Dzisiaj jest środa 3 marca 2021, imieniny: Maryny, Kunegundy, Pakosława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18190) SPORT FORUM FIRMY (5584) PRACA (70) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 4oC
Jutropogoda
3 / -1oC
Pojutrzepogoda
4 / -2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Stare Miasto. Jolanta Fabisiak jest kierownikiem r ... (0)Kwalifikacje Igrzysk Olimpijskich. Matuszak walczy ... (0)

Konin. Marsz Tolerancji nie w rocznicę wybuchu II Wojny Światowej

Dodano: 5.08.2019 17:48

Po wielu rozmowach, dyskusjach i publikacjach prasowych, organizatorzy II Marszu Tolerancji w Koninie, podjęli decyzję o zmianie terminu tego wydarzenia z 1 na 8 września

Wcześniejszy termin miał podkreślić, że II Wojna Światowa była konsekwencją braku tolerancji wobec różnych grup społecznych. Dlatego zdecydowaliśmy się na zmianę terminu. Odpowiadamy tym na wiele próśb, które do nas kierowano przez ostatnie dni. Chcemy, aby marsz budził same pozytywne emocje, które będą możliwe tylko w nowym terminiemówią.

Podczas wydarzenia zostanie poruszony temat dyskryminacji wobec osób wszystkich orientacji seksualnych, osób starszych, osób z niepełnosprawnościami, różnych wyznań i wszelkich grup, które czują się pomijane w Polsce, w tym również w Koninie. Wojna jest ostatnim etapem dyskryminacji i brakiem poszanowania godności człowieka, brakiem tolerancji w społeczeństwie. Pamiętajmy, że w czasie II Wojny Światowej zamordowano w obozach koncentracyjnych około 6 mln osób pochodzenia żydowskiego, a 5 mln innych: wśród których największymi grupami byli szczególnie: Romowie, homoseksualiści, księża katoliccy, głusi, osoby z niepełnosprawnościami (fizycznymi i intelektualnymi), świadkowie Jehowi, ale również więźniowie polityczni i wojskowi (komuniści, związkowcy, artyści, anarchiści, członkowie ruchu oporu).

- Najważniejsze jest bezpieczeństwo osób, które będą uczestniczyły w II Marszu Tolerancji. Pierwotna data 1 września była kontrowersyjna dla wielu osób w związkuz przypadającą właśnie wtedy 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej . Decyzją o zmianie daty marszu na 8 września odpowiadamy na prośby, docierające do nas przez ostatnie dni. Marsz jest dla wszystkich. Chcemy, aby budził same pozytywne emocje. We wszystkich, bez wyjątków – mówią organizatorzy marszu.

Tegoroczny II Marsz Tolerancji odbędzie się w niedzielę, 8 września o godzinie 15.00 i przejdzie ulicami Konina. Trasa rozpocznie się przed halą „Rondo” w Koninie, a dalej przebiegnie: Alejami 1 Maja, ulicą Dworcową, Warszawską, Wojska Polskiego i zakończy się na placu Wolności w Koninie. Organizatorzy nie wnioskowali o patronat nad imprezą do Prezydenta Miasta Konina, Piotra Korytkowskiego. Liczą jednak na udział władz samorządowych i radnych w tym pokojowym marszu.

Osoby chętne i wolontariuszy organizatorzy zapraszają do współpracy poprzez media społecznościowe. Swój udział można zgłosić również mailowo pod adresem: tolerancja.konin@gmail.com. O dalszych etapach organizacji marszu będziemy informować na bieżąco.

  • Konin. Marsz Tolerancji nie w rocznicę wybuchu II Wojny Światowej

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:marsz tolerancji,   II Marsz Tolerancji,  



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

najlepiej niech przeniosą na 30 lutego... wszyscy będziemy zadowoleni
Dodano: 5.08.2019 19:03    Przez: ~mieszkaniec
"Pamiętajmy, że w czasie II Wojny Światowej zamordowano w obozach koncentracyjnych około 6 mln osób pochodzenia żydowskiego, a 5 mln innych: wśród których największymi grupami byli szczególnie: Romowie, homoseksualiści, księża katoliccy, głusi, osoby z niepełnosprawnościami (fizycznymi i intelektualnymi), świadkowie Jehowi, ale również więźniowie polityczni i wojskowi (komuniści, związkowcy, artyści, anarchiści, członkowie ruchu oporu)."Wymieńcie jeszcze psy, koty, wiewiórki- Nie, to nie dziwne, że nie wymieniliście POLAKÓW. Żaden news nie sprowokował mnie jeszcze do założenia konta, żeby napisać komentarz. Dzięki.
Dodano: 5.08.2019 19:18    Przez: chojnacki1
avatar Chorzy ludzie, współczuję wam i modlę się za was. Problem w tym iż homoseksualiści siedzą w domach i się wkurzeni do czerwoności iż na powierzchnię wyciągnięto ich preferencje seksualne do walki politycznej.To co lata z tęczowymi flagami to cyrk obeoźny, nie ma tam ani jednego homoseksualisty, to ludzie którzy zawodowo jako najemnicy robią rewolucję kulturową, za pieniądze Sorosa i wielkich korporacji.Ci sami ludzie w jeden dzień udają LGBT w drugi ekoterrorystów,a trzeci zapraszają uchodźców.Na szczęście w Polacy w większości to nie kretyni i doskonale wiedzą co jest grane.
Dodano: 5.08.2019 20:13    Przez: Tomasz Kobrzycki
To samo pomyślałem. Pisałem tutaj, że organizatorzy mogą być głupcami przy wyborze daty 01.09. Widać nic się nie myliłem. Strasze jak można pominąć największą grupę zabitą przez Niemców w obozach, czyli Polaków. Ci Żydzi mordowani w obozach to w większości byli obywatele polscy, czyli Polaków mordowali a nie jakiś ludzii "pochodzenia żydiwskiego". Udajecie tolerancyjnych, mądrych a podstawy historii nie znacie. Sami dzielicie Polaków na wyznania w tym spisie ofiar od reszty Polaków - nie żydów; zresztą pominiętych.
Dodano: 5.08.2019 21:23    Przez: Marcin Swoinski
avatar Dlaczego promuje się jakieś marsze zboczków. Przecież im nie chodzi o walkę z nietolerancją różnych grup społecznych !!!Im chodzi o promowanie zboczeń ! Im chodzi o to, aby mogli z namaszczeniem włodarzy miast pod płaszczykiem postępu zwabiać młodych. By pod płaszczykiem nowoczesności deprawować dzieci !!!Dlaczego nikt nie powie DOŚĆ !!! Dlaczego pozwalamy aby zboki dyktowali co można a co nie !!!
Dodano: 5.08.2019 21:49    Przez: Jan Kowalski

KOMENTARZE

najlepiej niech przeniosą na 30 lutego... wszyscy będziemy zadowoleni
Dodano: 05.08.2019 19:03    Przez: ~mieszkaniec
avatar Chorzy ludzie, współczuję wam i modlę się za was. Problem w tym iż homoseksualiści siedzą w domach i się wkurzeni do czerwoności iż na powierzchnię wyciągnięto ich preferencje seksualne do walki politycznej.To co lata z tęczowymi flagami to cyrk obeoźny, nie ma tam ani jednego homoseksualisty, to ludzie którzy zawodowo jako najemnicy robią rewolucję kulturową, za pieniądze Sorosa i wielkich korporacji.Ci sami ludzie w jeden dzień udają LGBT w drugi ekoterrorystów,a trzeci zapraszają uchodźców.Na szczęście w Polacy w większości to nie kretyni i doskonale wiedzą co jest grane.
Dodano: 05.08.2019 20:13    Przez: Tomasz Kobrzycki
"Pamiętajmy, że w czasie II Wojny Światowej zamordowano w obozach koncentracyjnych około 6 mln osób pochodzenia żydowskiego, a 5 mln innych: wśród których największymi grupami byli szczególnie: Romowie, homoseksualiści, księża katoliccy, głusi, osoby z niepełnosprawnościami (fizycznymi i intelektualnymi), świadkowie Jehowi, ale również więźniowie polityczni i wojskowi (komuniści, związkowcy, artyści, anarchiści, członkowie ruchu oporu)."Wymieńcie jeszcze psy, koty, wiewiórki- Nie, to nie dziwne, że nie wymieniliście POLAKÓW. Żaden news nie sprowokował mnie jeszcze do założenia konta, żeby napisać komentarz. Dzięki.
Dodano: 05.08.2019 19:18    Przez: chojnacki1
To samo pomyślałem. Pisałem tutaj, że organizatorzy mogą być głupcami przy wyborze daty 01.09. Widać nic się nie myliłem. Strasze jak można pominąć największą grupę zabitą przez Niemców w obozach, czyli Polaków. Ci Żydzi mordowani w obozach to w większości byli obywatele polscy, czyli Polaków mordowali a nie jakiś ludzii "pochodzenia żydiwskiego". Udajecie tolerancyjnych, mądrych a podstawy historii nie znacie. Sami dzielicie Polaków na wyznania w tym spisie ofiar od reszty Polaków - nie żydów; zresztą pominiętych.
Dodano: 05.08.2019 21:23    Przez: Marcin Swoinski
Zapamiętajcie organizatorzy, że Polska była przez wieki miejscem ucieczki Żydów z bogatych krajów. Po co tu uciekali? Za biedą? Nie. Za tolerancją. W Koronie nie było wojen religijnych jak we Francji, Niemczech; husyckich jak w Czechach; wypraw krzyżowych przy okazji jakiej mordowano napotkanych żydów. W Koronie nie było gett żydowskich jak te we Włoszech a najbardziej znane w Wenecji. W Koronie nie mordowano królów jak w Anglii. Jak pisano: „Polska to niebo dla szlachty, czyściec dla mieszczan, piekło dla chłopów i raj dla Żydów”. W 1939 Polacy wyznania judaistycznego stanowili 11% populacji IIRP a 13% żołnierzy. Mieli polskie obywatelstwo, orła na czapce, biało-czerwoną flagę i zaciencie z Niemcami walczyli (z Rosją już nie). Także Niemcy Polaków w obozach głównie mordowali a nie LGBT -% czy Jehowy lub anarchistów.
Dodano: 05.08.2019 22:00    Przez: Marcin Swoinski
dlaczego skasowane są wpisy poprzednie .? co nie podobały się .? za bardzo prawdziwe były i bolały tolerancyjnych
Dodano: 05.08.2019 20:29    Przez: ~Ola
po co dwie informacje jedna z 2.08 i druga z 5.08 mydlić oczy oj nie ładnie .
Dodano: 05.08.2019 20:42    Przez: ~Ola
avatar Dlaczego promuje się jakieś marsze zboczków. Przecież im nie chodzi o walkę z nietolerancją różnych grup społecznych !!!Im chodzi o promowanie zboczeń ! Im chodzi o to, aby mogli z namaszczeniem włodarzy miast pod płaszczykiem postępu zwabiać młodych. By pod płaszczykiem nowoczesności deprawować dzieci !!!Dlaczego nikt nie powie DOŚĆ !!! Dlaczego pozwalamy aby zboki dyktowali co można a co nie !!!
Dodano: 05.08.2019 21:49    Przez: Jan Kowalski
Wybraliśmy takie władze Konina to tak mamy bez urazy czy to PO czy SLD czy PIS chociaż PIS jeszcze nigdy nie miał władzy w Czerwono-Popapranym Koninie...Jak wybieramy tak mamy smutne to ale żal możemy mieć tylko do Siebie.
Dodano: 05.08.2019 23:46    Przez: ~Patriota
do patriota żal to mam do tych wyborców którzy na ślepo wybiersja ludzi którzy nic nigdy nie zrobili dla Konina a tylko mysla o stołach i aby do koryta
Dodano: 06.08.2019 00:11    Przez: ~Ola
o stołach i korycie myślą wszyscy , których ( niestety ) , sami wybieramy.... - nie ma żadnych wyjątków.....
Dodano: 06.08.2019 09:27    Przez: julian anonimus
100%Prawda!!!
Dodano: 06.08.2019 10:24    Przez: ~Patriota
Pozdrowienia dla Miłki.
Dodano: 06.08.2019 12:51    Przez: Grzech Walerian
Julian anonimus zapewne tak ale są tacy którzy oprócz koryta widza mieszkańców ale Konin to nie ta bajka. niestety w Koninie nadrzędnym prezydenta interesem był i jest swój interes i kolesi .
Dodano: 06.08.2019 13:15    Przez: ~Ola
Bełkot prymitywów intelektualnych takich, jak niejaki ''Kobrzycki'' -Biorę to nazwisko w cudzysłów , gdyż jest to pseudo sceniczne - nijak się ma do rzeczywistości. Pierwszego września 1939 roku hitlerowcy wymordowali wszystkich nieuleczalnie chorych pacjentów w niemieckich szpitalach. Można więc przyjąć, że 1 września jest dobrym terminem manifestacji przeciw barbarzyństwu, jak każdy inny dzień. Biskup Jędraszewski wykorzystał mszę ku czci powstańców warszawskich. by siać nienawiść przeciw LGBT . Nie sądzę, by 1 września ta granica nietaktu została w jakikolwiek sposób przekroczona.
Dodano: 06.08.2019 14:36    Przez: Alfred Michalczyk
Prawda boli jak zwykle. Słychać wycie lewakow ? Znakomicie