Dzisiaj jest piątek 21 lutego 2020, imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21312) SPORT FORUM FIRMY (5461) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 3oC
Jutropogoda
7 / 5oC
Pojutrzepogoda
5 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Starsza kobieta straciła pieniądze po telef ... (1)Przytulne zacisze w Specjalnym Ośrodku Szkolno - W ... (0)

Bolączki wakacyjnej wymiany walut - szybka wymiana PLN/GBP

Materiał promocyjny

Dodano: 15.07.2019 09:59

Kolejne wakacje z internetowykantor.pl już w pełni, a razem z nimi wakacyjne stresy związane z przedwyjazdowymi zakupami, dopinaniem na ostatni guzik spraw błahych lub ważniejszych, jak choćby zakup waluty. Te wakacje różnią się jednak od wszystkich poprzednich, bo pojawiła się nowa możliwość.

POWTARZAJĄCY SIĘ PROBLEM
Przed powstaniem serwisu, umożliwiającego porównanie kursów walut – internetowykantor.pl, świat wyglądał nieco inaczej: w biegu sprawdzaliśmy strony internetowe najwyżej dwóch najbliższych kantorów, jedną ręką upychając do walizki strój kąpielowy, a drugą telefonując do kantoru potwierdzając, że waluta GBP jest dostępna i umawiając się na kurs wymiany. Problemy piętrzyły się jednak, gdy waluty zabrakło lub gdy kantor nie chciał zagwarantować kursu, z różnych przyczyn. W tamtych czasach nie było też kantorów internetowych i platformy wymiany walut.

WYMIANA WALUT ONLINE
Dzisiaj sprawa ma się nieco inaczej, choć nadal część z nas telefonuje do kantorów, aby negocjować, potwierdzić dostępność waluty, czy po prostu sprawdzić, czy kantor jest czynny. Jak to jednak często bywa, pracownicy kantoru w sezonie dwoją się i troją obsługując klientów jednocześnie rozmawiając przez telefon, co skutkuje często zajętą linią.

Naturalnym odruchem w takich sytuacjach na miejscu klienta jest rozważenie alternatyw. Dziś alternatywy widzimy przede wszystkim w internecie. E-kantory o dowolnej porze dnia i tygodnia czekają na nas z ofertą korzystnych kursów, dodatkowo kusząc prostotą obsługi i pewnością transakcji, w którą kiedyś niektórzy wątpili. Problem pojawia się jednak, jeśli nie posiadamy konta bankowego w walucie kraju, do którego się wybieramy. 

Można rzec, że w sieci pozostałoby tylko rozważenie wymiany społecznościowej. Problem w tym, że nie rozwiązuje ona trudności znanych z e-kantorów, a dodatkowo ogranicza wymianę do ilości, którą inne osoby wracające z wakacji przywiozły z powrotem. Nie szukamy tu jednak dodatkowej oszczędności, lecz szybki dostęp do waluty.

KURS FUNTA
Dotychczas tutaj koło się zamykało i jeszcze bardziej poddenerwowani znów chwytaliśmy za słuchawkę telefonu, dzwoniąc do kantoru. Gdzieś z tyłu głowy tliła się już lampka sygnalizująca zwiększone w tym miesiącu opłaty za telefon. Część użytkowników porównywarki skarżyła się następnie, że w czasie dojazdu do punktu wymiany, kantor zmienił kurs wymiany GBP w stosunku do widniejącego w internetowykantor.pl/kurs-funta/.

W przypadku walut popularnych tj. Funta, Euro, czy Dolara zdawało się to być rzeczą przewidywalną wynikającą z płynności rynku tych walut.

INTERNETOWYKANTOR.PL LEKARSTWEM NA SZYBKĄ WYMIANĘ WALUTY
Jako twórcy internetowykantor.pl - porównywarka kursów walut, zadaliśmy sobie zatem pytanie, czy nie można usprawnić wymiany walut za pomocą internetu, używając do tego serwis wymiany walut? Odpowiedź na to pytanie szybko okazała się pozytywna.

Internetowykantor.pl to proste narzędzie do wymiany walut, umożliwiające szybkie porównanie kursów walut i sprawdzenie, czy funt jest dzisiaj atrakcyjny do kupna. Serwis wymiany walut jest całkowicie bezpłatny oraz bezpieczny. Dodatkowo w okresie wakacyjnym do 31. Sierpnia 2019 Teraz rejestrując się z tego linku można zdobyć kartę do Allegro o wartości 25 zł.

  • Bolączki wakacyjnej wymiany walut - szybka wymiana PLN/GBP

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:pieniądze,   waluty,   wakacje

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Widać wszystko pięknie wygląda ale rzeczywistość nie jest taka słodka . Ktoś kto jedzie na wakacje nie posiada konta walutowego a zakładanie go na użytek raz na rok to jednak trochę głupie. I jeszcze jedno funty z obrazka artykułu już dawno wycofane z obiegu 😃
Dodano: 15.07.2019 10:13    Przez: An Sad

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.