Dzisiaj jest wtorek 14 lipca 2020, imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17493) SPORT FORUM FIRMY (5511) PRACA (26) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 15oC
Jutropogoda
23 / 15oC
Pojutrzepogoda
19 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
II liga siatkówki. Derby Wilki - SPS w grudniu i p ... (0)Sympatycy Rafała Trzaskowskiego wierzą w zwycięstw ... (18)

To już ostatni koncert na festiwalu muzyki organowej w Licheniu

Dodano: 23.08.2019 12:42

Ostatni koncert I Międzynarodowego Licheńskiego Festiwalu Muzyki Organowej.

Latem 2019 roku w licheńskiej bazylice po raz pierwszy w historii odbywa się międzynarodowy festiwal organowy. Podczas dotychczasowych ośmiu tygodni, w kolejne niedziele, na największych organach w Polsce grali muzycy z Polski, Austrii, Szwajcarii, Belgii oraz Niemiec. Finałowy koncert w wykonaniu profesora Christophe Mantoux z Paryża odbędzie się w ostatnią niedzielę 25 sierpnia o godzinie 14.30.

Improwizacje do pieśni Alexandra Pierra Boely’ego, VI Sonata d-moll Felixa Menelssohna-Bartholdy’ego oraz Grande pièce symphonique Cesara Francka to tylko niektóre z utworów, jakie zaprezentuje na licheńskich organach 25 sierpnia profesor Christophe Mantoux z Paryża.

Urodzony w 1961 roku w Paryżu muzyk, ukończył studia organowe w klasie prof. Gastona Litaize w Conservatoire National de Région w Saint-Maur-des-Fossés. Później studiował w Conservatoire National Supérieur de Musique w Paryżu, gdzie zdobył pierwsze nagrody w zakresie wykonawstwa, harmonii i kontrapunktu. Oprócz aktywnego harmonogramu koncertów i nauczania, jest regularnie zapraszany do prowadzenia kursów mistrzowskich i warsztatów, a także do zasiadania w jury międzynarodowych konkursów organowych. Prowadzi także trasy koncertowe po Francji dla zainteresowanych grup ze Stanów Zjednoczonych i innych krajów anglojęzycznych. Profesor organów w Conservatoire Régional de Paris i Pôle Supérieur de Paris. W latach 1992–2011 profesor organów w Conservatoire National de Région w Strasburgu, gdzie kształcił studentów z całej Europy, Stanów Zjednoczonych, Ameryki Południowej, Korei Południowej i Japonii. Pełni funkcję organisty tytularnego w słynnym kościele Saint-Séverin w Paryżu, gdzie pracuje od 1995 roku. Jego międzynarodowa kariera jako organisty koncertowego zaprowadziła go do ponad dwudziestu krajów w Europie, Ameryce Północnej i Południowej, Korei Południowej, Japonii i w Stanach Zjednoczonych.

W 1984 roku zdobył prestiżową Grand Prix d’Interprétation na Międzynarodowym Konkursie Organowym w Chartres (Grand Prix de Chartres). Po tym sukcesie pracował jako tytularny organista katedry w Chartres w latach 1986-1992 i pozostaje członkiem Komitetu Artystycznego Międzynarodowego Konkursu Organowego w Chartres. Nagrał szereg płyt CD, z których jedna zawiera muzykę Guilaina i Marchanda, druga utwory Jehana Alaina nagrane na słynnych organach Cavaillé-Coll w Abbey Church of St. Ouen de Rouen (Motette 13651). Nagranie to zdobyło Grand Prix de l ’Académie Charles Cros.

  • To już ostatni koncert festiwalu muzyki organowej w Licheniu

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Licheń,   koncert organowy,   festiwal organowy,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.