Dzisiaj jest sobota 19 października 2019, imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17889) SPORT FORUM FIRMY (5384) PRACA (46) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 12oC
Jutropogoda
17 / 13oC
Pojutrzepogoda
17 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wypadek w Brzeźnie. Pracownik utknął na wysokości ... (0)Piłkarska kolejka: Czy Górnik w końcu wygra na wła ... (0)

Konin. Ponad 500 uczniów nie znalazło miejsca w I etapie

Dodano: 11.07.2019 15:50

Ponad 500 uczniów na razie poza systemem w Koninie. Tyle osób, w wyniku kumulacji dwóch roczników: ósmoklasistów i absolwentów gimnazjów, nie znalazło miejsca w konińskich szkołach po pierwszej turze rekrutacji.

- Przewidzieliśmy to. Utworzyliśmy w szkołach 13 oddziałów więcej. Drugi krok to – w porozumieniu z dyrektorami - zwiększenie liczby uczniów w klasach i tym samym zapewnienie miejsca dla około 500 osób

– uspokaja prezydent Konina Piotr Korytkowski.

Z doświadczenia poprzednich lat wynika, że mimo wpisania się na listy konińskich placówek uczniowie wybierają też szkoły w powiecie konińskim lub w powiatach ościennych. Na początku miasto zakładało, że zapewni 2 750 miejsc w 93 oddziałach, w tym 1 450 miejsc po ośmioletniej szkole podstawowej i 1 300 miejsc po trzyletnim gimnazjum. Kiedy okazało się, że potrzeby są większe - dodano 13 oddziałów.

– To spowodowało zwiększenie w systemie elektronicznej rekrutacji liczby przydzielonych kandydatów: na 1 544 po szkole podstawowej i 1 547 po gimnazjum, tj. o około 400 miejsc więcej. Kandydaci, którzy nie zostali przydzieleni to 286 osób po szkole podstawowej, 312 po gimnazjum i to dla nich zwiększymy liczebność oddziałów

– wyjaśnia kierownik Wydziału Oświaty Małgorzata Hopen.

Decydując się na zwiększenie liczby oddziałów, miasto brało pod uwagę utrzymanie jednozmianowości w szkołach oraz wydatki na remonty i przygotowanie miejsc dla uczniów.   

Publikacja list kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia nastąpi 16 lipca o godzinie 10.00. Natomiast listy przyjętych uczniów zostaną opublikowane 25 lipca o godzinie 13.00, co będzie poprzedzone potwierdzeniem woli podjęcia nauki przez zakwalifikowanego kandydata i to wtedy tak naprawdę będzie wiadomo, ilu miejsc w Koninie brakuje.   

- Zapewniamy wszystkich uczniów i rodziców, że działania miasta Konina w zakresie zapewnienia miejsc ósmoklasistom i absolwentom gimnazjów są priorytetem, mimo że rekrutacja do tzw. podwójnych roczników stanowi duże obciążenie dla samorządu

– wyjaśnia prezydent Korytkowski.

  • Konin. Ponad 500 uczniów nie znalazło miejsca w szkole

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:reforma oświaty,   wydział oświaty,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Szkoły nie są z gumy. Może należy się zastanowić czy reforma edukacji jest dobrze przeprowadzona. Czteroletnie liceum popieram, ale po liczbie osób które się nie dostały w pierwszych turach rekrutacji w całej Polsce można wywnioskować, że coś jest nie tak jak powinno być.
Dodano: 11.07.2019 16:29    Przez: koninianinin
Jako rodzic jednego z tych młodych ludzi, zastanawiam się czy autor materiału pomyślał co robi. Jaki jest sens publikowania informacji, że ponad 500 osób nie zakwalifikowało się do żadnej szkoły na 6 dni przed ogłoszeniem list zakwalifikowanych. Czy ktoś pomyślał w jakich emocjach te 6 dni będą żyli młodzi ludzie i ich rodzice?
Dodano: 11.07.2019 19:42    Przez: factoria
Wyniki są 16 lipca o 12.00 a podajecie że 500 osób się nie dostało; znacie wyniki? Na koniec artykułu piszecie, że jest te 500 miejsc więcej i to w trybie jednozmianowy! Czyli ... nagonka skoro miejsc nie braknie? Zatem każdy ma zapewnione miejsce w szkole jak wynika z artykułu. Jeszcze piszecie, że część osób zrezygnuje i wybierze szkoły w innym powiecie. To zaraz się okaże, że 100 miejsc będzie wolnych. To, że ktoś sie nie dostanie do wymarzonej szkoły to ma okazję winą obarczyć PiS, ale przecież takie sytuacje już od 50 lat są a nie od dziś.
Dodano: 11.07.2019 20:01    Przez: Lo
Trollu, skargi i zażalenia do najbliższej parafii, będącej miejscowym biurem PiS. Za deformę edukacji odpowiada rząd PiS i była minister Zalewska. PiS nie przewidział, mimo, że mówiono to od samego początku, że będzie kumulacja roczników i zabraknie miejsc.
Dodano: 11.07.2019 16:51    Przez: Jakub Wawrzecki
Spokojnie, przecież tak jest w większości polskich miast
Dodano: 11.07.2019 16:59    Przez: ~uczen

KOMENTARZE

avatar Korytkowski kolejny raz nie podołał? Nie potrafi, nie wie jak? Dziwi to kogoś? Nie miał czasu nasz podróżnik, czy nie miał chęci? Może taki był plan i wykonał go.
Dodano: 11.07.2019 16:07    Przez: Józef Bąk
Szkoły nie są z gumy. Może należy się zastanowić czy reforma edukacji jest dobrze przeprowadzona. Czteroletnie liceum popieram, ale po liczbie osób które się nie dostały w pierwszych turach rekrutacji w całej Polsce można wywnioskować, że coś jest nie tak jak powinno być.
Dodano: 11.07.2019 16:29    Przez: koninianinin
Trollu, skargi i zażalenia do najbliższej parafii, będącej miejscowym biurem PiS. Za deformę edukacji odpowiada rząd PiS i była minister Zalewska. PiS nie przewidział, mimo, że mówiono to od samego początku, że będzie kumulacja roczników i zabraknie miejsc.
Dodano: 11.07.2019 16:51    Przez: Jakub Wawrzecki
Podziękuj ,, dobrej zmianie,, trolu i pani Zalewskiej.Od początku każdy myślący człowiek wiedział,że do tego doprowadzi reforma oświatowa Pis.A ty tego nie wiedziałeś?
Dodano: 11.07.2019 17:25    Przez: 1972
avatar Do Jakub Wawrzecki. Znakomicie wpisujesz się w rolę leminga. Za tydzień POstKOmuniści zmienią przekaz dnia, ogłoszą sukces, że dzięki nim wszyscy uczniowie mają miejsca w szkołach, a ty nie będziesz chciał wracać do tematu. Czym karmią lemingi, że fakty dla nich nie mają znaczenia? Czy to jest proces odwracalny i nie POzostawia trwałego uszczerbku na zdrowiu ...?
Dodano: 13.07.2019 21:10    Przez: Józef Bąk
Spokojnie, przecież tak jest w większości polskich miast
Dodano: 11.07.2019 16:59    Przez: ~uczen
Jako rodzic jednego z tych młodych ludzi, zastanawiam się czy autor materiału pomyślał co robi. Jaki jest sens publikowania informacji, że ponad 500 osób nie zakwalifikowało się do żadnej szkoły na 6 dni przed ogłoszeniem list zakwalifikowanych. Czy ktoś pomyślał w jakich emocjach te 6 dni będą żyli młodzi ludzie i ich rodzice?
Dodano: 11.07.2019 19:42    Przez: factoria
To zadanie prezydenta żeby zapewnić miejsca w szkołach ale jak się zwiedza Japonie ( za podatników pieniądze ) to gdzie w głowie zabezpieczenie miejsc dla uczniów. Zakasac rękawy i do roboty a jak nie to zrezygnować ze stanowiska
Dodano: 11.07.2019 19:47    Przez: ~Ola
Wyniki są 16 lipca o 12.00 a podajecie że 500 osób się nie dostało; znacie wyniki? Na koniec artykułu piszecie, że jest te 500 miejsc więcej i to w trybie jednozmianowy! Czyli ... nagonka skoro miejsc nie braknie? Zatem każdy ma zapewnione miejsce w szkole jak wynika z artykułu. Jeszcze piszecie, że część osób zrezygnuje i wybierze szkoły w innym powiecie. To zaraz się okaże, że 100 miejsc będzie wolnych. To, że ktoś sie nie dostanie do wymarzonej szkoły to ma okazję winą obarczyć PiS, ale przecież takie sytuacje już od 50 lat są a nie od dziś.
Dodano: 11.07.2019 20:01    Przez: Lo
avatar Wg mnie wstępne wyniki są znane od 26 czerwca tj od dnia gdy złożone zostały świadectwa lub ich kopie w szkołach pierwszego wyboru. A to dzięki systemowi komputerowemu, który dane aktualizuje na bieżąco. Dokładne wyniki są znane od chwili gdy w systemie zweryfikowano ostatnie świadectwo i wynik testu tj od ponad tygodnia. Daje to nieuczciwym czas na załatwienie "swoim" miejsc w wybranej szkole. Niemożliwe? To skąd Nowak, Korytkowski i lm.pl wiedzą ilu uczniów przyjęto a ilu nie? Ciekawe czy wyniki będą rzeczywiście publiczne i transparentne tj. czy poza nazwiskami zakwalifikowanych uczniów, upubliczniona zostanie ich punktacja? Od kilku lat obserwuję w konińskich szkołach niezdrową manierę ukrywania przed opinią publiczną informacji ile trzeba było mieć minimalnie punktów aby dostać się do danej klasy. Może dlatego, że ktoś dowiedziałby się, że mając 110 punktów nie dostał się do wymarzonej klasy a "jakiś pociotek" z wynikiem 80 spokojnie się do niej dostał.
Dodano: 12.07.2019 07:35    Przez: Oscar
avatar na pewno za to znajdą miejsce pracy za granicą
Dodano: 11.07.2019 22:28    Przez: Tonny Soprano
avatar Podziękujcie lewicy tj. SLD i PO, że od lat 90-tych, regularnie wykasowano ponad połowę szkół w Polsce, w tym likwidacja szkół zawodowych i techników, które powstały za PRL. Tak więc proszę nie zwalać wszystkiego na PIS.
Dodano: 12.07.2019 00:14    Przez: Pulsar71
Ola , nie pisz bzdur kobieto. Oczywiście ty z tych , którzy twierdzą, że temu bałaganowi winne jest PO i samorządy. Zastanawiam się, dlaczego tym razem p. Tuska oszczędzacie? Tym razem nie kazali w przekazie dnia? Przyjmij raz na zawsze do wiadomości , że za ten bałagan w szkołach odpowiedzialny jest pis-owski rząd. Zaklinanie przez was rzeczywistości nic nie da. !!
Dodano: 12.07.2019 11:06    Przez: kolega kolegi
Po drugie wiceminister powiedział, że można się uczyć zagranicą , wczoraj także następny mądrala pisowski stwierdził, że można także uczyć się w domu, więc?
Dodano: 12.07.2019 11:11    Przez: kolega kolegi
odpowiedz do "kolega kolegi " odnoszę wrażenie że żyjesz w innej rzeczywistości . że też wszystkie wypowiedzi muszą Ci się kojarzyć z PiS em . sądzisz że racjonalne myślenie nie istnieje tylko musi być z kim lub czymś kojarzone. Biedny jesteś w tych swoich rozważaniach . prawda jest taka że wydział oświaty jak i prezydent który bezpośrednio nadzoruje ten wydział miał świadomość już we wrześniu .2918 że będzie brakowało miejsc . To dlaczego się tym nie interesował , a może myślał że tak długo nie będzie prezydentem !!!! . inni prezydenci mogli zabezpieczyć dziwne że tylko ci z PO mają z tym problem.
Dodano: 13.07.2019 01:45    Przez: ~Ola
Kwacze bolszewiki rozwalają edukacje niczym stalinizm i komunizm.
Dodano: 12.07.2019 16:26    Przez: Bazyli Opona
avatar Do "kolega kolegi" - Tylko przez dwa lata (2012-2014), gdy rządziło PO zlikwidowano w Polsce 551 szkół w Polsce. W latach 1990-1999 stopniowo wygaszano i likwidowano zasadnicze szkoły zawodowe i technika. Gdy Tusk wyganiał młodych, (w tym i nauczycieli), do Wielkiej Brytanii, Irlandii, Skandynawii, Niemiec, - to w tym samym czasie rozwinęło się deprecjonowanie techników, a zwłaszcza zawodówek. Te szkoły stały się synonimem zesłania, przegranego życia. Część rodziców, nauczycieli, urzędników przekonywała, że zawodówka to piekło, rodzaj kary: "nie będziesz się uczył, pójdziesz do zawodówki, potem będziesz rowy kopał". Można bez trudu znaleźć informacje jak PO i SLD likwidowała masowo szkoły, gdyż ich utrzymanie spadło na samorządy, a te wolały się pozbyć problemu. Więc proszę nie odwracać kota ogonem, iż to winny jest PIS!!!
Dodano: 12.07.2019 17:45    Przez: Pulsar71