Dzisiaj jest wtorek 17 września 2019, imieniny: Franciszka, Hildegardy, Roberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19373) SPORT FORUM FIRMY (5362) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 8oC
Jutropogoda
14 / 8oC
Pojutrzepogoda
14 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wilki szykują się do nowego sezonu. Sparingi i now ... (0)Po konsekracji, goście udali się do wyremontowanej ... (1)

Od 1 października br. kolejne darmowe przejazdy MZK dla uczniów

Dodano: 23.08.2019 14:24

Od 1 października br. darmowe przejazdy dla uczniów szkół ponadpodstawowych zamieszkałych i uczących się w Koninie. Takie rozwiązanie jest także rozważane dla uczniów z sąsiednich gmin.

Rada Miasta Konina jednogłośnie (17 głosów za) zdecydowała na sesji, że od 1 października uczniowie szkół ponadpodstawowych zamieszkali w Koninie i uczący się w konińskich szkołach, będą mogli za darmo korzystać z usług MZK. Młodzież zamieszkała poza granicami Konina będzie musiała skasować bilet, choć prowadzone są już rozmowy z sąsiednimi gminami, z których uczniowie dojeżdżają do konińskich szkół. Obliczono, że z takiej możliwości skorzysta od 1 października 1340 osób. Do tej pory darmowe przejazdy dotyczyły uczniów szkół podstawowych.

Darmowe przejazdy będą kosztować miasto rocznie około 700 tys. złotych. Jeszcze w tym roku, za trzy miesiące obowiązywania uchwały, miasto zapłaci za to 175.000 złotych. - Wychodzimy naprzeciw pewnym trendom. Chcemy, aby młodzież mogła jeździć za darmo komunikacją miejską – powiedział Piotr Korytkowski, prezydent Konina. - Aby korzystała z komunikacji miejskiej, nie korzystając z podwózek. Ta uchwała wyjdzie naprzeciw organizacji czasu przez rodziny.

 

  • Od 1 października br. kolejne darmowe przejazdy dla uczniów
  • Od 1 października br. kolejne darmowe przejazdy dla uczniów
  • Od 1 października br. kolejne darmowe przejazdy dla uczniów

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:MZK Konin,   darmowe MZK,   uczniowie MZK,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Wszystko ladnie pieknie tylko taka deyzja dziwi w sytuacji gdy MZK jest juz na dnie a budzet miasta sie mocno nie dopina. Najpierw trzeba pewne sprawy poprostowac by moc pozwolic sobie na takie ruchy. Jestem za darmowa komunikacją dla KAZDEGO ale z wydolnym budzetem. Obawiam sie, ze jak tak dalej pójdzie do samozaglady Naszego Miasta. W tej sytuacji bym sobie zyczyl by wybory odbywaly sie co pol roku (bez znaczenia czy parlamentarne czy samorzadowe), bo wtedy worek z obietnicami i działaniami otwiera sie niezwykle seroko.
Dodano: 23.08.2019 15:45    Przez: Radek Pieczyński
Czyli jak? Dla kierowców brak a na finansowanie MZK 700tysi jest i te oszczędzanie na rozkładzie wozokilometra śmiechu warte
Dodano: 23.08.2019 14:50    Przez: Łukasz Seidlitz
Proszę, zróbcie coś z gimną Goliną! Nie dość, że tylko jeden autobus o 6:40, to linia 61 cała zapchana tak, że na 3 przystanku nie ma już miejsca, a powrót z dworca w stronę Goliny to upychanie się jak w jakiejś puszce. Chociaż te bilety mogłby trochę to rekompensować
Dodano: 23.08.2019 22:44    Przez: Rodzic
Gdybyś miał dzieci dojeżdżające codziennie do szkoły nie darł byś tak gęby.... O jakich swoich pieniądzach mówisz? O zasiłku który bierzesz za siedzenie w domu...?
Dodano: 23.08.2019 19:40    Przez: ~ave_cezar

KOMENTARZE

Czyli jak? Dla kierowców brak a na finansowanie MZK 700tysi jest i te oszczędzanie na rozkładzie wozokilometra śmiechu warte
Dodano: 23.08.2019 14:50    Przez: Łukasz Seidlitz
Dobra decyzja!!!Trzeba przyzwyczajać młodzież do korzystania z publicznego transportu ....jak dorosną to też będą korzystać!!!Mniej aut w mieście mniej spalin...
Dodano: 23.08.2019 15:08    Przez: ~Dla naszego dobra
avatar pajac xd
Dodano: 24.08.2019 12:30    Przez: Damian Rosół
avatar to w końcu pajac ...czy rosół ?
Dodano: 25.08.2019 11:09    Przez: julian anonimus
Wszystko ladnie pieknie tylko taka deyzja dziwi w sytuacji gdy MZK jest juz na dnie a budzet miasta sie mocno nie dopina. Najpierw trzeba pewne sprawy poprostowac by moc pozwolic sobie na takie ruchy. Jestem za darmowa komunikacją dla KAZDEGO ale z wydolnym budzetem. Obawiam sie, ze jak tak dalej pójdzie do samozaglady Naszego Miasta. W tej sytuacji bym sobie zyczyl by wybory odbywaly sie co pol roku (bez znaczenia czy parlamentarne czy samorzadowe), bo wtedy worek z obietnicami i działaniami otwiera sie niezwykle seroko.
Dodano: 23.08.2019 15:45    Przez: Radek Pieczyński
Kiepski ruch prezydenta , bo miasta nie stać na taki gest i szastanie pieniędzmi . Tutaj miasto da ludziom a za chwilę będziemy mieli podwyżkę śmieci . To się nazywa zła polityka pieniężna !! Szastać pieniedzmi nie swoimi i to w ten sposób !! Uważam ,że to nie jest dobra decyzja... z resztą kolejna i nie udana . Wszyscy wiemy że to szastanie NASZYMI pieniędzmi tylko przed wyborami i na koniec swojego upadku prezydent zasłynie jako nie słowny , jako mało gospodarna osoba i do tego jako żaden samorządowiec ....To nie jest zaden rozwój miasta Konina a brak odpowiedzialności w wydawaniu NASZYCH pieniedzy !!! Zadłużanie miasta !!! gdzie te pieniądze faktycznie powinny być zagospodarowane właściwie .
Dodano: 23.08.2019 17:31    Przez: cezar
Gdybyś miał dzieci dojeżdżające codziennie do szkoły nie darł byś tak gęby.... O jakich swoich pieniądzach mówisz? O zasiłku który bierzesz za siedzenie w domu...?
Dodano: 23.08.2019 19:40    Przez: ~ave_cezar
avatar to prawda - na razie mamy potężną podwyżkę abonamentu za wodę i ścieki - po cichutku i bez żadnej informacji....
Dodano: 25.08.2019 11:13    Przez: julian anonimus
Proszę, zróbcie coś z gimną Goliną! Nie dość, że tylko jeden autobus o 6:40, to linia 61 cała zapchana tak, że na 3 przystanku nie ma już miejsca, a powrót z dworca w stronę Goliny to upychanie się jak w jakiejś puszce. Chociaż te bilety mogłby trochę to rekompensować
Dodano: 23.08.2019 22:44    Przez: Rodzic
Ciekawe, kto teraz będzie płacił za bilety, skoro autobusami jeżdżą tylko dzieciaki do szkoły lub emeryci na targ.
Dodano: 27.08.2019 09:48    Przez: Ciekawe