Dzisiaj jest środa 27 maja 2020, imieniny: Jana, Juliusza, Radowita WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18335) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (16) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 11oC
Jutropogoda
16 / 10oC
Pojutrzepogoda
15 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:
Polecamy:

Wyrok zaoczny z sądu. Jak się skutecznie odwołać?

Materiał promocyjny

Dodano: 22.08.2019 15:51
  • Wyrok zaoczny z sądu. Jak się skutecznie odwołać?

Wiele osób myśli, że wyrok zaoczne wydawane przez sądy mogą nie być zgodne z prawem. Dementujemy te pogłoski. Takie wyroki są zgodne z prawem, ale można się od nich skutecznie odwoływać. Gdzie jest jednak problem? Zdecydowana większość osób pozywanych do sądu o zapłatę długu woli nie robić nic, niż podejmować aktywną obronę. Takie zachowanie cieszy z pewnością firmy windykacyjne, pożyczkowe i banki. Kancelaria EUROLEGE bije na alarm i wskazuje, że warto bronić się w sądzie, aby ni płacić nienależnych albo zawyżonych roszczeń. Jak to robić? O tym poniżej.
 

Czym jest wyrok zaoczny?

Wyrok zaoczny jest jednym z orzeczeń jakie może wydać wobec pozwanego sąd powszechny cywilny. Kiedy taki wyrok może zostać wydany? Jeśli pozwany otrzymując pozew nie podejmie obrony, jak również wtedy kiedy stawi się na posiedzenie sądu i nie będzie wdawał się w spór sądowy. Eksperci z Kancelarii EUROLEGE informują, że ponad 99% wyroków zaocznych o zapłatę długu jest uwzględniających powództwo w całości. Na nieszczęście dla pozwanego taki wyrok jest natychmiast wykonalny. To szybka droga do tego, aby w życiu pozwanego pojawił się komornik. Istnieją jednak możliwości skutecznego zatamowania niekorzystnych zdarzeń.
 

Jak odwołać się od wyroku zaocznego?

Pozwany, który otrzymał wyrok zaoczny może go zaskarżyć i złożyć sprzeciw od wyroku zaocznego. Termin na złożenie powyższego środka zaskarżenia wynosi 2 tygodnie i jest liczony od dnia odebrania przesyłki sądowej. W takim sprzeciwie należy wskazać co się zaskarża i w jakiej części oraz podać wszystkie dowody twierdzenia oraz zarzuty. Duża część osób pozwanych do sądu o zapłatę długu próbuje sobie radzić na własną rękę. Na to oczywiście liczą pełnomocnicy tych instytucji finansowych. Końcowo niemałą część takich sprzeciwów jest odrzucanych z powodu braków formalnych. A wówczas ma pomoc już jest za późno.

Z tego powodu warto skorzystać z pomocy dobrych specjalistów informuje Kancelaria EUROLEGE.
 

Opłata od sprzeciwu od wyroku zaocznego.

Sprzeciw od wyroku zaocznego jest pismem sądowym, za którego wniesienie należy uiścić opłatę sądową. W jakiej wysokości? Dokładnie tyle, ile wynosi połowa opłaty od pozwu w danej sprawie A zatem jeśli wyrok zaoczny dotyczy zasądzenia kwoty np. 10.000 zł, to opłata od sprzeciwu wyniesie już 250 zł.

A teraz garść ciekawych informacji. Kiedy sąd wyda nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym, to sprzeciw od nakazu zapłaty wydanego w tym trybie jest całkowicie wolny od opłat sądowych Jeżeli jednak wydany został nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym, to wówczas pozwany musi zapłacić aż 3/4 opłaty sądowej od pozwu. Oznacza to, że ten środek zaskarżenia jest najdroższy i stawia pozwanego w sytuacji gorszej niż jako dostał wyrok zaoczny.

Odwołuj się od orzeczeń sądowych!

Dane nie napawają optymizmem. Większość osób, które otrzymały jakiekolwiek orzeczenia z sądów nic z tym nie robi. Dlaczego? Głównym powodem bierności jest to, że nasi rodacy nie wierzą w pozytywne zakończenie sprawy. Nawet 90% osób nie robi nic, kiedy otrzymuje pismo z sądu. To karygodny błąd! Kancelaria EUROLEGE informuje, że ponad 80% spraw o zapłatę długu kończy się dla ich klientów korzystnym rozstrzygnięciem. Czy nie warto więc próbować zmienić swoje życie i żyć bez długów?

Jak się zgłosić do Kancelarii:
EUROLEGE Kancelaria Prawno-Oddłużeniowa
Zadzwoń, tel. 530 333 130
Wyślij zgłoszenie na stronie: www.darmowyprawnik.eu/anuluj-dlug/

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:sąd,   wyrok

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.