystycznych na WakacyjnaPolisa.pl pozwala szybko i wygodnie porównać różne ubezpieczenia i dobrać najlepszą ochronę dla siebie. Warto pamiętać, że na koszt polisy turystycznej wpływ ma wiele indywidualnych czynników. Ważna jest długość pobytu, kraj, do którego wyjeżdżamy, charakter podróży czy liczba ubezpieczanych. Cenę podnoszą także dodatki, które warto dopasować do własnych potrzeb.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:wakacje,   turystyka,   ubezpieczenie

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.