Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Kandydaci na radnych gmin, powiatu i miasta. Zobacz, kto się zgłosił! [PEŁNE LISTY]

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościDostałeś pozew lub nakaz zapłaty z sądu? Zobacz jak się odwołać

Dostałeś pozew lub nakaz zapłaty z sądu? Zobacz jak się odwołać

Materiał promocyjny

Dodano:
Dostałeś pozew lub nakaz zapłaty z sądu? Zobacz jak się odwołać
Dostałeś pozew lub nakaz zapłaty z sądu? Zobacz jak się odwołać

Fundacja Pomocy Zadłużonym EUROLEGE alarmuje! Z każdym rokiem przybywa pozwów, w których nasi rodacy pozywani są do sądów o zapłatę długów przez banki, firmy windykacyjne i pożyczkowe. Te niepokojące dane wynikają z tego, iż część Polaków nie potrafi radzić sobie z płatnościami na czas. Otrzymując jednak nakaz zapłaty z sądu można, a nawet trzeba się bronić. Dlaczego? Przede wszystkim po to, aby nie płacić długu, którego być może nie ma albo nie płacić więcej niż trzeba. Jak to jednak skutecznie robić? O tym w dzisiejszym artykule.
 

Nie zwlekaj, gdyż termin na wniesienie sprzeciwu od nakazu zapłaty jest krótki!

Pozwany, który otrzymał sądowy nakaz zapłaty powinien w pierwszej kolejności pamiętać o 2-tygodniowym terminie na zaskarżenie takiego orzeczenia. Początek 2-tygodniowego terminu rozpoczyna się z dniem odbioru przesyłki sądowej. Jakie są konsekwencje zaniechania? Z pewnością w Twoim życiu pojawi się komornik. To nic przyjemnego! Przez siebie samego możesz stracić pieniądze na rachunku bankowym, wynagrodzenie za pracę, rentę, emeryturę, a nawet samochód, dom i mieszkanie. Z tego powodu walka w sądzie jest koniecznością i opłaca się odwołać, bez względu na to czy nakaz wydał e sąd czy zwykły, tradycyjny sąd.

Czy wiesz z czym pozwani do sądu konsumenci mają największe problemy? Najpoważniejszym problemem dla pozwanych jest uporanie się z napisaniem sprzeciwu albo zarzutów od nakazu zapłaty na urzędowym formularzu. Kiedy tak się dzieje? Kiedy bank, firma windykacyjna albo pożyczkowa składają pozew na takim właśnie formularzu. Brak złożenia sprzeciwu albo zarzutów od nakazu zapłaty na formularzu może skutkować ich odrzuceniem. Sędzia nawet nie zapozna się z tym, co napisałeś i nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym się uprawomocni. Odrzucony sprzeciw bowiem nie wywołuje żadnego skutku prawnego. Sprawi to natomiast, że komornik pojawi się w Twoim życiu tak samo, jakbyś w ogóle nic nie robił.

Czy takich postępowań z użyciem formularza jest dużo? Fundacja EUROLEGE informuje, że banki, firmy pożyczkowe i windykacyjne składają pozwy na urzędowych formularzach bardzo często. Robią to nawet wtedy, kiedy przepisy ich do tego nie zmuszają. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Pozwanemu do sądu konsumentowi trudniej jest wypełnić rubryki formularza niż napisać odwołanie od nakazu zapłaty w normalnej, tradycyjnej formie.

Jednak musisz pamiętać, że złożenie nakazu zapłaty formalnie prawidłowego nie powoduje, że sprawę wygrasz. Pozwany powinien ponadto w takim środku odwoławczym napisać czy zaskarża nakaz zapłaty w całości czy też w części. Ponadto w sprzeciwie albo zarzutach od sądowego nakazu zapłaty powinny znaleźć się także twierdzenia, zarzuty, a w razie potrzeby też dowody. Napisanie więc dobrego sprzeciwu od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym albo zarzutów w postępowaniu nakazowym nie jest zadaniem prostym.
 

Gdzie szukać pomocy prawnej?

Dużo osób przekonanych jest, że sobie ze wszystkim świetnie poradzi. Niestety, ale w samodzielnie konstruowanych sprzeciwach oraz zarzutach od nakazów zapłaty aż roi się od błędów. A na to właśnie liczą prawnicy banków, firm windykacyjnych i pożyczkowych W szczególności brakuje poprawnego formułowania wniosków i zarzutów. To prosta droga do przegranej. Fundacja Pomocy Zadłużonym EUROLEGE informuje, że obrona powinna być profesjonalna. Dlatego osoby pozwane do sądu o zapłatę mogą skorzystać z pomocy procesowej prawników z Fundacji EUROLEGE, którzy każdego dnia prowadzą sprawy o zapłatę przeciwko wielkim instytucjom finansowym. Skuteczność w wygrywaniu takich spraw sięga ok 85%.

Jak się zgłosić do Fundacji:
Fundacja Pomocy Zadłużonym EUROLEGAL
Zadzwoń, tel.: 530 333 130
Wyślij zgłoszenie na stronie: www.darmowyprawnik.eu/anuluj-dlug/

Czytaj więcej na temat:pieniądze, sąd, eurolege
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole