Dzisiaj jest sobota 4 lipca 2020, imieniny: Malwiny, Izabeli, Aureliana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17845) SPORT FORUM FIRMY (5503) PRACA (32) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 17oC
Jutropogoda
21 / 18oC
Pojutrzepogoda
22 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Górnik z licencją na grę w III lidze. Skład ligi j ... (0)Malanów. To 13 lokalizacja punktu wymazowego w Wie ... (0)

Licheń. Koncert Jeana-Christophe Geisera na festiwalu organowym

Dodano: 1.08.2019 10:41

Koncert Jeana-Christophe Geisera na Pierwszym Międzynarodowym Licheńskim Festiwalu Muzyki Organowej.

W niedzielę, 4 sierpnia o godzinie 14.30 odbędzie się kolejny z koncertów Pierwszego Międzynarodowego Licheńskiego Festiwalu Muzyki Organowej. Przy największych organach w Polsce zasiądzie Jean-Christophe Geiser z Lozanny.

Szwajcarski organista studiował muzykę w Konserwatorium w Bernie, gdzie w 1989 roku uzyskał dyplom fortepianu w klasie Otto Segera i dyplom solowy z gratulacjami od jury w klasie organów Heinricha Gurtnera. Dwukrotnie zdobył nagrodę Fundacji Göhnera, która pozwala mu doskonalić swoje umiejętności w Paryżu u François-Henri Houbarta i podejmować różne kursy interpretacyjne. Równolegle ze studiami w Konserwatorium studiował muzykologię i prawo na Uniwersytecie w Bernie, gdzie uzyskał patent prawnika.

Jean-Christophe Geiser w 1991 r. został mianowany tytularnym organistą katedry w Lozannie. Od 1993 roku jest nauczycielem organów w Uniwersytecie Muzycznym w Lozannie i dziekanem profesjonalnych klas organów i klawesynu. Jest także dyrektorem artystycznym Towarzystwa Koncertów Katedralnych. Prowadzi karierę koncertową na scenie międzynarodowej, występował w ponad trzydziestu krajach, w tym w Niemczech, Szwecji, Belgii, Francji, Stanach Zjednoczonych, Anglii, Rosji, Polsce i w Brazylii. Muzyk dokonał wielu nagrań dla różnych szwajcarskich stacji radiowych, jak też dla DeutschlandRadio, Südwestfunk, Radio Russia oraz dla wytwórni VDE-GALLO, IFO-Verlag i FNAC-Musique. Członek Jurajskiego Instytutu Nauk, Literatury i Sztuki (IJSLA).

W wykonaniu Geisera w niedzielę w głównej nawie bazyliki Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej będzie można usłyszeć utwory:

- Johanna Sebastiana Bacha: Preludium e-moll (BWV 548/1), Chorał Jesu bleibet meine Fruede z Kantaty (BWV 147) (Transkrypcja na organy - Maurice Duruflé ), Fugę e-moll (BWV 548/2);

- Charlesa-Marie Widora: Symfonia Gotycka op. 70, I Moderato, II Andante sostenuto, III Allegro, IV Moderato (Variations);

- Guy’a Ropartza: Prélude funèbre

- Louis Vierne: Carillon de Westminster z cyklu – Pièces de Fantaisie.

Terminarz pozostałych koncertów:

11.08 - Samuel Kummer (Drezno)

18.08 - Władysław Szymański (Katowice)

25.08 - Christophe Mantoux (Paryż)

Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

  • Licheń. Koncert Jeana-Christophe Geisera na festiwalu organowym

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Licheń organy,   festiwal organowy,   festiwal Licheń,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.