LM.plSportRozczarowujący remis Górnika. Punkt, który nie daje radości

Rozczarowujący remis Górnika. Punkt, który nie daje radości

Górnik Konin przerwał swoją serię porażek i zanotował pierwszy punkt w tym sezonie, ale po meczu z Nielbą Wągrowiec próżno było szukać zadowolonej osoby w konińskim zespole.

Starcie z beniaminkiem miało być tym meczem, w którym w końcu dobra gra Górnika odpłacona zostanie trzema punktami. Widać to było od pierwszych minut - koninianie grali bardzo agresywnie, pressowali na połowie rywala i przez pierwszy kwadrans dominowali na boisku. Później gra się nieco wyrównała, brakowało jednak wciąż sytuacji bramkowych.

W końcu, w 40. minucie, faulowany w polu karnym był Dawid Przybyszewski. Jedenastkę na gola pewnie zamienił etatowy wykonawca rzutów karnych Taras Jaworski i Górnik do przerwy prowadził 1:0.

Spotkanie, które już w pierwszej połowie było emocjonujące, w drugiej odsłonie tylko przyspieszyło. W 52. minucie dobrą okazję miał Dawid Przybyszewski, ale uderzył piłkę zbyt słabo. Chwilę później dwukrotnie pomylił się Rafał Leśniewski. W odpowiedzi świetną akcję przeprowadził duet Sobieraj - Przybyszewski, ale grający w sobotę jako ofensywny pomocnik Przybyszewski znów się pomylił.

Cztery minuty później Górnik miał najlepszą w drugiej połowie okazję na gola. Akcję znów rozpoczął Sobieraj. Gdy wydawało się już, że skrzydłowy trzyma piłkę zbyt długo, ten odegrał ją do Przybyszewskiego. Pomocnik minął w polu karnym obrońcę, a następnie bramkarza, ale uderzoną na pustą siatkę piłkę na linii bramkowej zatrzymali rywale.

Wszystkie te niewykorzystane okazje zemściły się na Górniku w 64. minucie. Genialnym strzałem, prosto w okno, popisał się Miłosz Brylewski, dając wyrównanie Nielbie. Gol dla gości tylko podkręcił tempo i emocje. W 72. i 73. minucie znów dwie okazje zmarnował Leśniewski, a w 79. minucie świetnym prostopadłym podaniem popisał się Sebastian Antas, ale sytuacji nie wykorzystał Mateusz Majer.

W samej końcówce gra stała się nieco bardziej rwana. W doliczonym czasie gry dobry, choć minimalnie niecelny, strzał z dystansu zanotował jeszcze Jacek Figaszewski. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Był to pierwszy punkt wywalczony przez Górnika Konin w nowym sezonie. Po czterech kolejkach biało-niebiescy zajmują szesnaste miejsce. Kolejny mecz w przyszłą sobotę - koninianie zagrają na wyjeździe z Gromem Nowy Staw.

Górnik Konin - Nielba Wągrowiec 1:1 (41' Taras Jaworski - 64' Miłosz Brylewski)

Górnik Konin: Klaudiusz Kurek - Jakub Staszak, Bartosz Zakrzewski, Maciej Adamczewski, Szymon Bartosik (74' Maciej Gaszka), Sebastian Antas, Taras Jaworski, Dawid Kalinowski (53' Mateusz Majer), Dawid Przybyszewski, Krystian Sobieraj (65' Patryk Olczyk), Paweł Błaszczak (58' Robert Jędras).

Nielba Wągrowiec: Patryk Łagodziński - Mikołaj Dobrzykowski (46' Adrian Marchel), Michał Gruszka (17' Patryk Soforek), Mateusz Rocławski (82' Łukasz Iskrzyński), Rafał Leśniewski, Przemysław Lisiecki, Krzysztof Wolkiewicz, Jacek Figaszewski, Damian Śmigielski (46' Jakub Kubiński), Adam Gajda, Miłosz Brylewski.