Dzisiaj jest niedziela 17 listopada 2019, imieniny: Grzegorza, Salomei, Elżbiety WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19242) SPORT FORUM FIRMY (5414) PRACA (42) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 9oC
Jutropogoda
10 / 9oC
Pojutrzepogoda
10 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Wypadek przy dworcu PKP. Mężczyzna wpadł po ... (1)Medyk przegrał kluczowy mecz. Do Górnika traci osi ... (0)

Organizatorzy Marszu Tolerancji nie godzą się na język nienawiści

Dodano: 10.08.2019 16:47

Nie milkną komentarze po bulwersującym wpisie Roberta Popkowskiego, który to złożył życzenia urodzinowe Jackowi Kubiakowi, radnemu Konina. Organizatorzy II Marszu Tolerancji w Koninie wydali oświadczenie w związku z zaistniałą sytuacją.

W związku z ostatnimi doniesieniami medialnymi, na temat złożenia przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa poprzez wpis na Facebooku o treści „Wszystkiego Najlepszego, zdrowia, a potem spełnienia marzeń dotyczących wytępienia czerwonej i tęczowej ZARAZY (…)” czujemy się w obowiązku zabrać głos
w tej sprawie.

Przez ostatnie tygodnie czy to w komentarzach, czy we wpisach w mediach społecznościowych oraz w rozmowach bezpośrednich, wielokrotnie pojawiały się opinie części społeczeństwa: „po co komu taki marsz”, „przecież Konin jest miastem tolerancyjnym”, „promujcie się u siebie w domach”, „objazdowy cyrk”, „większej połowy miasta to nie interesuje”, „ten marsz to dno”, „Konin przeprasza za pederastów” i wreszcie „tęczowa zaraza”. Takich komentarzy jest mnóstwo. To pokazuje nam, jak bardzo marsz i wszelkie działania zmierzające do zrozumienia, że odmienność przekonań, wierzeń bądź tego, kogo kochamy budzi niepotrzebnie negatywne emocje. 

Wczoraj dotarł do nas również wpis jednego z radnych Sejmiku Wielkopolskiego, mieszkańca Konina, który składał życzenia urodzinowe innemu radnemu, tym razem Rady Miasta Konina (który również na swoich profilach w mediach społecznościowych nazywa część naszego społeczeństwa „tęczową zarazą”). Wpis o treści: „Wszystkiego Najlepszego, zdrowia, a potem spełnienia marzeń dotyczących wytępienia czerwonej i tęczowej ZARAZY (…)” to jawny przykład mowy nienawiści. Jako organizatorzy II Marszu Tolerancji w Koninie, nie godzimy się na używanie języka, który nawołuje do agresji
 i do “wytępienia” wobec określonej grupy społecznej. Zdajemy sobie sprawę, że nasze poglądy mogą się różnić, jednakże o różnicach można dyskutować, używając języka, który nikogo nie rani. Nie zgadzamy się na „tępienie” kogokolwiek. Naszym zdaniem wszyscy jesteśmy równi wobec siebie bez względu na poglądy, wyznanie czy wygląd. 

Radny jest osobą publiczną, wybraną w demokratycznych wyborach jako przedstawiciel mieszkańców Wielkopolski oraz Konina. Powinien działać w interesie całego społeczeństwa, którego przecież jest reprezentantem. Nie godzimy się na brak tolerancji i okazywanie braku szacunku drugiemu człowiekowi. Na przejaw mowy nienawiści wobec drugiej osoby  nie ma naszej zgody! Żyjemy w Państwie prawa. Słowa o „wytępieniu” drugiego człowieka o odmiennych poglądach nigdy nie powinny paść z ust jakiejkolwiek osoby – tym bardziej osoby pełniącej funkcję publiczną.

Organizowane przez nas pokojowe wydarzenie “Marsz Tolerancji”  ma charakter edukacyjny. Chcemy głośno i wyraźnie powiedzieć o tym, czym jest tolerancja i jak być tolerancyjnym. Zatem na nasz marsz zapraszamy wszystkich, nawet osoby, wobec których działań powstało to oświadczenie. Tym właśnie jest tolerancja.

Tegoroczny II Marsz Tolerancji odbędzie się w niedzielę, 8 września o godzinie 15.00 i przejdzie ulicami Konina. Trasa rozpocznie się przed halą „Rondo” w Koninie, a dalej przebiegnie:
Alejami 1 Maja, ulicą Dworcową, Warszawską, Wojska Polskiego i zakończy się na placu Wolności w Koninie.

 - organizatorzy II Marszu Tolerancji w Koninie

  • Organizatorzy Marszu Tolerancji nie godzą się na język nienawiści

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jak elektorat PiS wyzywają od katoli,pisowskiej szarańczy,moherowych beretów i wszystkiego najgorszego to wtedy jest pozwolenie i nie pisze się tego na LM.
Dodano: 10.08.2019 17:35    Przez: ona
Sprawa przecież jest jasna. Chodzi o związki partnerskie a potem adopcje dzieci. Tak wszędzie wylądała droga od "nietolerancji" do "tolerancji". Nigdy i nigdzie nie ogłaszali od razu wszystkiego co chcą osiągnąć. Cały plan jest nader jasny bo tą samą drogą podążali na zachodzie. Już samo pojęcie homifobia piętnuje większość społeczeństwa. Media robią im reklamę na każdym kroku jakby ich było 30%. Programy rozrywkowe: 5 par i 1 musi być homo a 1 "nie biała". Tylko tak średnia popoluacji PL nie wygląda. Najlepiej to polecam temat przemilczeć. Osoby heteroseksulne jakoś nie paradują a chyba powinny bo zaraz będą w medialnej mniejszoś i zaszczute jako chore i uwstecznione. Dzieci zaś Polsce urodzi Ukrainka lub zaimportujemy z Afryki. Skąd to znamy? Choć jak ktoś mądry mówił w czasie kryzysu a taki mamy w globalizacji (usa-chiny czy niemcy, emigracja afryki u progu) ludzie szukali ucieczki do przodu w nowr idea (taka lgbt, tolerancja) lub wstecz. Lepiej juz chyba nic dzis nie zmieniać.
Dodano: 10.08.2019 17:42    Przez: Marcin Swoinski
jak można tolerować garstke ludzi którzy jeżdżą od miasta do miasta i robią zamieszanie... i nazywają się ,,marszem tolerancji". chyba profanacj Polskiej Rodziny.
Dodano: 10.08.2019 18:45    Przez: ~mieszkaniec
Cały rok jest spokój. LM nie pisze artkułów, że kogoś z pracy zwolnili czy pobili za relacje homoseksualne. Już Nowoczesna "mówiła", że niby LGBT "QZ÷-W ♤" jest 10% Polaków. To coś byśmy o tej nietolerancji słyszeli. A jest spokój aż nie zaczną te homofoby akcji. Oni widać sami są nietolerancyjni dla siebie Ciągle prowokując nietolerancję. Taka sado-maso-homofobia bo największą fobię przejawiają sami na swój temat. Poza tym co to za określenie: "homofobia". Nie lubisz ideologi homo jak 90% społeczeństwa i masz fobię? Czyli dziś fobia to normalność. Chodzą do szkół, do lekarzy, pracują. Mogą kupić nieruchomość wspólnie, zrobić testament-dziediczyć, upoważnić partnera w szpitalu. Mogą wszystko tylko troszkę wysiłku muszą w to włożyć a chcą mieć na tacy jak rodzina. Drodzy LGBT nie lubicie kościoła a wolicie nauki. Otoż i nauka obala waszą "normalność". Teoria ewolucji Darwina jasno określa, że z Was nie ma rozwoju, ciągłości gatunku.
Dodano: 10.08.2019 17:09    Przez: Marcin Swoinski
Objazdowy cyrk Sorosa. Tak jak wszędzie, zwiozą opłacanych czubków z całej Polski. Precz z homoterrorem. Zaraza lgbt tfuu.Nie damy się zboczeńcom.
Dodano: 10.08.2019 21:09    Przez: sss sss

KOMENTARZE

Cały rok jest spokój. LM nie pisze artkułów, że kogoś z pracy zwolnili czy pobili za relacje homoseksualne. Już Nowoczesna "mówiła", że niby LGBT "QZ÷-W ♤" jest 10% Polaków. To coś byśmy o tej nietolerancji słyszeli. A jest spokój aż nie zaczną te homofoby akcji. Oni widać sami są nietolerancyjni dla siebie Ciągle prowokując nietolerancję. Taka sado-maso-homofobia bo największą fobię przejawiają sami na swój temat. Poza tym co to za określenie: "homofobia". Nie lubisz ideologi homo jak 90% społeczeństwa i masz fobię? Czyli dziś fobia to normalność. Chodzą do szkół, do lekarzy, pracują. Mogą kupić nieruchomość wspólnie, zrobić testament-dziediczyć, upoważnić partnera w szpitalu. Mogą wszystko tylko troszkę wysiłku muszą w to włożyć a chcą mieć na tacy jak rodzina. Drodzy LGBT nie lubicie kościoła a wolicie nauki. Otoż i nauka obala waszą "normalność". Teoria ewolucji Darwina jasno określa, że z Was nie ma rozwoju, ciągłości gatunku.
Dodano: 10.08.2019 17:09    Przez: Marcin Swoinski
Sprawa przecież jest jasna. Chodzi o związki partnerskie a potem adopcje dzieci. Tak wszędzie wylądała droga od "nietolerancji" do "tolerancji". Nigdy i nigdzie nie ogłaszali od razu wszystkiego co chcą osiągnąć. Cały plan jest nader jasny bo tą samą drogą podążali na zachodzie. Już samo pojęcie homifobia piętnuje większość społeczeństwa. Media robią im reklamę na każdym kroku jakby ich było 30%. Programy rozrywkowe: 5 par i 1 musi być homo a 1 "nie biała". Tylko tak średnia popoluacji PL nie wygląda. Najlepiej to polecam temat przemilczeć. Osoby heteroseksulne jakoś nie paradują a chyba powinny bo zaraz będą w medialnej mniejszoś i zaszczute jako chore i uwstecznione. Dzieci zaś Polsce urodzi Ukrainka lub zaimportujemy z Afryki. Skąd to znamy? Choć jak ktoś mądry mówił w czasie kryzysu a taki mamy w globalizacji (usa-chiny czy niemcy, emigracja afryki u progu) ludzie szukali ucieczki do przodu w nowr idea (taka lgbt, tolerancja) lub wstecz. Lepiej juz chyba nic dzis nie zmieniać.
Dodano: 10.08.2019 17:42    Przez: Marcin Swoinski
avatar A ja mam już te newsy na lm tam gdzie homoseksualiści wkladają sobie penisa podczas stosunku.I tyle w temacie.
Dodano: 10.08.2019 20:24    Przez: Tomasz Kobrzycki
Jak elektorat PiS wyzywają od katoli,pisowskiej szarańczy,moherowych beretów i wszystkiego najgorszego to wtedy jest pozwolenie i nie pisze się tego na LM.
Dodano: 10.08.2019 17:35    Przez: ona
jak można tolerować garstke ludzi którzy jeżdżą od miasta do miasta i robią zamieszanie... i nazywają się ,,marszem tolerancji". chyba profanacj Polskiej Rodziny.
Dodano: 10.08.2019 18:45    Przez: ~mieszkaniec
Mieszkam w Koninie od szkoły średniej. Tutaj wychowywały się moje dzieci i zamierzam uczestniczyć w marszu sprzeciwu wobec nietolerancji. Przerażające jak staczamy się w przepaść agresji, puki co słownej. To politycy są odpowiedzialni za stan naszej świadomości. Politycy partii rządzących w szczególności.
Dodano: 10.08.2019 20:59    Przez: Alfred Michalczyk
Alfred, poszukaj znaczenie słowa tolerancja.
Dodano: 10.08.2019 21:10    Przez: sss sss
Realistka to ciebie prawda kole .
Dodano: 10.08.2019 18:53    Przez: ona
kogo oni chcą edukować ....??? niech się sami lepiej edukują i niech nie robią wrażenia pokazując , że ludzie to chodzące ciemnoty ??? i trzeba ich edukować .....no proszę , znowu ciemnotę wciskają , ...ciekaw jestem czy będą - tolerować - czyny jakich dopuścił się TUSK ...???
Dodano: 10.08.2019 19:39    Przez: energy_land
Ona- twoje zacietrzewienie i nienawiśc , to takie chrześcijańskie......Nieprawdaż? Jesteś dowodem na to,jaką pis ma twarz. Fałsz i obłuda w najgorszym wydaniu. Wstydź się.
Dodano: 10.08.2019 20:59    Przez: aga
O jaa, to już jest żenujące. Czemu nie powołujesz się na islam? Nie tolerujesz ich czy jak? Ateista wypomina komuś wiarę? No proszę cię, żenada. Na swoich paradach masz fałsz i obłudę, hipokryzję i nienawiść. Każda wasza parada to obraza innych. Aż czuć od ciebie nienawiść.
Dodano: 10.08.2019 21:18    Przez: sss sss
Objazdowy cyrk Sorosa. Tak jak wszędzie, zwiozą opłacanych czubków z całej Polski. Precz z homoterrorem. Zaraza lgbt tfuu.Nie damy się zboczeńcom.
Dodano: 10.08.2019 21:09    Przez: sss sss
Jest Pan ''odważny'' i ''skromny'', czy zwyczajnie wstydzi się Pan własnego nazwiska ? Warto dyskutować ale to polega na wymianie poglądów a nie obelg i kłamstw. Widzę możliwość wypracowania wspólnego stanowiska. Nie wiem tylko, czy jednakowo definiujemy słowo ''zboczeniec''. Daję Panu słowo, że nie akceptuję zboczeńców. Pewna instytucja ma z tym poważny kłopot. Może postaramy się razem to zmienić ?
Dodano: 11.08.2019 16:22    Przez: Alfred Michalczyk
Tak, czuj ę nienawiśc, do fałszu i obłudy. A w/w wymieniona persona tak żarliwie powołuje sie na katolicyzm w wydaniu toruńskim,iż nijak nie można tutaj ganić innych. P.s. Jak byłam mała, to znałam takie powiedzenie o wężu sssssssssssssssss.....
Dodano: 10.08.2019 21:24    Przez: aga
To KO to nic innego jak manipulacja słowa i umysłów społecznych . Wizjonerzy i twórcy nie racjonalnego świata - manipulanci . Bazują na kwestii interpretacji słowa .To nic innego jak przypominające działania szamana , czarownic itp. Ciekawa jestem czy bedzie na tym cholernym marszu przewodniczący Nowoczesnej . Według KO społeczność to chodząca zahukana ciemnota i trzeba ich edukować stąd ten marsz . Zamknąć ten marsz i ukarać przedstawicieli marszu mandatami .
Dodano: 10.08.2019 21:46    Przez: amerykanka
8 września CYRK w Koninie będzie wystepy klownów uczczą zakończenie wakacji !!!!
Dodano: 10.08.2019 21:58    Przez: edzio
1 z 2
12>>