Dzisiaj jest wtorek 25 lutego 2020, imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21464) SPORT FORUM FIRMY (5460) PRACA (44) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 3oC
Jutropogoda
4 / 1oC
Pojutrzepogoda
3 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Luźna gierka: Nowy pomysł na stadion. Jednak na Po ... (0)Konin. W niedzielę przejdzie Marsz Pamięci Żołnier ... (5)

Konin. Mieszkańcy zbierają podpisy. Prezydent wydał zarządzenie

Dodano: 22.07.2019 11:17
Źródło: LM.pl

Kiedy Komitet Inicjatywy Uchwałodawczej „Miasto bez Plastiku” zbiera podpisy pod projektem obywatelskim, prezydent Piotr Korytkowski wydał zarządzenie „w sprawie przyjęcia zasad używania przedmiotów i opakowań jednorazowego użytku wykonywanych z tworzyw sztucznych w Urzędzie Miejskim w Koninie i w jednostkach organizacyjnych Miasta Konina”.

W miniony piątek informowaliśmy o inicjatywie pięciorga mieszkańców, którzy przygotowali projekt uchwały zakładający wyeliminowanie plastiku z przestrzeni magistratu i podległych mu jednostek. Program, który udałoby się dzięki temu wprowadzić pozwoliłby wyeliminować tworzywa sztuczne do 2022 roku.

Tego samego dnia, kiedy Komitet Inicjatywy Uchwałodawczej złożył w Biurze Rady Miasta Konina i poinformował, że rozpoczyna zbiórkę potrzebnych 300 podpisów, prezydent Piotr Korytkowski wydał zarządzenie dotyczące ograniczenie używania plastiku. Jak w nim czytamy, zaleca się: „ używanie przedmiotów wielorazowego użytku lub jednorazowych produktów ulegających biodegradacji m.in. talerzy, kubków, sztućców, pojemników na żywność”, a także „dokonywanie zakupu napojów w butelkach zwrotnych, szklanych lub wielokrotnego użytku”. A wszystko to zostaje wprowadzone „w celu ochrony środowiska naturalnego przed negatywnymi skutkami nadmiernego używania przedmiotów jednorazowych wykonanych z tworzyw sztucznych oraz ograniczenia ilości odpadów”.  I dotyczy to nie tylko Urzędu Miejskiego, jednostek organizacyjnych miasta, ale także wydarzeń organizowanych przez miasto oraz tych, które są objęte patronatem prezydenta.

Komitet Inicjatywy Uchwałodawczej mimo wejścia w życie prezydenckiego zarządzenia, planuje dalej zbierać podpisy. Można je składać m.in. dzisiaj o godz. 15.30 na bulwarze nadwarciańskim.

  • Konin. Mieszkańcy zbierają podpisy. Prezydent wydał zarządzenie

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.