Dzisiaj jest czwartek 1 października 2020, imieniny: Danuty, Remigiusza, Romana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18090) SPORT FORUM FIRMY (5537) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 10oC
Jutropogoda
14 / 11oC
Pojutrzepogoda
15 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Samorządowcy o modernizacjach dróg w gm. Ślesin i ... (2)E-mail z groźbą rozpylenia gazu bojowego. Alarm w ... (3)

Dzieci uczą się żeglarstwa. W Gosławicach powstał dla nich klub

Dodano: 30.06.2019 13:57
Źródło: LM.pl

Od maja w konińskiej „Przystani Gosławice” działa klub żeglarski „Spinaker”. To jedna z dwóch w okolicy szkół dla dzieci.

Rafał Wrzesiński jest żeglarzem z ponad 30-letnim stażem. Od roku pracuje w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. To on, przy aprobacie dyrekcji, stworzył szkołę żeglarstwa dla najmłodszych. Okazuje się, że zainteresowanie nauką żeglowania jest duże.

- Jak ogłosiliśmy nabór to musieliśmy w pewnym momencie odmawiać. Mamy obecnie 12 osób w wieku od 8 do 14 lat. Uczymy ich żeglarstwa, tego jak się zachować w wodzie i oswajamy ich z wiatrem – mówi Rafał Wrzesiński, wicekomandor klubu „Spinaker”. - Myślę, że za chwilę będziemy musieli szukać kolejnego instruktora i będziemy działać dalej.

Do dyspozycji młodych żeglarzy jest pięć łodzi typu Optimist. Jak mówi Rafał Wrzesiński, nie są one nowe, ale w dobrym stanie. Każdy kto chciałby przyłączyć się do grupy musi umieć pływać i przedstawić opinię lekarską, że może uprawiać sport. Opłata wpisowa do klubu to 120 zł, a miesięczny koszt obejmujący dwie lekcje tygodniowo po półtorej godziny, to 160 zł.

To druga w okolicy szkoła żeglarstwa dla dzieci. Jedyna do tej pory działała w Ślesinie. Na 28 lipca klub „Spinaker” planuje zorganizować regaty ze starszymi kolegami żeglarzami.

  • Dzieci uczą się żeglarstwa. W Gosławicach powstał dla nich klub

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Świetny pomysł. Chciałoby się powiedzieć - nareszcie! Życzę powodzenia.
Dodano: 30.06.2019 21:46    Przez: Jacek Wiśniewski

KOMENTARZE

Świetny pomysł. Chciałoby się powiedzieć - nareszcie! Życzę powodzenia.
Dodano: 30.06.2019 21:46    Przez: Jacek Wiśniewski

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.