Dzisiaj jest piątek 7 sierpnia 2020, imieniny: Doroty, Kajetana, Donata WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16881) SPORT FORUM FIRMY (5515) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
29 / 21oC
Jutropogoda
28 / 22oC
Pojutrzepogoda
28 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Medyk Konin przed startem sezonu. Wyścig zbrojeń w ... (0)Stare Paprockie Holendry. Samochód wpadł w pole ku ... (2)

Mieszkaniec Konina wystąpił z petycją o szkolenie dla radnych

Dodano: 9.08.2019 12:38
Źródło: LM.pl

Petycja o zorganizowanie szkolenia z przepisów prawa dla konińskich radnych. Taki dokument na ręce przewodniczącego złożył jeden z mieszkańców.

Henryk Szczepankiewicz, działacz Komitetu Obrony Demokracji skierował do przewodniczącego Tadeusza Wojdyńskiego pismo dotyczące zorganizowania szkolenia, które pozwoli radnym na zapoznanie się z przepisami ustawy o samorządzie gminnym, statutem Konina i innymi przepisami prawa, które ma być pomocne w pracach radnych.

- Jako mieszkaniec Konina, posiadający dostęp do środków masowego przekazu dowiaduję się, że akty prawa miejscowego, stanowione przez radnych Rady Miasta Konina w wielu przypadkach posiadają błędy prawne, które są „poprawiane” przez wojewodę wielkopolskiego lub Regionalną Izbę Obrachunkową. Uważam, że takie błędy powstają w wyniku małej znajomości prawa przez radnych, co nie przynosi chluby naszemu miastu i dlatego moją petycję uważam, w pełni za uzasadnioną – podkreśla Henryk Szczepankiewicz.

 

  • Mieszkaniec Konina wystąpił z petycją o szkolenie dla radnych

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Szkolić głębow bo poza korytem mają inne obowiązki
Dodano: 10.08.2019 09:34    Przez: Bazyli Opona

KOMENTARZE

Szkolić głębow bo poza korytem mają inne obowiązki
Dodano: 10.08.2019 09:34    Przez: Bazyli Opona
ten który chce być radnym powinien wiedzieć jak funkcjonuje samorząd a nie tylko kasa i korytkoprzyklad : kiedyś przyszedl do urzędu radny SLD zachowywał się gorzej niż cham
Dodano: 10.08.2019 14:45    Przez: ~Ola.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.