Dzisiaj jest poniedziałek 21 października 2019, imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18658) SPORT FORUM FIRMY (5387) PRACA (43) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 15oC
Jutropogoda
18 / 12oC
Pojutrzepogoda
14 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Baja Europe łupem Kamena Rally Team. Pierwsi w gen ... (0)Wiklinowe kosze staną w parku. W Radolinie podsumo ... (0)

Radni Kubiak i Popkowski nie staną obok czarnoskórego pastora🎧

KONIN JEST NASZ

Dodano: 14.08.2019 12:26

Dwaj radni z Konina – jeden miejski, drugi z sejmiku wojewódzkiego - marzą o „wytępieniu czerwonej i tęczowej zarazy”. Panowie Jacek Kubiak i Robert Popkowski stawiają sobie zdumiewające cele, ale przecież nie oni pierwsi ani – niestety – ostatni.

Cóż to bowiem znaczy „wytępić”? Według Słownika Języka Polskiego „tępić” to „podejmować działania w celu zlikwidowania czegoś, wyniszczenia, zwalczenia”.

Można mieć różne marzenia. Za kilkanaście dni minie 80 lat od wybuchu wojny, podczas której usiłowano na naszej ziemi zrealizować plan „wytępienia żydowskiej zarazy”. W rezultacie w niewyobrażalnych cierpieniach zginęły miliony ludzi. W tym kilka tysięcy mieszkańców Konina.

Obaj panowie zapewne powiedzą, jak biskup Jędraszewski i inni współbrzmiący z nim kościelni hierarchowie, że nie mieli na myśli ludzi, tylko ideologię. Nie widzę sensu we wdawaniu się w dywagacje, co oni przez ową ideologię rozumieją, bowiem kobiety, mężczyźni i dzieci, którzy w Białymstoku krzyczeli „wypierdalać”, pokazali, że podobne słowa biskupów Jędraszewskiego i Wojdy odczytują jednoznacznie. I chyba nikt nie ma wątpliwości, co by zrobili z „tęczową zarazą”, gdyby policja nie chroniła uczestników marszu równości.

Można mieć różne marzenia. Pastor Martin Luther King wygłosił w sierpniu 1963 roku słynne przemówienie (na zdjęciu), zaczynające się od słów: „I have a dream”: „Mam marzenie, że pewnego dnia (...) mali czarni chłopcy i czarne dziewczęta będą mogli wziąć się za ręce z małymi białymi chłopcami i białymi dziewczętami jak bracia i siostry.”

Rok później pastor z Montgomery został najmłodszym laureatem Pokojowej Nagrody Nobla, a po następnych czterech latach, wypełnionych walką o równouprawnienie czarnych, dosięgła go kula. Kulę wystrzelił fanatyk, który nie wyobrażał sobie, że ludzie o czarnym kolorze skóry mogą mieć równe prawa z białymi, który się nasłuchał, że jedni ludzie są lepsi od drugich, a ci drudzy to zaraza, która zniszczy cywilizację białego człowieka.

Martin Luther King zapłacił za swoje marzenie życiem i choć wierzył w tego samego Boga co jego zabójca, nie ma wątpliwości, który z nich wypełniał Jego przykazania.

Panowie Kubiak i Popkowski też deklarują wiarę w tego samego Stwórcę, ale w dniu Sądu Ostatecznego, w który zapewne też wierzą, obok Martina Luthera Kinga raczej nie staną.

Robert Olejnik

Fot. ze strony: sozcu.com

  • Radni Kubiak i Popkowski nie staną obok czarnoskórego pastora  🎧

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Konin jest Nasz,   tęczowa zaraza,   Robert Popkowski,   Jacek Kubiak

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

avatar Panie Robercie. Incydent z idiotycznymi życzeniami składanymi publicznie nie wart komentarza. Wzbudza tylko niepotrzebne emocje. Tym bardziej, że hasło "wytępić czerwoną i tęczową zarazę" znajduje wielu zwolenników również wśród czytelników Pańskich artykułów. Jak kontrowersyjne jest to hasło przekonałem się kiedy okazało się, że zaprzyjaźnieni geje je popierają. Po pierwsze: czerwona zaraza symbolizuje czasy komunistyczne i zbrodnie ludobójstwa dokonane przez stalinowców w imię chorej ideologii. Po drugie: uważają, że tęczowa ideologia LGBT i sposób jej nachalnego propagowania oraz wulgarne publiczne eksponowanie seksualności czynią temu środowisku więcej szkody niż pożytku. Do tego ostre starcie z kościołem który tak naprawdę nigdy z homoseksualistami nie walczył. Droga którą obrała exterma działaczy LGBT jest całkowicie błędna, prowadząca do głębszych podziałów, wzajemnej niechęci i braku ochoty do zrozumienia odmienności.
Dodano: 14.08.2019 14:20    Przez: JollyRoger
Panie autorze czyli według pana toku myślowego każda czarnoskóra osoba = gej / lesbijka bo mówiąc o tęczowej zarazie to wszyscy mają na myśli a opisuje pan tutaj historię czarnych ? Chyba się pan zagalopował delikatnie
Dodano: 14.08.2019 13:13    Przez: Lm.pl
Hmm, a co jeśli można wiedzieć wspólnego z II WŚ ma LGBT ?
Dodano: 14.08.2019 13:22    Przez: gosafe
Panie Ole..j to co pan piszesz to nic innego jak kłamliwa nadinterpretacja słowa- tępić- . Do tego przywołujesz tematy żydowskie gdzie tworzysz mechanizm buntu społeczeństwa. Także prawdziwe słowo tolerancja , można okazywać w innej formie a nie wymachiwanie tęczami , gdzie społeczeństwo ma dość takiego zachowania .Podpierasz się nagrodami Nobla...??? blagam jaka to żenada ten artykuł jak i sam autor. Za chwile zarzuca wszystkim rasizm , bo nie wezmą udziału w marszu , kolejna żenada. Albo wysługiwanie się że Policja to ich broni ...!!! Policja sama się naśmiewa z żenującego marszu bo mogliby w tym czasie bardziej wartościowe wykonywać swoje obowiązki na rzecz miasta w tym czasie a nie głupoty pilnować , bo podyktowane jest to prawem że zgłoszony marsz przez KO prezydenta trzeba chronić . Co za nadinterpretacja i mechanizm zastosowany w tym artykule . WSTYD ...!! niczym pan nie zabłysnołeś...wtopa na całego
Dodano: 14.08.2019 14:34    Przez: koninfree
autor: Robert Olejnik - poproszę jeszcze dopisać na czyje zamówienie pisze Pan te płomienne przemowy ?
Dodano: 14.08.2019 13:07    Przez: Art

KOMENTARZE

a kogo mogą oni interesować - tylko równych sobie...i poza tym , po co o nich wspominać - to tylko nakręcanie kolejnych agresji..
Dodano: 14.08.2019 13:05    Przez: julian anonimus
Pan Popkowski był kamieniarzem i tłukł kamienie,widocznie firma się rozwija,bo teraz marzy mu się tłuc ludzi.
Dodano: 15.08.2019 23:07    Przez: Grzech Walerian
tłuk - to tłuk jest - i basta.
Dodano: 16.08.2019 09:57    Przez: julian anonimus
autor: Robert Olejnik - poproszę jeszcze dopisać na czyje zamówienie pisze Pan te płomienne przemowy ?
Dodano: 14.08.2019 13:07    Przez: Art
Na zamówienie portalu LM.pl
Dodano: 14.08.2019 13:24    Przez: ~Robert Olejnik
Tylko ten Pan jsest obiektywny ty barani łubie. na moje
Dodano: 14.08.2019 20:04    Przez: lenos
Panie autorze czyli według pana toku myślowego każda czarnoskóra osoba = gej / lesbijka bo mówiąc o tęczowej zarazie to wszyscy mają na myśli a opisuje pan tutaj historię czarnych ? Chyba się pan zagalopował delikatnie
Dodano: 14.08.2019 13:13    Przez: Lm.pl
No cóż, rzadko zgadzam się z autorem tego tekstu, bo mam swoje powody.... Lecz ciężko nie zgodzić się z treścią tu zaprezentowaną. Tak na prawdę to obaj radni nie powinni być wpuszczeni na jakiekolwiek obchody rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. A jeśli już przybędą wbrew poczuciu wstydu i honoru - powinni być potraktowani tak samo jak, oni traktują innych, czyli bez szacunku pozostałych uczestników obchodów.
Dodano: 14.08.2019 13:14    Przez: Maniulek
Hmm, a co jeśli można wiedzieć wspólnego z II WŚ ma LGBT ?
Dodano: 14.08.2019 13:22    Przez: gosafe
Nie są godni nawet żeby reporezentować śmiertelników, a co dopiero Sąd Ostateczny. Nie róbny zatrem im rekjlamy, bo i po co....
Dodano: 14.08.2019 13:33    Przez: aga
Myślę, że Pan redaktor z politycznej poprawności nadinterpretuje te słowa. Nie jesteśmy dzikim wschodem (Rosja i podejście do LGBT) czy czystym Zachodem (Niemcy i ich czysta rasa). Nie ma tu co do IIWŚ się odwoływać i robić z LGBT w Polsce męczenników. Nawet nie wypada łączyć tego. Chyba już nawet w języku ludzi współcześnie mowa o wytępieniu czerwonej zarazy jest odbierana niemal w 100% jako mowa o ideologii - kiedyś komunistycznej dziś postkomunistycznej. Ileż to już razy to słyszeliśmy. Jeszcze rozumiem Niemcy - przy ich historii to faktycznie mogą być słowa niedopuszczalne na użytek komunikacji, ale w P? Faktem jest, że od osoby publicznej wymaga się dokładniejszego precyzowania myśli w takich aspektach, ale przypisywanie im czegokolwiek z historii Niemiec (tępienie innych ras, zestawienie tego z IIWŚ) to mega nadinterpretacja.
Dodano: 14.08.2019 13:59    Przez: Marcin Swoinski
Skoro redaktor tak światowo piszę to ja wyjątkowo w obronie radnych zacytuję Trumpa by USA. Wystąpienie X.2016 uznane za mapę drogową Prezydenta USA: "Elity i media będą kontrolować ten kraj przez dobrze znane środki. Każdy, kto podważa ich kontrolę, jest uznawany za seksistę, rasistę, ksenofoba i osobę moralnie nieukształtowaną. Będą was atakować, pomawiać, starać się zniszczyć waszą karierę i waszą rodzinę. Będą się starali zniszczyć wszystko, co ciebie dotyczy, w tym twoją reputację. Będą kłamać, kłamać, kłamać, a potem będą robić jeszcze gorsze rzeczy". Oczywiście wiemy, że Trump to idiota i przypadkowo (chyba dwukrotnie) Prezydent w USA. Wiemy też, że w Polsce każdy kto ma dziecko, czyli od teraz 500Plus to pijak, menel i dzieciorób. Problem w tym, że teraz wszyscy to 500plus dostaną. Ach media, media, poprawność polityczna, Luter King w Koninie.
Dodano: 14.08.2019 14:08    Przez: Marcin Swoinski
avatar Panie Robercie. Incydent z idiotycznymi życzeniami składanymi publicznie nie wart komentarza. Wzbudza tylko niepotrzebne emocje. Tym bardziej, że hasło "wytępić czerwoną i tęczową zarazę" znajduje wielu zwolenników również wśród czytelników Pańskich artykułów. Jak kontrowersyjne jest to hasło przekonałem się kiedy okazało się, że zaprzyjaźnieni geje je popierają. Po pierwsze: czerwona zaraza symbolizuje czasy komunistyczne i zbrodnie ludobójstwa dokonane przez stalinowców w imię chorej ideologii. Po drugie: uważają, że tęczowa ideologia LGBT i sposób jej nachalnego propagowania oraz wulgarne publiczne eksponowanie seksualności czynią temu środowisku więcej szkody niż pożytku. Do tego ostre starcie z kościołem który tak naprawdę nigdy z homoseksualistami nie walczył. Droga którą obrała exterma działaczy LGBT jest całkowicie błędna, prowadząca do głębszych podziałów, wzajemnej niechęci i braku ochoty do zrozumienia odmienności.
Dodano: 14.08.2019 14:20    Przez: JollyRoger
Panie Ole..j to co pan piszesz to nic innego jak kłamliwa nadinterpretacja słowa- tępić- . Do tego przywołujesz tematy żydowskie gdzie tworzysz mechanizm buntu społeczeństwa. Także prawdziwe słowo tolerancja , można okazywać w innej formie a nie wymachiwanie tęczami , gdzie społeczeństwo ma dość takiego zachowania .Podpierasz się nagrodami Nobla...??? blagam jaka to żenada ten artykuł jak i sam autor. Za chwile zarzuca wszystkim rasizm , bo nie wezmą udziału w marszu , kolejna żenada. Albo wysługiwanie się że Policja to ich broni ...!!! Policja sama się naśmiewa z żenującego marszu bo mogliby w tym czasie bardziej wartościowe wykonywać swoje obowiązki na rzecz miasta w tym czasie a nie głupoty pilnować , bo podyktowane jest to prawem że zgłoszony marsz przez KO prezydenta trzeba chronić . Co za nadinterpretacja i mechanizm zastosowany w tym artykule . WSTYD ...!! niczym pan nie zabłysnołeś...wtopa na całego
Dodano: 14.08.2019 14:34    Przez: koninfree
Cała Europa naśmiewałby się z tego artykułu i z nadinterpretacji słów i mechanizmów jakich użył autor budując propagandę . Myśli , że ludzie dadzą się nabrać . Pisze o szacunku a sam nie okazuje tym artykułem szacunku społeczeństwu . Co za żenujący artykuł tak samo jak i sam autor .Zobowiązuje się na pokrycie pierwszej wizyty autora tego artykułu u psychiatry . Kto się dorzuci na wyeliminowanie głupoty ?????
Dodano: 14.08.2019 14:47    Przez: amigo
nie wiem czy pod koniec tekstu czegoś pan nie sugeruje mówiąc o śmierci o dniu sądu ostatecznego.w piątek dom artykuł,do prokuratury.
Dodano: 14.08.2019 15:00    Przez: wynajęty
1 z 3
123>>