Dzisiaj jest piątek 18 października 2019, imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17905) SPORT FORUM FIRMY (5384) PRACA (46) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 13oC
Jutropogoda
15 / 12oC
Pojutrzepogoda
17 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wypadek w Brzeźnie. Pracownik utknął na wysokości ... (0)Piłkarska kolejka: Czy Górnik w końcu wygra na wła ... (0)

Kolski samorząd podaje rękę małym i średnim przedsiębiorstwom

Dodano: 21.07.2019 11:17

Kolski samorząd podaje rękę małym i średnim przedsiębiorstwom.

 W sali sesyjnej ratusza marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak oraz burmistrz Koła Krzysztof Witkowski podpisali umowę na dofinansowanie funduszami unijnymi projektu „Zwiększenie międzynarodowej rangi gospodarczej Regionu Wielkopolskiego poprzez działania prowadzone w zakresie promocji gospodarczej regionu przez Gminę Miejską Koło”. 

To projekt wart przeszło 1 mln 700 tys. zł, z czego ponad 1 mln 194 tys. zł stanowi dofinansowanie. Ma służyć promocji lokalnych i regionalnych przedsiębiorstw (małych i średnich), co przełoży się bezpośrednio na promocję całego regionu Wielkopolski. Lokalni przedsiębiorcy z 4 branż: turystycznej, rolno-spożywczej, produkcyjnej i budowlanej, będą brać udział w targach krajowych o charakterze międzynarodowym, prezentować swą ofertę, pozyskiwać klientów i kontrahentów, nawiązywać kontakty biznesowe, wymieniać doświadczenia. Będą realizowane misje gospodarcze, nastawione na zagraniczne kontakty biznesowe, w których uczestniczyć będą przedstawiciele miast partnerskich i kraje współpracujące ze stowarzyszeniami z naszego terenu. Działaniu towarzyszyć będzie kampania promocyjno-informacyjna.

– Liczę, że działania te spowodują, że o naszych przedsiębiorcach i walorach gospodarczych będzie słychać dalej, niż tylko w powiecie czy województwie. Będę informować Państwa o etapach realizacji projektu – powiedział burmistrz Krzysztof Witkowski. – Dziś przedsiębiorstwa muszą się wyróżniać, stworzyć przewagę, być o krok od innych, promocja jest bardzo potrzebna, by zostać zauważonym.

- Koło znalazło się w elitarnym gronie trzech samorządów, które przygotowały tak dobre projekty promocyjne, że otrzymały dofinansowanie – przyznał marszałek Marek Woźniak. – To z naszej strony eksperyment na gruncie samorządów lokalnych, uznaliśmy, że samorządy najlepiej wiedzą, komu i jak skutecznie pomóc. Dlatego będziemy się przyglądać realizacji. Kwota niemal 1.200.000 zł pozwoli samorządowi podać rękę małym i średnim przedsiębiorcom, czyli tym, których nie zawsze stać na inwestowanie w udział w targach, przyjmowanie zagranicznych gości czy akcje promocyjne, tak potrzebne, by pozyskiwać klientów, kontrahentów, inwestorów. Dobrze wykorzystajcie unijny budżet. Oby wzmocnił gospodarczo Ziemię Kolską. Życzę powodzenia.

Fot. Miasto Koło 

   • Kolski samorząd podaje rękę małym i średnim przedsiębiorstwom

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Koło,   burmistrz,   umowa,   marszałek,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.