Dzisiaj jest piątek 25 września 2020, imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18089) SPORT FORUM FIRMY (5534) PRACA (67) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
22 / 14oC
Jutropogoda
18 / 13oC
Pojutrzepogoda
11 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zielonym do góry. Specjalna aplikacja do segregacj ... (0)Konin. Zdezynfekowano budynek II Liceum Ogólnokszt ... (4)

Kleczew. Szykuje się kolejny protest przed siedzibą KWB Konin

Dodano: 4.08.2019 11:40
Źródło: LM.pl

Na 13 sierpnia zaplanowany został kolejny protest przeciwko działaniom kopalni KWB Konin. Tym razem jego organizatorami są Stowarzyszenie Ekologiczne Eko-Przyjezierze, Stowarzyszenie Właścicieli Domków Letniskowych w Wilczynie i Fundacja Rozwój Tak Odkrywki Nie.

Protest ma się rozpocznąć 13 sierpnia o godz. 11.00 przed siedzibą kopalni KWB Konin w Kleczewie. - Organizujemy protest w sprawie naszych jezior i tragicznego oddziaływania kopalni na ludzi i środowisko. Pokojowy protest odbędzie się przy wsparciu wielu samorządowców z pogranicza Wielkopolski i Kujaw. To nie tylko ekolodzy widzą problem od lat i starają się coś zmienić, również samorządowcy dołączają do nas - piszą organizatorzy na stronie wydarzenia utworzonej na FB. - Zapraszamy do udziału i wsparcia naszych działań w ratowaniu Pojezierza Gnieźnieńskiego przed zagładą. Jest to ostatni dzwonek do działań, katastrofa zbliża się w ekspresowym tempie. To w waszych rękach jest los naszej małej ojczyzny. 

Na swoim profilu FB stowarzyszenie Eko-Przyjezierze prowadzi już kampanię informacyjną dotyczącą problemów jakie, według stowarzyszenia, powoduje odkrywkowe wydobycie węgla. To m.in. powstałe grzęzawiska na terenach wyschniętego Jeziora Kownackiego, w którym giną zwierzęta, znikające lasy i torfowiska, wycinane i osuszane pod wydobycie węgla, czy straty, jakie notuje rolnictwo na tych terenach.

Sierpniowy protest przed kopalnią KWB Konin będzie już drugim w ostatnim czasie. 20 lipca w Kleczewie i Kryszkowicach (gm. Wierzbinek) protestowali uczestnicy ,,Obozu dla Klimatu". W tej drugiej miejscowości część protestujących weszła na teren odkrywki Tomisławice. Ich akt, jak sami mówili, obywatelskiego nieposłuszeństwa, zastopowała policja, używając m.in. gazu łzawiącego.  autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

proponuje tym osoba co tak z ekologia. ..pozBierac komorki samochody telewizory wsxystko na prąd..nie żyją ekologia..i wezmą sie za normalną robote !!!
Dodano: 4.08.2019 15:08    Przez: ~ada
avatar Ecoterroryści wyp***ralać!!!!!!
Dodano: 4.08.2019 14:38    Przez: Tomasz Kobrzycki
kolejni chca wp**rdol dostac
Dodano: 4.08.2019 16:24    Przez: ~pak gornictwo
och kur...dawno wojny nie było.
Dodano: 4.08.2019 18:46    Przez: ~Mietek
Fundacja "Rozwój tak - odkrywki nie" finansowana z zagranicznych źródeł będzie współorganizatorem protestu przed kopalnią w Kleczewie - a może najpierw zamkniecie kopalnie w krajach, z których pochodzą wasi sponsorzy?
Dodano: 5.08.2019 10:39    Przez: Leśnik

KOMENTARZE

avatar Ecoterroryści wyp***ralać!!!!!!
Dodano: 04.08.2019 14:38    Przez: Tomasz Kobrzycki
proponuje tym osoba co tak z ekologia. ..pozBierac komorki samochody telewizory wsxystko na prąd..nie żyją ekologia..i wezmą sie za normalną robote !!!
Dodano: 04.08.2019 15:08    Przez: ~ada
kolejni chca wp**rdol dostac
Dodano: 04.08.2019 16:24    Przez: ~pak gornictwo
och kur...dawno wojny nie było.
Dodano: 04.08.2019 18:46    Przez: ~Mietek
A gdzie dzielny obrońca kopalni, Michał z Budzisławia?
Dodano: 04.08.2019 22:29    Przez: obserwator
Może dostał kopertę od pseudo eko z Berlina
Dodano: 05.08.2019 12:02    Przez: ~xxx
Fundacja "Rozwój tak - odkrywki nie" finansowana z zagranicznych źródeł będzie współorganizatorem protestu przed kopalnią w Kleczewie - a może najpierw zamkniecie kopalnie w krajach, z których pochodzą wasi sponsorzy?
Dodano: 05.08.2019 10:39    Przez: Leśnik
Alkohol i papierosy sprzedawany przez jednego z organizatorów protestu w sklepie w Przyjezierzu też powoduje szkody więc może przed jego sklepem też powinien być protest?
Dodano: 05.08.2019 10:47    Przez: Józef
Oni protest ,my im kontrolę w tych spruchnialych budach od sanepidu po US ,A dlaczego wody brakuje to niech się nauczą czytać ze zrozumieniem, albo w telewizję od czasu do czasu popatrzeć
Dodano: 05.08.2019 11:31    Przez: ~B.B
Kiedy Ci ekoteroryści zrozumieją!!!że woda sama nie wróci do jezior!!!ale im wcale nie chodzi żeby woda wróciła....Wykonują posłusznie zlecenie taki biznes!!!
Dodano: 06.08.2019 18:44    Przez: ~woda

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.