Dzisiaj jest piątek 29 maja 2020, imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18083) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (17) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 7oC
Jutropogoda
16 / 10oC
Pojutrzepogoda
18 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:
Polecamy:

Susza w powiecie konińskim. W której gminie najwięcej wniosków?

Dodano: 8.08.2019 12:57
Źródło: LM.pl

Susza dała się we znaki rolnikom z powiatu konińskiego. Najwięcej wniosków złożono w gm. Wierzbinek.

Z całego województwa Wielkopolskiego do wojewody wpłynęło ponad 70 tysięcy wniosków związanych z wystąpieniem klęski suszy. Tylko w powiecie konińskim złożonych zostało ponad 7 tysięcy wniosków. Najwięcej, bo aż 795 wniosków wpłynęło do urzędu w Wierzbinku. Niewiele mniej, bo 706 wniosków tzw. „suszowych” wpłynęło z terenu gminy Rychwała, około 700 z gminy Rzgów i 680 z gminy Kramsk. Dalej znalazły się: Grodziec – 622 wnioski, Stare Miasto – 590 wniosków, Sompolno i Ślesin – 560 wniosków, Skulsk - 511 wniosków, Kleczew – 500 wniosków, Golina – 480 wniosków, Wilczyn – 410 wniosków, Krzymów – 367 wniosków, a najmniej wpłynęło ich w Kazimierzu Biskupim – 346 wniosków.

Największe straty w powiecie konińskim wystąpiły w uprawach zbóż jarych i ozimych, kukurydzy oraz w użytkach zielonych. Wszystkie złożone przez rolników wnioski są jeszcze sprawdzane i weryfikowane przez komisję powołaną przez wojewodę.

Współpraca: Bartosz Skonieczny, Adam Ptak

  • Susza w powiecie konińskim. W której gminie najwięcej wniosków?

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

jak jak sompolno i slesin to jedna gmina ? Czy złożyli po 560 wniosków
Dodano: 08.08.2019 16:40    Przez: ~heee?

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.