Dzisiaj jest środa 3 czerwca 2020, imieniny: Klotyldy, Leszka, Tamary WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18398) SPORT FORUM FIRMY (5494) PRACA (23) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 8oC
Jutropogoda
19 / 14oC
Pojutrzepogoda
14 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:

Z ostatniej chwili. Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca 2020 roku

Polecamy:

Wotum zaufania dla starosty konińskiego. Wstrzymał się tylko PiS

Dodano: 27.06.2019 13:41
Źródło: LM.pl

Radni Prawa i Sprawiedliwości wstrzymali się od głosu. Starosta koniński – Stanisław Bielik mimo to, otrzymał swoje pierwsze wotum zaufania.

Radni zapoznali się najpierw z raportem o stanie powiatu konińskiego. Składa się on z kilku części i jak mówił Stanisław Bielik, dokument odzwierciedla zakres zadań, jakie zarząd powiatu realizował w ubiegłym roku.

- Raport obejmuje całą gamę zadań i każdemu nadawaliśmy należną mu rangę. Wszystko robiliśmy z myślą o adresatach, którymi są mieszkańcy powiatu – podkreślił starosta Bielik.

Wszystkie komisje działające w Radzie Powiatu Konińskiego wyraziły pozytywną opinię o raporcie, który wykazał prawidłową realizację strategii, polityki i programów powiatu.

- Po wysłuchaniu raportu o stanie powiatu konińskiego, klub radnych Nasz Powiat wyraził pozytywną opinię o działalności zarządu. Realizacja polityk, strategii przebiegała prawidłowo – mówił Andrzej Perkowski. - Ważnym aspektem podejmowanych działań była współpraca zarządu powiatu z samorządami gmin, organizacjami pozarządowymi, przedstawicielami gmin i społecznością lokalną – dodał.

- Raport to nowa instytucja wprowadzona po raz pierwszy w tej kadencji. Cały dokument spełnia ustawowe, ale i nasze oczekiwania. Daje obraz kondycji powiatu , ale też pokazuje możliwość wnioskowania dalszych kierunków rozwoju – podkreślał Tadeusz Słodkiewicz, który zabrał głos w imieniu klubu Towarzystwo Samorządowe.

- Dokument sam w sobie jest prawidłowy, ale również z obserwacji i realizacji zadań wynika jednoznacznie, że całokształt pracy zarządu oceniamy bardzo wysoko – dodał w imieniu klubu Polskie Stronnictwo Ludowe – Wiesław Bednarek.

Jedynie Anna Woźniak bez żadnego uzasadnienia zapowiedziała, że klub radnych Prawa i Sprawiedliwości wstrzyma się od głosu. Ostatecznie, 16 radnych było „za” wotum zaufania dla zarządu, a 5 radnych „wstrzymało się” od głosu.

  • Wotum zaufania dla starosty konińskiego. Wstrzymał się tylko PiS
  • Wotum zaufania dla starosty konińskiego. Wstrzymał się tylko PiS
  • Wotum zaufania dla starosty konińskiego. Wstrzymał się tylko PiS
  • Wotum zaufania dla starosty konińskiego. Wstrzymał się tylko PiS

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.