Dzisiaj jest wtorek 15 października 2019, imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18055) SPORT FORUM FIRMY (5379) PRACA (37) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 15oC
Jutropogoda
16 / 12oC
Pojutrzepogoda
15 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
PiS wygrał najwyżej w gminach, w miastach Koalicja ... (2)Przy magistracie powstaje furtka. Piesi będą mogli ... (0)

Stare Miasto. Około 4200 hektarów dotkniętych suszą w tym roku

Dodano: 13.08.2019 11:38

Łączna powierzchnia upraw dotkniętych klęską suszy na terenie gminy Stare Miasto wynosi ok. 4200 ha, a całkowita wartość oszacowanych strat to ok. 6,3 mln złotych. 

W związku z wystąpieniem klęski suszy na terenie gminy Stare Miasto, która spowodowała szkody w gospodarstwach rolnych oraz w produkcji rolnej, komisja powołana przez wojewodę wielkopolskiego szacuje straty w uprawach. Do 6 sierpnia br. do Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Gminy Stare Miasto wpłynęło 590 wniosków, które stanowią podstawę do sporządzenia protokołów strat. Największe straty wystąpiły w uprawach zbóż jarych i ozimych, kukurydzy oraz w użytkach zielonych.  Łączna powierzchnia upraw dotkniętych klęską suszy na terenie gminy Stare Miasto wynosi ok. 4200 ha, a całkowita wartość oszacowanych strat to ok. 6,3 mln złotych. W porównaniu do roku ubiegłego ilość złożonych wniosków przez rolników wzrosła o 18 %, a całkowita wartość oszacowanych strat aż o 26 %.

Trwa podpisywanie protokołów strat przez rolników, które sukcesywnie są przekazywane wojewodzie wielkopolskiemu.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Stare Miasto,   klęska suszy,   susza,   gmina,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.