Dzisiaj jest wtorek 4 sierpnia 2020, imieniny: Dominika, Protazego, Jana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16871) SPORT FORUM FIRMY (5514) PRACA (48) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 12oC
Jutropogoda
22 / 15oC
Pojutrzepogoda
24 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Polak, który uratował trójkę dzieci, pochodził z r ... (3)Wierzbinek. Wójt odznaczony medalem MSWiA za zasłu ... (1)

Wierzbinek. Rolnicy z powiatu konińskiego uczczą Święto Plonów

Dodano: 24.07.2019 11:24

Tradycyjne zakończenie czasu zbiorów oraz ukoronowanie całorocznego trudu i pracy rolników z powiatu konińskiego odbędzie się 18 sierpnia (niedziela) w Wierzbinku.

Na Dożynki Powiatowo-Gminno-Parafialne 2019 zapraszają: starosta koniński Stanisław Bielik, wójt gminy Wierzbinek Paweł Szczepankiewicz oraz proboszcz par. św. Mikołaja Biskupa w Sadlnie ks. Krzysztof Antczak.

Święto Plonów otworzy wielobarwny korowód – delegacje wieńcowe prowadzone przez orkiestrę i starostów dożynek przejdą do pobliskiego amfiteatru w Parku, gdzie o godzinie 14.00 rozpocznie się uroczysta Msza św. polowa. Podczas wspólnej modlitwy oraz dziękczynienia za tegoroczne zbiory zostaną poświęcone wieńce i chleby dożynkowe. Część oficjalna Święta Plonów rozpocznie się ok. godziny 15. Będzie to okazja do podsumowań, złożenia podziękowań rolnikom, a także do wręczenia wyróżnień państwowych – odznak honorowych Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Najważniejszym punktem tej części uroczystości będzie tradycyjny obrzęd dożynkowy, podczas którego starostowie – Wioletta Słowińska i Marek Pietrzak, przekażą na ręce starosty konińskiego i wójta gminy wypieczone z tegorocznej mąki chleby. Po obrzędzie oraz poczęstowaniu chlebem przybyłych gości i mieszkańców Wierzbinka poznamy laureatów 17. Konkursu „Powiatowy Rolnik Roku”. Najlepszym gospodarzom zostaną wręczone statuetki Żniwiarza, co przypieczętuje część oficjalną wydarzenia.

Część artystyczna Dożynek AD 2019 rozpocznie się o godz. 17.00 od wyłonienia zwycięzców emocjonującego konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Później scena należeć już będzie do artystów. Podczas Święta Plonów zaprezentuje się Gminna Orkiestra Dęta w Wierzbinku oraz lokalne zespoły ludowe: „Kalinianki” i „Na swojską nutę”. Muzyczną gwiazdą wieczoru będzie grupa De Mono. Dożynki zakończy zabawa z Dj-em.

  • Wierzbinek. Rolnicy powiatu konińskiego uczczą Święto Plonów

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Wierzbinek,   święto plonów,   dożynki powiatowe,   dożynki 2019,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.