Dzisiaj jest sobota 25 stycznia 2020, imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20868) SPORT FORUM FIRMY (5458) PRACA (41) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 2oC
Jutropogoda
3 / 1oC
Pojutrzepogoda
4 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
21. Gala Powiatu Konińskiego. Statuetki dla najakt ... (0)Śmiertelny wypadek w miejscowości Mokre. Nie żyje ... (3)

Większość uczniów znalazła miejsca w konińskich szkołach średnich

Dodano: 16.07.2019 18:22
Źródło: LM.pl

Prawie wszyscy ubiegający się o miejsca w szkołach średnich, znaleźli w nich miejsce. - Poza systemem pozostaje 67 osób – mówi Witold Nowak, wiceprezydent Konina.

Dzisiaj absolwenci szkół podstawowych oraz gimnazjalnych dowiedzieli się, czy i gdzie będą kontynuować naukę. W systemie elektronicznym zgłoszonych było 3689 osób, a konińskie szkoły planowały pierwotnie przyjąć 2750 osób do 93 oddziałów.

- Po spotkaniu z dyrektorami szkół zdecydowaliśmy, że będzie 106 oddziałów. To pozwoliło nam zakwalifikować 3133 uczniów. Zabrakło miejsc dla około 500 osób. Kontynuowaliśmy rozmowy o tym, żeby zwiększać liczbę uczniów w oddziałach – mówi wiceprezydent Witold Nowak. - Wspólnie zdecydowaliśmy, żeby powiększyć liczbę uczniów w oddziałach o cztery osoby, a jak w przypadku Zespołu Szkół im. M. Kopernika o osiem osób. Klasy będą liczyć od 34 do 38 osób. Musieliśmy podjąć te działania po to, by utrzymać jednozmianowość  taką, jaka była do tej pory – dodaje.

I tak większość szkół będzie pracować do godz.15.00. Natomiast Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych do godz. 17.25, Zespół Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego do godz. 17.30, a Zespół Szkół im. M. Kopernika do godz. 19.00.

- Zwiększanie liczby uczniów w oddziałach sprawi, że ci wszyscy którzy chcieli się dostać do naszych szkół mają taką szansę. Czy do wymarzonych szkół? Pewnie nie, ale robimy co możemy żeby dostali się do szkół drugiego, trzeciego wyboru – mówi Witold Nowak. - Bez żadnego przydziału zostało 67 osób. W zeszłym roku było to 100 osób. To, że uczniowie nie dostali się to znaczy, że nie było dla nich miejsca w żadnej ze szkół na które się zdecydowali. Mogą szukać miejsca w powiecie, w kraju. Mamy 42 wolne, pojedyncze miejsca w Zespołach Szkół – dodaje.

- Biorąc pod uwagę bardzo trudną sytuację, bo jest podwójny rocznik, wykonaliśmy niebywałą pracę i dziękuję dyrektorom oraz całemu wydziałowi oświaty. Wyszliśmy z tego obronną ręką. Skoro tylko 67 osób jest poza systemem jest to chyba nasz sukces – podkreśla prezydent Piotr Korytkowski.

Listy nie są jeszcze zamknięte. Do 25 lipca jest czas na ostateczne decyzje uczniów co do potwierdzenia wyboru konkretnej szkoły.

  • Większość uczniów znalazła miejsca w konińskich szkołach średnich

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

No i gra gitara ,kto się nie dostał to znaczy że źle napisał egzamin lub miał słabe oceny na świadectwie Tak zawsze było.Pozostały zawodówki a potem Technikum.
Dodano: 16.07.2019 22:59    Przez: ona

KOMENTARZE

No i gra gitara ,kto się nie dostał to znaczy że źle napisał egzamin lub miał słabe oceny na świadectwie Tak zawsze było.Pozostały zawodówki a potem Technikum.
Dodano: 16.07.2019 22:59    Przez: ona

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.