Dzisiaj jest środa 29 stycznia 2020, imieniny: Franciszka, Zdzisława, Walerego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20400) SPORT FORUM FIRMY (5458) PRACA (43) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
3 / 3oC
Jutropogoda
3 / 5oC
Pojutrzepogoda
8 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Grzegorzew. Policyjny pies Goran odnalazł zaginion ... (1)Mistrzostwa Polski Juniorów. Dwa srebrne medale dl ... (0)

Koło. Wojewoda żąda zwrotu dotacji. Miasto się jeszcze raz odwoła

Dodano: 23.07.2019 11:52

W miniony piątek do Urzędu Miejskiego w Kole wpłynęła ponowna decyzja wojewody wielkopolskiego o zwrocie przez miasto 240 tysięcy dotacji na uruchomienie Domu Seniora, wraz z odsetkami.

Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski zabiera głos w sprawie. Dzienny Dom Senior+ w Kole funkcjonuje od maja 2018 r. Placówka na początku działalności przeszła szereg kontroli: z Urzędu Wojewódzkiego, Komisji Rewizyjnej, audyt wewnętrzny, a wszystkie ujawniły szereg nieprawidłowości. Dom ograniczał się do „bardzo niewielkiego” minimum wymagań programu Senior+ względem uczestników. Na skutek nieprawidłowości, przede wszystkim niezgodnego z umową terminu uruchomienia placówki, Urząd Miejski został wezwany przez wojewodę do zwrotu 240 tys. zł. dotacji udzielonej na jej utworzenie. Burmistrz wykorzystał ścieżkę odwoławczą, wystąpił do Ministerstwa Finansów o zmianę woli wojewody. Ministerstwo przekazało sprawę do ponownego rozpatrzenia przez Wojewodę Wielkopolskiego. Tymczasem przed kilkoma dniami wpłynęła ponowna decyzja Wojewody Wielkopolskiego o zwrocie 240 tysięcy dotacji wraz z odsetkami.

- Nieudolność poprzedniej władzy wykonawczej miasta (burmistrza) tym właśnie obecnie skutkuje. Przed wydaniem pierwszej decyzji wojewoda prosił o wyjaśnienia jednak nikt się do Poznania wtedy nie pofatygował. Od decyzji złożymy odwołanie, a jeśli przyjdzie do zwrotu z pewnością osoby za to odpowiedzialne, a których już nie ma w Urzędzie Miejskim, poniosą konsekwencje - powiedział obecny włodarz Krzysztof Witkowski.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Koło,   burmistrz,   Krzysztof Witkowski,   zwrot dotacji,   dom seniora,   odwołanie,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.