Dzisiaj jest środa 23 września 2020, imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18247) SPORT FORUM FIRMY (5536) PRACA (67) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 17oC
Jutropogoda
22 / 16oC
Pojutrzepogoda
22 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Fotowoltaika na dachu Spółdzielni Mieszkani ... (3)Autobusy MZK Konin regularnie dezynfekowane i bezp ...

Medyk w europejskiej elicie. Wejdzie do komitetu kobiecego ECA

Dodano: 30.07.2019 12:49
Źródło: LM.pl

Agnieszka Skucińska, sekretarz generalna Medyka Konin, będzie członkiem Women's Football Commitee w ECA, czyli Europejskim Stowarzyszeniu Klubów. To duży prestiż dla Medyka Konin.

ECA (European Club Association, Europejskie Stowarzyszenie Klubów) to organizacja, która skupia obiecnie ponad 260 klubów z całego kontynentu (232 męskie i 42 żeńskie). Powołana została jedenaście lat temu, by reprezentować europejskie kluby w rozmowach z UEFA. Należą do niego największe marki piłkarskie, m.in. Bayern Monachium, AC Milan, Real Madryt, Juventus, czy Olympique Lyon. 

Członkiem ECA jest również Medyk Konin, jako jedyny kobiecy polski klub. We wtorek do klubu przyjechał Olivier Jarosz, przewodniczący departamentu Club Affairs w ECA. - Jest to prestiż dla Medyka Konin. Postanowiliśmy nagłośnić tę wizytę, żeby pokazać, że Medyk to europejski klub, o który zabiega ECA - mówił podczas specjalnej konferencji prasowej Roman Jaszczak, prezes Medyka Konin.

Jak podkreślali obaj panowie, Medyk Konin w strukturach ECA reprezentuje nie tylko Polskę, ale przede wszystkim - kluby jednosekcyjne. Większość członków stowarzyszenia to bowiem kluby, które posiadają sekcje męską, i żeńską. Medyk jest wyłącznie klubem kobiecym, a to stawia zupełnie inne wyzwania w zarządzaniu klubem. - Klubom, które mają sekcje męskie jest o wiele łatwiej pozyskać pieniądze - budżet kobiecy bierze się z budżetu męskiego, np. z transmisji telewizyjnych. My mamy swoje problemy, które mamy swoje szanse przedstawić. ECA chce wiedzieć o takich rzeczach. W praktyce to oznacza, że mamy swój głos, możemy przedstawić swoje problemy - mówił prezes Roman Jaszczak.

Jak się okazuje, głos Medyka w ECA był na tyle ważny, że stowarzyszenie postanowiło włączyć przedstawicieli konińskiego klubu do swoich struktur roboczych. - Chciałem złożyć propozycję w imieniu naszego prezesa, by Medyk Konin był częścią Women's Football Commitee - mówił we wtorek Olivier Jarosz. -  Komitet ma za zadanie rozważać wszelkie tematy związane z kobiecą piłką klubową i wspierać nasz zarząd w podejmowaniu decyzji, np. dotyczących rozgrywek, zmiany dochodów, czy w innych tematach związanych z rozwojem kobiecej piłki nożnej. 

Medyk Konin postanowił tę propozycję przyjąć. W komitecie reprezentować go będzie Agnieszka Skucińska, sekretarz generalna klubu. 

   • Medyk w europejskiej elicie. Wejdzie do komitetu kobiecego ECA
  • Medyk w europejskiej elicie. Wejdzie do komitetu kobiecego ECA
  • Medyk w europejskiej elicie. Wejdzie do komitetu kobiecego ECA

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.