Dzisiaj jest wtorek 18 maja 2021, imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17080) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 9oC
Jutropogoda
15 / 7oC
Pojutrzepogoda
16 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W licheńskim muzeum pamiątki związane z bitwą o Mo ... (6)Bieg Milowego Słupa znów przełożony. Nowy termin – ... (0)

Licheń. Wspomnienie św. Krzysztofa. Będą święcić samochody

Dodano: 25.07.2019 12:24
Źródło: LM.pl

Dziś imieniny Krzysztofa, a w kościele katolickim wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców. W związku z tym w licheńskim sanktuarium odbywa się błogosławieństwo kierowców.

Chrześcijanie na całym świecie 25 lipca modlą się o wstawiennictwo św. Krzysztofa o bezpieczne podróżowanie. Dlatego tego dnia w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu dzisiaj, po każdej mszy świętej kierowcy mogą liczyć na specjalne błogosławieństwo. W najbliższą niedzielę natomiast, 28 lipca po mszach o godz. 7.30, 10.00, 12.00 i 16.00, kapłani będą święcić pojazdy na parkingu E przy ul. Toruńskiej.

Według tradycji św. Krzysztof pochodził z Azji Mniejszej i poniósł męczeńską śmierć za panowania Trajana Decjusza, ok. 250 roku. Na popularnych wizerunkach przedstawiany z dzieciątkiem Jezus na barkach.

fot. archiwum

  • Licheń. Wspomnienie św. Krzysztofa. Będą święcić samochody

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Witam wszystkich , czemu mimo modlitw i obrazków ludzie zabijają się w wypadkach drogowych.
Dodano: 25.07.2019 12:48    Przez: sq3bkq
religia jest dla ludzi bez rozumu - powiedział Józef Piłsudski.... i co , znów usuniecie ten tekst ? no to śmiało , to takie łatwe....
Dodano: 25.07.2019 15:29    Przez: julian anonimus
Nie było żadnego Krzysztofa,to przydomek Szymona Cyrenejczyka,który niósł krzyż ostatnie metry na Golgotę.Trzeba czytać swoje księgi święte,drodzy parafianie.
Dodano: 27.07.2019 20:02    Przez: Grzech Walerian

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.