Dzisiaj jest wtorek 11 sierpnia 2020, imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17085) SPORT FORUM FIRMY (5515) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 17oC
Jutropogoda
23 / 16oC
Pojutrzepogoda
24 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Regaty zakończone po jednym biegu, pogoda dała się ... (1)5 września odbędzie się gala MMA Brave Combat Fede ... (0)

To dziesiąta edycja wspólnej akcji „Ze św. Krzysztofem na drodze”

Dodano: 22.07.2019 11:06

Z okazji dnia patrona kierowców, już po raz dziesiąty, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy wspólnie z duchownymi rozpoczęli działania „Ze św. Krzysztofem na drodze”.

Inauguracja akcji miała miejsce w parafii pw. św. Małgorzaty w Graboszewie. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego udzielali porad oraz rozdawali materiały informacyjne. Akcja skierowana była do kierowców i miała przypominać o właściwych zachowaniach podczas prowadzenia pojazdów oraz respektowaniu przepisów drogowych. Asp. Adam Szymaszek na zaproszenie księdza proboszcza Grzegorza Kwaśniewskiego wygłosił po mszy świętej krótką prelekcję o przyczynach wypadków drogowych, a następnie przy okazji święcenia pojazdów rozdawał tematyczne ulotki.

W ciągu najbliższego tygodnia policjanci będą prowadzili wspólną akcję mundurowych i kapłanów w kolejnych parafiach. Podejmowanie tak niestandarowych działań pozwala w inny niż zwykle sposób dotrzeć do dorosłych uczestników ruchu i wpłynąć na wyobraźnię kierowców. Od początku wakacji na polskich drogach zginęło ponad 240 osób. Prawie za każdym zdarzeniem kryje się niebezpieczne zachowanie kierowcy lub pieszego.

Fot. KPP Słupca 

 

  • To dziesiąta edycja wspólnej akcji „Ze św. Krzysztofem na drodze”

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:policja Słupca,   patron kierowców,   bezpieczeństwo na drogach,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.