LM.plWiadomościMedyk gromi na inaugurację w Koninie. 9:1 z Rolnikiem Głogówek

Medyk gromi na inaugurację w Koninie. 9:1 z Rolnikiem Głogówek

W pierwszym meczu w tym sezonie w Koninie Medyk rozbił Rolnika B. Głogówek 9:1. Dzięki temu koninianki zostały liderem Ekstraligi po drugiej kolejce.

W spotkaniu z Rolnikiem, beniaminkiem Ekstraligi, medyczki były faworytem, ale to wcale nie oznaczało, że czeka je łatwe spotkanie. Zespół z Biedrzychowic, mistrz I ligi zeszłego sezonu, to duża niewiadoma tego sezonu. Ponadto z zespołami walczącymi o utrzymanie i murującymi swojego bramki medyczki czasem miały problemy.

Nie tym razem - już w dwunastej minucie, po genialnej drużynowej akcji, Medyk objął prowadzenie. Akcję koninianek wykończyła Natalia Pakulska. Już cztery minuty później było 2:0, a do siatki głową trafiła Natalia Chudzik. W 21. minucie było już 3:0 - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę we własnej siatce umieściła Ilona Kujawska.

Po pół godzinie gry koninianki nieco stanęły, w szeregi medyczek wdało się również rozkojarzenie. Co prawda w 44. minucie na 4:0 podwyższyła Natalia Pakulska, ale tempo gry nie było takie samo. Koninianki skarcone zostały za to zaraz po przerwie, gdy jedyną bramkę dla Rolnika zanotowała Emilia Pawłowska.

To podziałało mobilizująco na medyczki. W ciągu kolejnych czternastu minut Medyk strzelił trzy gole - kolejno do siatki trafiały Gabija Gedgaudaite, Julia Maskiewicz i Dominika Kopińska. W końcówce jeszcze dwa gole dołożyły Dominika Kopińska i Daria Nowak i zespół trenera Romana Jaszczaka triumfował ostatecznie 9:1.

Dzięki tej wysokiej wygranej Medyk objął prowadzenie w tabeli Ekstraligi, choć w drugiej kolejce swojego meczu nie rozegrały zespoły Górnika Łęczna i Czarnych Sosnowiec. Kolejny mecz w przyszłą niedzielę - medyczki zmierzą się z następnym beniaminkiem KKP Bydgoszcz.

Medyk Konin - Rolnik B. Głogówek 9:1 (12', 44' Natalia Pakulska, 16' Natalia Chudzik, 21' Ilona Kujawska (sam.), 55' Gabija Gedgaudaite, 58' Julia Maskiewicz, 60', 90' Dominika Kopińska, 90'+ Daria Nowak - 46' Emilia Pawłowska)

Medyk Konin: Stephanie Busch (46' Natalia Dominiczak) - Julia Maskiewicz, Gabija Gedgaudaite, Sandra Sałata (46' Weronika Helińska), Nicole Zając, Natalia Pakulska, Stanislava Líąková (46' Karolina Majda), Gabriela Grzywińska, Natalia Chudzik, Nikol Kaletka (46' Dominika Kopińska), Anna Gawrońska (87' Daria Nowak).

Rolnik B. Głogówek: Magdalena Religa (35' Anna Wełna) - Dagmara Wieczorek (68' Nicola Konefał), Anita Buchta, Beata Kiersztajn, Nicol Wojtas, Ilona Kujawska, Aleksandra Misiak (60' Julia Gąsiorowska), Aleksandra Sobkowicz, Kinga Ejzel (90' Daria Opanowicz), Emilia Pawłowska, Aleksandra Dubiel.