Dzisiaj jest czwartek 12 grudnia 2019, imieniny: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20103) SPORT FORUM FIRMY (5433) PRACA (35) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / -1oC
Jutropogoda
2 / 1oC
Pojutrzepogoda
3 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Młoda Prawica charytatywnie. Pomoc dla konińskiego ... (0)Siatkarska kolejka: Derby regionu. Czy SPS zrewanż ... (0)

Zaatakował dwie młode kobiety. Był pod wpływem dopalaczy

Dodano: 5.08.2019 13:31
Źródło: LM.pl

Na 2,5 roku więzienia skazał koniński sąd 24-letniego Eryka Z. z gminy Kramsk. Mężczyzna będąc pod wpływem dopalaczy zaatakował na tle seksualnym dwie młode kobiety.

Do zdarzenia doszło 16 sierpnia ubiegłego roku około godz. 21.00 na ul. Szpitalnej w Koninie. Eryk Z. był odurzony środkami psychoaktywnymi i jakiś czas wcześniej spędził w szpitalnym oddziale ratunkowym. Kiedy z niego wyszedł, zaatakował młodą kobietę wracającą ze spaceru z psem. Popchnął ją, przewrócił na ziemię i przytrzymując dotykał jej brzucha oraz miejsc intymnych. Krzyk pokrzywdzonej usłyszała 15-letnia wówczas dziewczyna, która wysiadła z autobusu i szła do domu. Postanowiła zareagować. W tym czasie przytrzymywana przez Eryka Z. kobieta, wyswobodziła się i uciekła. Wtedy jego agresja skupiła się na nastolatce. Złapał dziewczynę, przewrócił i ściągnął z niej częściowo odzież. Przytrzymując ją dotykał miejsc intymnych. Wołanie przerażonej nastolatki usłyszał mieszkający w tej okolicy mężczyzna, który zagadnął jeszcze przechodzące tamtędy osoby. Wszyscy wspólnie zatrzymali Eryka Z. na „gorącym uczynku” i zadzwonili po policję.

Dzisiaj 24-latek zasiadł na ławie oskarżonych Sądu Rejonowego w Koninie. Mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze. Sąd zdecydował o wymierzeniu Erykowi Z. kary 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności oraz nawiązce po 10 tys. zł dla każdej z dwóch oskarżonych. Ponadto Eryk Z. po opuszczeniu zakładu karnego przez 4 lata będzie miał zakaz kontaktowania się i zbliżania do obu młodych kobiet na odległość nie mniejszą niż 100 metrów. Zdaniem sądu, wina oskarżonego nie budziła żadnych wątpliwości.

- Sąd miał na uwadze szereg okoliczności obciążających, zwłaszcza jeżeli chodzi o przestępstwa przeciwko wolności seksualnej. Cechował je znaczny stopień społecznej szkodliwości, dlatego że oskarżony działał w miejscu publicznym, jawnie lekceważąc porządek prawny, nie zważał na obecność osób trzecich, działając de facto na ulicach miasta – mówił w uzasadnieniu wyroku sędzia Andrzej Borkowski. - Jedyną okolicznością łagodzącą było przyznanie się oskarżonego do czynów – dodał.

Eryk Z. odpowiadał też za naruszenie nietykalności cielesnej policjantów na służbie. Wyrok jest nieprawomocny.

  • Zaatakował dwie młode kobiety. Był pod wpływem dopalaczy

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.