Dzisiaj jest czwartek 20 lutego 2020, imieniny: Leona, Ludomiła, Lubomira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20956) SPORT FORUM FIRMY (5461) PRACA (46) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
5 / 4oC
Jutropogoda
5 / 2oC
Pojutrzepogoda
5 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zbliża się wiosna. Niedługo znowu ruszy Koniński R ... (3)Wsparcie finansowe dla młodzieży. Stypendia staros ... (0)

Posada. Nowe Koło Gospodyń Wiejskich zaprasza w swoje szeregi

Dodano: 18.08.2019 11:05
Źródło: LM.pl

Od dwóch miesięcy w Posadzie (gm. Kazimierz Biskupi) działa Koło Gospodyń Wiejskich. Na razie jeszcze nieformalnie, ale i tak zaprasza już w swoje szeregi.

Koło Gospodyń Wiejskich w Posadzie powstało stosunkowo niedawno, ale już zaprezentowało swoje umiejętności, głównie kulinarne, na dwóch gminnych imprezach. - Nie mamy jeszcze załatwionych wszystkich formalności, ale mamy duże chęci do działania. W związku z tym już się wystawiamy, na pikniku rodzinnym tydzień temu panie już piekły ciasto na konkurs. Myślę, że we wrześniu te formalności zostaną załatwione - mówi Maria Król, jedna z kobiet działających w KGW Posada.

Łącznie do tej pory w organizowanie Koła zaangażowało się około dwudziestu osób. - Koło jest potrzebne w naszym środowisku. Do tej pory go nie było. Z inicjatywy sołtysa powstało, znalazła się grupa kobiet chętnych do działania. Mieliśmy już kilka spotkań, związanych głównie z poszczególnymi imprezami, które się odbywają - tłumaczy Maria Król.

Koło Gospodyń Wiejskich w Posadzie jest ciekawym przypadkiem, powstało bowiem w miejscowości o charakterystyce bardziej miejskiej, niż wiejskiej. Jak mówią jednak działające w nim panie, w niczym to nie przeszkadza, a formalnie istniejące KGW da możliwość pozyskiwania pieniędzy na różne inicjatywy. Nie tylko związane z wystawianiem się na gminnych imprezach, ale również organizowanie własnych wydarzeń, czy wyjazdów. - Będziemy współpracować z Kołem Pałacowym w Posadzie i z sołectwem Posada - deklaruje Maria Król.

I zaprasza wszystkich chętnych do włączenia się w działalność KGW Posada. Na razie zgłaszać można się bezpośrednio do sołtysa Posady, a po formalnym utworzeniu Koła powstanie jego strona internetowa z danymi kontaktowymi. 

   • Posada. Nowe Koło Gospodyń Wiejskich zaprasza w swoje szeregi

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.