Dzisiaj jest czwartek 12 grudnia 2019, imieniny: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20101) SPORT FORUM FIRMY (5433) PRACA (35) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / -1oC
Jutropogoda
2 / 1oC
Pojutrzepogoda
3 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Młoda Prawica charytatywnie. Pomoc dla konińskiego ... (0)Siatkarska kolejka: Derby regionu. Czy SPS zrewanż ... (0)

Ogólnodostępne projekty KBO są niszczone. Wandale precz! 

Dodano: 21.08.2019 10:29

Zaledwie tydzień temu zostały zamontowane w Koninie. Pięć ławek z panelami fotowoltaicznymi dzięki, którym można doładować telefon, a już jedna z nich na osiedlu Łężyn została uszkodzona.

O zniszczeniach powiadomiła w mediach społecznościowych Emilia Wasielewska, radna i autorka pomysłu, który został wybrany spośród wniosków Konińskiego Budżetu Obywatelskiego do realizacji. Dopiero co informowaliśmy o postawieniu nowoczesnych ławek, a już informujemy za inicjatorką o zniszczeniach.

- Ławki mają służyć rekreacji i wypoczynkowi, ale są wyposażone w czujnik jakości powietrza mają dać nam wiedzę jakim powietrzem oddychamy. Sfinansowane były z budżetu obywatelskiego. Budżet obywatelski to publiczne pieniądze, o których przeznaczeniu decydują mieszkańcy miasta Konina – mówi radna. - Kim jest osoba która musiała się mocno natrudzić by uszkodzić wzmacniany panel?Z kim i z czym walczy? Głupota i bezmyślność. Brak słów.

Niestety musimy odnotować jeszcze inne zniszczenia, które spowodowano na ścieżce edukacyjnej, również oddanej niedawno do użytku na osiedlu Zatorze. Kilka dni po otwarciu ścieżki nad jeziorkiem, niektóre sprzęty edukacyjne zostały uszkodzone. Głupota i bezmyślność po raz kolejny.

  • Ogólnodostępne projekty KBO są niszczone. Teraz ławka
  • Ogólnodostępne projekty KBO są niszczone. Teraz ławka
  • Ogólnodostępne projekty KBO są niszczone. Teraz ławka

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Tepic buractwo nie widac policji a jak już widać nic z tym nie robią straż miejska też zajmuje się sprawami które są nieistotne, pełno w mieście widać pijanych agresywnych ludzi którzy patrzą tylko co rozwalić bo to dla nich rozrywka... Odwiedziłem ostatnio Altane z widokiem na warte grupa pijanych malolatow że strach podejść pełno butelek czy ktos to monitoruje to samo dzieje się za amfiteatrem brak słów strach przejechać rowerem, a takich miejsc w Koninie jest więcej.... POLICJA zero litości zero pouczen tylko karać i tepic
Dodano: 21.08.2019 11:44    Przez: ~mieszkaniec
Najlepiej po prostu na takie projekty nie głosować.I nie zamieszczać w KBO powinny takie obiekty być rownież monitorowane .
Dodano: 21.08.2019 11:09    Przez: K
Konin, syf, nędza i hołota....
Dodano: 21.08.2019 11:58    Przez: Anna Przybylska
mieszkaniec . oczywiście że potrzeba jest wiele rzeczy ale co jest bardziej potrzebne przystanek czy ławka ?. co prawda prawie wcale nie korzystam z przystanku ale jak jadę i widzę w jakim opłakanym stanie są przystanki to aż się prosi aby dokonać modernizacji lub postawić nowe . myślę że mieszkańcy bardziej byli by zadowoleni z przystanku niż z ławki. to jest moja uwaga . W Koninie robi się wiele rzeczy bez głowy byle było coś ,a to nie o to chodzi .
Dodano: 21.08.2019 14:42    Przez: ~Ola

KOMENTARZE

Najlepiej po prostu na takie projekty nie głosować.I nie zamieszczać w KBO powinny takie obiekty być rownież monitorowane .
Dodano: 21.08.2019 11:09    Przez: K
Takie mamy bydło 500+.😇
Dodano: 21.08.2019 11:39    Przez: ~mieszkaniec.
Tepic buractwo nie widac policji a jak już widać nic z tym nie robią straż miejska też zajmuje się sprawami które są nieistotne, pełno w mieście widać pijanych agresywnych ludzi którzy patrzą tylko co rozwalić bo to dla nich rozrywka... Odwiedziłem ostatnio Altane z widokiem na warte grupa pijanych malolatow że strach podejść pełno butelek czy ktos to monitoruje to samo dzieje się za amfiteatrem brak słów strach przejechać rowerem, a takich miejsc w Koninie jest więcej.... POLICJA zero litości zero pouczen tylko karać i tepic
Dodano: 21.08.2019 11:44    Przez: ~mieszkaniec
Konin, syf, nędza i hołota....
Dodano: 21.08.2019 11:58    Przez: Anna Przybylska
piszesz o sobie 🤪 widziałeś kto to zrobił zapewne nie najwygodniej pisać o ludziach z 500+ których nie znasz . uważaj żeby ktoś Cię nie pozwał za szkalowanie niewinnych ludzi. jak nisko trzeba upaść żeby takie kalumnie pisać o drugim człowieku .
Dodano: 21.08.2019 13:56    Przez: ~Ola
nie jestem za takimi bzdurnymi projektami ale jak już jest to trudno nie siadam Idę dalej . pieniądze te powinny być przeznaczone na modernizację przystanków. np przy ul Paderewskiego za przejazdem kolejowym aż się prosi zarówno po prawej tak i po lewej stronie . byłoby to z korzyścią dla większości mieszkańców nie tylko z Zatorza. co do wandalizmu to było to do przewidzenia.
Dodano: 21.08.2019 14:06    Przez: ~Ola
Ola w tym mieście wiele rzeczy jest do zrobienia i fajnie że wogole coś powstaje coś się dzieje czy to są przystanki czy ławki ale uszanujmy to... Panie Prezydencie skończmy wrescie z wandalizmem i publikujmy publicznie ludzi którzy to robią... ZIELONA DOLINA ENERGI I BEZPIECZNA przede wszystkim.
Dodano: 21.08.2019 14:26    Przez: ~mieszkaniec
mieszkaniec . oczywiście że potrzeba jest wiele rzeczy ale co jest bardziej potrzebne przystanek czy ławka ?. co prawda prawie wcale nie korzystam z przystanku ale jak jadę i widzę w jakim opłakanym stanie są przystanki to aż się prosi aby dokonać modernizacji lub postawić nowe . myślę że mieszkańcy bardziej byli by zadowoleni z przystanku niż z ławki. to jest moja uwaga . W Koninie robi się wiele rzeczy bez głowy byle było coś ,a to nie o to chodzi .
Dodano: 21.08.2019 14:42    Przez: ~Ola
Ola niezaprzeczam choć myślę ze na wszystko przyjdzie czas... Parę przystanków zostalo już wymienionych.... Jeżdżę dużo po Polsce i naprawdę w niektórych małych miejscowościach życie tętni i potrafi się uszanować to co robi samorząd... Mamy wiele możliwości i wiele do zrobienia...
Dodano: 21.08.2019 14:55    Przez: ~mieszkaniec
mieszkaniec "na wszystko przyjdzie czas " czekamy już od 1989r. i niestety to co Konin osiągnął przez 30 lat to śmieszność nad śmieszności . Konin się nie rozwija !!! te pare ulic wyremontowanych z wielkim bólem, przeprawa która ma wiele do życzenia . huta zwinięta , odkrywka nie istnieje, elektrownia na jednym wydechu , kopalna prawie nie ma węgla można by tak wymieniać i wymieniać. To co było już się zakończyło a teraz marazm. mam nadzieję że mieszkańcy w następnych wyborach wybiorą prezydenta kompetentnego a nie z układu partyjnego bez żadnego przygotowania samorządowego .
Dodano: 21.08.2019 16:43    Przez: ~Ola
Ola a czy to wina rządzących obecnie w naszym mieście??? Nie myślę że nie... Wiadomo nikt tego już nie cofnie... Ale dajmy się wykazać Panu Prezydentowi obecnemu.. Odrazu nie można wszystkiego zrobić są na to przepisy uchwały itp... Dajmy czasu a dopiero oceniajmy... Pozdrawiam