Dzisiaj jest środa 18 września 2019, imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19354) SPORT FORUM FIRMY (5362) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 8oC
Jutropogoda
14 / 8oC
Pojutrzepogoda
14 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wilki szykują się do nowego sezonu. Sparingi i now ... (0)Po konsekracji, goście udali się do wyremontowanej ... (1)

Stanisław Bielik z absolutorium. Większość zagłosowała "za"

Dodano: 27.06.2019 14:58
Źródło: LM.pl

Zaskoczenia nie było. Stanisław Bielik niejednomyślnie, ale otrzymał absolutorium od Rady Powiatu Konińskiego.

Po głosowaniu nad raportem o stanie powiatu konińskiego oraz wotum zaufania dla zarządu, radni przyjęli sprawozdanie finansowe. Budżet za 2018 roku zamknął się po stronie dochodów kwotą 104 792 163,96 zł, a po stronie wydatków kwotą - 107 928 564,65 zł. Dochód budżetowy wyniósł 101,3% planowanych dochodów rocznych, natomiast wydatki zrealizowano w 95,50%. Rok zakończył się deficytem w wysokości 3 136 400,69 zł przy planowanym deficycie 9 563 966,40 zł. Radni Prawa i Sprawiedliwości stwierdzili, że budżet został wykonany zgodnie z zasadami celowości, jasności i rzetelności. Mimo to, wstrzymali się od głosu. Tak samo było w przypadku przyjęcia absolutorium dla Stanisława Bielika.

- Przedłożone dokumenty w pełni obrazują wykonanie budżetu. Podkreślić należy i pogratulować, że aplikowano i zdobywano środki zewnętrzne. To wpłynęło na powiększenie mienia i realizację inwestycji – mówił Tadeusz Słodkiewicz z klubu radnych Towarzystwa Samorządowego.

Za absolutorium dla zarządu powiatu, poza Towarzystwem Samorządowym opowiedzieli się radni Polskiego Stronnictwa Ludowego i Naszego Powiatu. Podobnie jak w poprzednich głosowaniach, 16 radnych zagłosowało „za”, a 5 „wstrzymało się” od głosu.

  • Stanisław Bielik z absolutorium. Większość zagłosowała "za"
  • Stanisław Bielik z absolutorium. Większość zagłosowała "za"
  • Stanisław Bielik z absolutorium. Większość zagłosowała "za"

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.