Dzisiaj jest niedziela 16 maja 2021, imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17040) SPORT FORUM FIRMY (5598) PRACA (69) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 9oC
Jutropogoda
17 / 10oC
Pojutrzepogoda
14 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Górnik wybronił punkt w Toruniu, fantastyczny Szym ... (0)Szczepidło. Z Warty zniknęły platformy lęgowe dla ... (2)

Radny R. Popkowski życzy "wytępienia czerwonej i tęczowej zarazy"

Dodano: 10.08.2019 09:49
Źródło: LM.pl

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez radnego sejmiku wielkopolskiego – Roberta Popkowskiego, zamierza złożyć Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Sprawa dotyczy życzeń urodzinowych dla miejskiego radnego – Jacka Kubiaka.

Wypowiedź arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, zachęciła konińskich polityków do podobnej retoryki. Kilka dni temu w mediach społecznościowych radny Prawa i Sprawiedliwości - Jacek Kubiak, reprezentujący Solidarną Polskę, pod artykułem z naszego portalu dotyczącym zmiany przewodniczącego Rady Miasta, napisał:

„Teraz będziemy mieli tęczową zarazę połączoną z czerwoną zarazą. Zobaczymy co się z tego wykluje?”

Teraz, o krok dalej poszedł radny sejmiku wielkopolskiego, przewodniczący struktur Solidarnej Polski w Wielkopolsce i prawdopodobnie kandydat w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Robert Popkowski złożył również za pośrednictwem mediów społecznościowych życzenia urodzinowe swojemu partyjnemu koledze. Czytamy w nich, że radny Popkowski radnemu Kubiakowi życzy między innymi „wytępienia czerwonej i tęczowej zarazy”.

Sprawą zajął się już Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

- Zamień „tęczę” na Żydów i mamy życzenia „spełnienia marzeń”, jakie mogli składać sobie hitlerowcy. Ośrodek słada zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa – czytamy na stronie OSZRiK.

Przypomnijmy, że na 8 września zaplanowano w Koninie drugi Marsz Tolerancji, który jak widać w niektórych już wzbudza skrajne emocje.

fot. Zdjęcie z konińskich obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

  • Radny Popkowski życzy "wytępienia czerwonej i tęczowej zarazy"
  • 1565424000-tm4nwo-popkowski.jpg
  • 1565425950-le6dbb-arty_lm.jpg

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Dwóch ''śmiesznych'' a de facto bardzo prymitywnych facetów z rozdętym ego udaje polityków . Obaj Panowie jesteście niegodni pełnionych funkcji. Obu Panom wstyd podać rękę.
Dodano: 10.08.2019 11:11    Przez: Alfred Michalczyk
To straszne,..... Radni wybrani przez społeczeństwo,....... osoby, które z racji funkcji publicznej powinny świecić przykładem jak i inteligencją........ Znowu język nienawiści, w życzeniach i uśmiechach na twarzy........ Powinni być usunięci ze swych funkcji w trybie natychmiastowym....... Jako katolik jestem przeciwny takiemu chamstwu i braku jakiejkolwiek empatii.
Dodano: 10.08.2019 10:36    Przez: Maniulek
Słabe panie Popkowski bardzo słabe zachowanie niegodne radnego.Myślałam,że jest pan inteligentniejszym facetem a tu poziom radnego Kubiaka pan reprezentuje.
Dodano: 10.08.2019 10:52    Przez: Klara2019
Jak Pan sobie wyobraża obiektywizm wobec ewidentnej głupoty ?
Dodano: 10.08.2019 12:58    Przez: Alfred Michalczyk
zapomnieli wspomnieć o czarnej zarazie - no ale to " SAMI SWOI "
Dodano: 10.08.2019 12:25    Przez: julian anonimus

KOMENTARZE

To straszne,..... Radni wybrani przez społeczeństwo,....... osoby, które z racji funkcji publicznej powinny świecić przykładem jak i inteligencją........ Znowu język nienawiści, w życzeniach i uśmiechach na twarzy........ Powinni być usunięci ze swych funkcji w trybie natychmiastowym....... Jako katolik jestem przeciwny takiemu chamstwu i braku jakiejkolwiek empatii.
Dodano: 10.08.2019 10:36    Przez: Maniulek
avatar Radny Popkowski ma rację, musimy powtrzymac tęczową zarazę która idzie z zachodu podobnie jak zatrzymaliśmy w 1921 roku czerwoną zarazę ze wschodu. To taka sama zaraza niszczaca czlowieka, tylko kierunek morowego powierza zmienił kierunek na zachodni. Na szczęście w obliczu zagrożenia My Polacy potrafimy się zjednoczyć i odeprzeć zagrożenia dla Naszego Narodu i rodzin i to wbrew wichrzycielom, usluznym idiotom i zwykłym zaprzańcom.Byśmy byli samobójcami gdybyśmy pozwolili pokonać się tęczowej zarazie. A róznego rodzaju Sorosom, wrogim korporacją, unijnym i norweskim funduszom mówię, wasza kasa nic nie zrobi dajecie się tylko strzyc jak barany przez kilu oszusów, tęczowa zaraza w Polsce nie przejdzie.No pasaram!!!
Dodano: 10.08.2019 12:13    Przez: Tomasz Kobrzycki
Mam wrażenie, że osobę ukrywającą się pod scenicznym pseudonimem ''Tomasz Kobrzycki'' należy objąć medyczną opieką specjalistyczną. Szczerze martwię się o Pańskie zdrowie psychiczne.
Dodano: 10.08.2019 12:57    Przez: Alfred Michalczyk
Słabe panie Popkowski bardzo słabe zachowanie niegodne radnego.Myślałam,że jest pan inteligentniejszym facetem a tu poziom radnego Kubiaka pan reprezentuje.
Dodano: 10.08.2019 10:52    Przez: Klara2019
Dwóch ''śmiesznych'' a de facto bardzo prymitywnych facetów z rozdętym ego udaje polityków . Obaj Panowie jesteście niegodni pełnionych funkcji. Obu Panom wstyd podać rękę.
Dodano: 10.08.2019 11:11    Przez: Alfred Michalczyk
Najgorsze w tym artykule jest to, że jest on bardzo bardzo stronniczy. Jest tak okropnie tendencyjny, że po przeczytaniu dwóch pierwszych zdań wiadomo już jakie poglądy ma jego autor i którą partię reprezentuje! A przecież portal i dziennikarz powinni być obiektywni i bezstronni!!!
Dodano: 10.08.2019 12:15    Przez: Obiektywny
Jak Pan sobie wyobraża obiektywizm wobec ewidentnej głupoty ?
Dodano: 10.08.2019 12:58    Przez: Alfred Michalczyk
zapomnieli wspomnieć o czarnej zarazie - no ale to " SAMI SWOI "
Dodano: 10.08.2019 12:25    Przez: julian anonimus
Marionetka " czarnej zarazy" czuje na plecach oddech tęczowej? To strach powoduje tę agresję.
Dodano: 10.08.2019 18:34    Przez: aga
kogo reprezentował towarzysz sekretarz POP PZPR - Ryszard Białkowski ???
Dodano: 10.08.2019 13:07    Przez: julian anonimus
słabo staraliście się , towarzyszu - tylko siedem łapek ???
Dodano: 12.08.2019 11:54    Przez: julian anonimus
Panie Radny z zarazy nie wykluje się nic. Biologia się kłania.
Dodano: 10.08.2019 17:57    Przez: ~Kierownik Wylęgarni Drobiu
ten to ma parcie na szkło. az nieprzyzwoicie
Dodano: 10.08.2019 19:38    Przez: lenos
Faszystowskie poglądy eliminujące człowieczeństwo inne niż większość. Skandal . Zresztą ja też uważam, że karły poniżej 160 wzrostu powinni mieć zakaz rozmnażania i zgodnie z wykształceniem winny robić to czego się wyuczyły, w tym przypadku skakać na linkach z małpkami w cyrku , a nie pchać się ze swoimi chorymi poglądami do polityki.
Dodano: 11.08.2019 17:07    Przez: Katoliczka
Moralnie ubogi człowiek, kto na niego głosował, skoro chce tępić ludzi. Panie Prezesie czy Pan chce aby ludzie z grona PIS tępili innych?
Dodano: 11.08.2019 17:15    Przez: Albina
1 z 2
12>>