Dzisiaj jest poniedziałek 30 marca 2020, imieniny: Amelii, Kwiryna, Dobromira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17830) SPORT FORUM FIRMY (5467) PRACA (26) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / -1oC
Jutropogoda
4 / -2oC
Pojutrzepogoda
6 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Przy jednej z konińskich parafii działa "antywirus ... (10)Konin. Prezydent wprowadza pakiet pomocy przedsięb ... (8)

Uzależnieni przyjadą do Lichenia. Mityngi w dwóch językach obcych

Dodano: 24.07.2019 09:13
Źródło: LM.pl

„Znów nabierzesz sił” - pod takim hasłem w najbliższy weekend odbędą się w Licheniu Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe. Nowością tegorocznego spotkania będzie mityng dla anonimowych alkoholików w dwóch językach obcych.

Już po raz 27. w licheńskim sanktuarium spotkają się tysiące osób uzależnionych. Będą oni mogli porozmawiać z psychologami, terapeutami uzależnień, wolontariuszami, doradcami rodzinnymi, a także osobami, które pokonały nałóg.

- Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe w Licheniu są wielkim świętowaniem trzeźwości. Dla wielu osób trzeźwość zaczęła się w Licheniu, gdyż Lichen jest miejscem przemiany - Licheń, gdzie czcimy Matkę Bożą Bolesną, tę Maryję, która stała przy krzyżu Jezusa Chrystusa. Ona jest obecna w naszych golgotach życiowych po to, aby ukazywać nam Chrystusa, byśmy słuchali Jego słowa i byśmy doświadczali przemiany życia – powiedział ks. Robert Krzywicki MIC, dyrektor Licheńskiego Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym.

Spotkania rozpoczną się w piątek 26 lipca i potrwają do niedzieli, 28 lipca. W sobotę natomiast uczestnicy wezmą udział w drodze krzyżowej alejkami sanktuarium. Podczas otwarcia Ogólnopolskich Spotkań Trzeźwościowych wręczona zostanie statuetka „Pelikan”, dla osoby zasłużonej dla środowisk trzeźwościowych. O godz. 19.00 w bazylice odprawiona zostanie uroczysta msza święta. Nie zabraknie też mityngów, m.in. dla anonimowych alkoholików, krewnych i przyjaciół alkoholików, dorosłych dzieci alkoholików, anonimowych narkomanów, anonimowych hazardzistów, anonimowych palaczy, anonimowych uzależnionych od seksu i miłości, anonimowych depresantów, anonimowych przemocowców czy anonimowych dłużników.

Nowością tegorocznych Licheńskich Spotkań Trzeźwościowych będą dwa mityngi dla anonimowych alkoholików w języku rosyjskim i w języku ukraińskim.

Tegoroczne spotkania zakończy niedzielna msza św. o godz. 7.30 przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej.

  • Uzależnieni przyjadą do Lichenia. Mityngi w dwóch językach obcych
  • Uzależnieni przyjadą do Lichenia. Mityngi w dwóch językach obcych

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Witam i to mówi kościól który pije i lubi dzieci.
Dodano: 24.07.2019 20:06    Przez: sq3bkq

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.