Dzisiaj jest wtorek 7 kwietnia 2020, imieniny: Hermana, Rufina, Donata WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17358) SPORT FORUM FIRMY (5476) PRACA (22) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 9oC
Jutropogoda
17 / 11oC
Pojutrzepogoda
16 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
,,Kopernik" znów najlepszy. Grają też w Grarantann ... (0)Koninianie w "Kwarantańcu" polskich choreografów i ... (0)

Radni Kubiak i Popkowski nie staną obok czarnoskórego pastora🎧

KONIN JEST NASZ

Dodano: 14.08.2019 12:26

Dwaj radni z Konina – jeden miejski, drugi z sejmiku wojewódzkiego - marzą o „wytępieniu czerwonej i tęczowej zarazy”. Panowie Jacek Kubiak i Robert Popkowski stawiają sobie zdumiewające cele, ale przecież nie oni pierwsi ani – niestety – ostatni.

Cóż to bowiem znaczy „wytępić”? Według Słownika Języka Polskiego „tępić” to „podejmować działania w celu zlikwidowania czegoś, wyniszczenia, zwalczenia”.

Można mieć różne marzenia. Za kilkanaście dni minie 80 lat od wybuchu wojny, podczas której usiłowano na naszej ziemi zrealizować plan „wytępienia żydowskiej zarazy”. W rezultacie w niewyobrażalnych cierpieniach zginęły miliony ludzi. W tym kilka tysięcy mieszkańców Konina.

Obaj panowie zapewne powiedzą, jak biskup Jędraszewski i inni współbrzmiący z nim kościelni hierarchowie, że nie mieli na myśli ludzi, tylko ideologię. Nie widzę sensu we wdawaniu się w dywagacje, co oni przez ową ideologię rozumieją, bowiem kobiety, mężczyźni i dzieci, którzy w Białymstoku krzyczeli „wypierdalać”, pokazali, że podobne słowa biskupów Jędraszewskiego i Wojdy odczytują jednoznacznie. I chyba nikt nie ma wątpliwości, co by zrobili z „tęczową zarazą”, gdyby policja nie chroniła uczestników marszu równości.

Można mieć różne marzenia. Pastor Martin Luther King wygłosił w sierpniu 1963 roku słynne przemówienie (na zdjęciu), zaczynające się od słów: „I have a dream”: „Mam marzenie, że pewnego dnia (...) mali czarni chłopcy i czarne dziewczęta będą mogli wziąć się za ręce z małymi białymi chłopcami i białymi dziewczętami jak bracia i siostry.”

Rok później pastor z Montgomery został najmłodszym laureatem Pokojowej Nagrody Nobla, a po następnych czterech latach, wypełnionych walką o równouprawnienie czarnych, dosięgła go kula. Kulę wystrzelił fanatyk, który nie wyobrażał sobie, że ludzie o czarnym kolorze skóry mogą mieć równe prawa z białymi, który się nasłuchał, że jedni ludzie są lepsi od drugich, a ci drudzy to zaraza, która zniszczy cywilizację białego człowieka.

Martin Luther King zapłacił za swoje marzenie życiem i choć wierzył w tego samego Boga co jego zabójca, nie ma wątpliwości, który z nich wypełniał Jego przykazania.

Panowie Kubiak i Popkowski też deklarują wiarę w tego samego Stwórcę, ale w dniu Sądu Ostatecznego, w który zapewne też wierzą, obok Martina Luthera Kinga raczej nie staną.

Robert Olejnik

Fot. ze strony: sozcu.com

  • Radni Kubiak i Popkowski nie staną obok czarnoskórego pastora  🎧

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Konin jest Nasz,   tęczowa zaraza,   Robert Popkowski,   Jacek Kubiak

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

avatar Panie Robercie. Incydent z idiotycznymi życzeniami składanymi publicznie nie wart komentarza. Wzbudza tylko niepotrzebne emocje. Tym bardziej, że hasło "wytępić czerwoną i tęczową zarazę" znajduje wielu zwolenników również wśród czytelników Pańskich artykułów. Jak kontrowersyjne jest to hasło przekonałem się kiedy okazało się, że zaprzyjaźnieni geje je popierają. Po pierwsze: czerwona zaraza symbolizuje czasy komunistyczne i zbrodnie ludobójstwa dokonane przez stalinowców w imię chorej ideologii. Po drugie: uważają, że tęczowa ideologia LGBT i sposób jej nachalnego propagowania oraz wulgarne publiczne eksponowanie seksualności czynią temu środowisku więcej szkody niż pożytku. Do tego ostre starcie z kościołem który tak naprawdę nigdy z homoseksualistami nie walczył. Droga którą obrała exterma działaczy LGBT jest całkowicie błędna, prowadząca do głębszych podziałów, wzajemnej niechęci i braku ochoty do zrozumienia odmienności.
Dodano: 14.08.2019 14:20    Przez: JollyRoger
Panie autorze czyli według pana toku myślowego każda czarnoskóra osoba = gej / lesbijka bo mówiąc o tęczowej zarazie to wszyscy mają na myśli a opisuje pan tutaj historię czarnych ? Chyba się pan zagalopował delikatnie
Dodano: 14.08.2019 13:13    Przez: Lm.pl
Hmm, a co jeśli można wiedzieć wspólnego z II WŚ ma LGBT ?
Dodano: 14.08.2019 13:22    Przez: gosafe
Panie Ole..j to co pan piszesz to nic innego jak kłamliwa nadinterpretacja słowa- tępić- . Do tego przywołujesz tematy żydowskie gdzie tworzysz mechanizm buntu społeczeństwa. Także prawdziwe słowo tolerancja , można okazywać w innej formie a nie wymachiwanie tęczami , gdzie społeczeństwo ma dość takiego zachowania .Podpierasz się nagrodami Nobla...??? blagam jaka to żenada ten artykuł jak i sam autor. Za chwile zarzuca wszystkim rasizm , bo nie wezmą udziału w marszu , kolejna żenada. Albo wysługiwanie się że Policja to ich broni ...!!! Policja sama się naśmiewa z żenującego marszu bo mogliby w tym czasie bardziej wartościowe wykonywać swoje obowiązki na rzecz miasta w tym czasie a nie głupoty pilnować , bo podyktowane jest to prawem że zgłoszony marsz przez KO prezydenta trzeba chronić . Co za nadinterpretacja i mechanizm zastosowany w tym artykule . WSTYD ...!! niczym pan nie zabłysnołeś...wtopa na całego
Dodano: 14.08.2019 14:34    Przez: koninfree
autor: Robert Olejnik - poproszę jeszcze dopisać na czyje zamówienie pisze Pan te płomienne przemowy ?
Dodano: 14.08.2019 13:07    Przez: Art

KOMENTARZE

Wstyd mi za takich radnych jak Itman czy Kubiak
Dodano: 15.08.2019 07:34    Przez: Romek Ress
W kraju prawa mamy wolność słowa - wiesz o tym ,, ona"
Dodano: 15.08.2019 08:46    Przez: Politolożka
Okazuje się że artykuły z cyklu,, Konin jest nasz" to nic innego jak jedna wielka lewacka jaczejka. I jak się ma w tym mieście coś zmienić jak niektórzy ludzie mentalnie tkwią w komunie
Dodano: 15.08.2019 11:55    Przez: Jan Kowal
3 z 3
<<123

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.