Dzisiaj jest piątek 28 lutego 2020, imieniny: Romana, Makarego, Lutomira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21032) SPORT FORUM FIRMY (5459) PRACA (49) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
0 / 1oC
Jutropogoda
5 / 6oC
Pojutrzepogoda
8 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Rusza runda wiosenna. W sobotę pierwszy mecz Medyk ... (0)Zabójstwo 10-letniego Adasia to dla śledczych prio ... (1)

Konin także na trasie rajdu charytatywnego dla chorego Wojtusia

Dodano: 23.08.2019 11:21

Dariusz Wawrzyniak, prezes Stowarzyszenia Aktywny Międzychód wyruszył w rajd charytatywny, którego celem jest zbiórka pieniędzy na leczenie 2-letniego Wojtusia. Po drodze zatrzymał się w Koninie. 

25 miast, 850 km do pokonania na rowerze w 7 dni. Wszystko po to, by pomóc choremu dziecku. Dariusz Wawrzyniak – dziennikarz, społecznik, prezes Stowarzyszenia Aktywny Międzychód – 5 dni temu wyruszył w rajd charytatywny, którego celem jest zbiórka pieniędzy na leczenie 2-letniego Wojtusia. Chłopiec urodził się z wrodzonym brakiem kości piszczelowej. Celem zbiórki jest operacja rekonstrukcji i wydłużenia nóżki w Paley Institute. Jej koszt to ponad milion złotych. Choć uzbierana jest już większość wymaganej kwoty, do wykonania operacji wciąż potrzebnych jest około 300 tys. złotych.

Pan Dariusz dojechał do Konina. Był u prezydenta. – Cieszę się, że możemy spotkać się w Koninie, bo jako miasto zawsze wspieramy inicjatywy, które mają słuszny cel, a takim jest pomoc osobom potrzebującym – powiedział prezydent Piotr Korytkowski. Rowerzysta zdradził nam, że wybrał Konin m.in. dlatego, że nigdy w naszym mieście nie był. – Głównie chodzi o to, by jak najwięcej osób dowiedziało się o takim wydarzeniu oraz o to, by wyzwolić w mieszkańcach miast, w których się pojawiam, chęć pomocy Wojtusiowi – wyjaśnił Dariusz Wawrzyniak. 

Z Konina rowerzysta wyruszył do Ślesina i Lichenia. Swoją podróż zakończy w niedzielę w Międzychodzie.

  • Konin także na trasie rajdu charytatywnego dla chorego Wojtusia

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:rajd charytatywny,   dla chorego Wojtusia,   Konin rajd,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.