Dzisiaj jest sobota 22 lutego 2020, imieniny: Małgorzaty, Marty, Piotra WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21144) SPORT FORUM FIRMY (5461) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 6oC
Jutropogoda
5 / 3oC
Pojutrzepogoda
5 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Ostatni sparing na remis. Za tydzień pierwszy mecz ... (0) W Turku powstanie pierwsza strefa wolna od dymu t ... (4)

Konin. Uwaga na oszustów! Próby wyłudzeń "na policjanta CBŚ"

Dodano: 11.07.2019 14:20
Źródło: LM.pl

Oszuści podający się za funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego mają na celowniku mieszkańców Konina.

Dwa dni temu dyżurny konińskiej komendy przyjął zgłoszenie o próbie oszustwa metodą „na policjanta” i rozesłał policyjne ostrzeżenia. O podobnej próbie poinformowała naszą redakcję jedna z czytelniczek.

- Odebrałam w ostatnim czasie dwa takie telefony. Najpierw pan przedstawił się jako policjant CBŚ. Byłam ostrożna i poprosiłam o imię oraz nazwisko i numer legitymacji służbowej. Powiedziałam, żeby zadzwonił za 10 minut, bo muszę to sprawdzić w naszej konińskiej komendzie. Już nie zadzwonił – opowiada czytelniczka. - Dzisiaj był kolejny telefon. Znowu pan przedstawiający się jako funkcjonariusz CBŚ kazał mi wyjść do drugiego pomieszczenia, żeby nikt nie słyszał – dodaje.

Kobieta zachowała zimną krew i nie dała się zwieść oszustom. Marcin Jankowski, rzecznik konińskiej policji podkreśla, że każdy taki przypadek warto jest zgłaszać mundurowym.

- Kiedy dyżurny otrzyma informację o próbie oszustwa to policyjne ostrzeżenie pojawia się w aplikacji „BLISKO”. Wtedy każdy kto ją posiada otrzymuje powiadomienie, żeby być ostrożnym – mówi Marcin Jankowski. - Czujność trzeba jednak zachować cały czas – dodaje.

  • Konin. Uwaga na oszustów! Próby wyłudzeń "na policjanta CBŚ"

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.