Dzisiaj jest środa 27 maja 2020, imieniny: Jana, Juliusza, Radowita WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18319) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (16) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 11oC
Jutropogoda
16 / 10oC
Pojutrzepogoda
15 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:
Polecamy:

Energooszczędne rozwiązania dla domu

Materiał promocyjny

Dodano: 24.08.2019 13:01

Coraz częściej słyszy się o domach energooszczędnych. Co w zasadzie to oznacza?

Jakie ma pełnić funkcje taki dom? Chodzi o rozwiązania techniczne, które gwarantują mniejsze zużycie energii oraz większy komfort dla użytkowników.

Jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań są pompy ciepłą. To urządzenia, które umożliwiają ogrzanie pomieszczeń oraz wody przy wykorzystaniu ciepła na przykład z powietrza. Dzięki temu w sposób ekonomiczny wytwarza się ciepło. Ponadto instalacje można montować w nowych budynkach, jak również modernizować starsze obiekty. Coraz częściej montowane są również klimatyzacja w domach jednorodzinnych. Zapewni komfort domownikom, zwłaszcza w okresie letnim.

Jak działa pompa ciepła?

Pompa ciepła powietrze-woda, która jako dolne źródło (środowiskowe, z którego pozyskiwane jest ciepło) wykorzystuje dostępne bez ograniczeń powietrze atmosferyczne. Taka instalacja pełni taką samą funkcję w domu jednorodzinnym jak kocioł węglowy, gazowy czy elektryczny. Podsumowując służy do zasilania w ciepło instalacji centralnego ogrzewania oraz przygotowanie ciepłej wody użytkowej.

Ponadto wiele modeli pomp powietrze-woda ma również funkcję chłodzenia budynku w okresie letnim – tak jak klimatyzator. Coraz częściej stosowana jest pompa ciepła o małej mocy, które służą wyłącznie do ogrzewania wody użytkowej.

Pompa powietrza nie wymaga budowy dolnego źródła ciepła, dzięki czemu nie jesteśmy w żaden sposób ograniczeni powierzchnią działki. Co więcej, podczas instalowania nie trzeba wykonywać żadnych dodatkowych robót ziemnych, w celu dostania się do wód podziemnych lub powierzchniowych.

Niewątpliwie jest to energooszczędna inwestycja oraz trwała, ponieważ nie występuje tutaj żadne ryzyko rozszczelnienia ani zamulenia przewodów dolnego źródła. Nie musimy obawiać się pogorszenia wydajności instalacji – przecież nie zabraknie powietrza.

Pompy typu split składają się z dwóch podzespołów: wewnętrznego i zewnętrznego. Do elementów wewnętrznych zaliczymy: skraplacz i pompę obiegową c.o. Natomiast elementy zewnętrzne to: wentylator, parownik, sprężarka i zawór rozprężny. Należy pamiętać, że pompy ciepła typu split muszą zostać napełnione czynnikiem chłodniczym podczas instalacji, dlatego ekipa montująca powinna posiadać odpowiednie kwalifikacje. Atuty tej jednostki to zdecydowanie łatwiejszy transport oraz nie ma żadnego zagrożenia dla zamarznięcia przewodów. A ciepło przechodzi niemal bezpośrednio do instalacji, więc nie można mówić o jakichkolwiek stratach.

Klimatyzacja w domu

Niewątpliwie klimatyzacja wkracza w nasze życie, począwszy od samochodów, po galerie handlowe, miejsca pracy, a teraz również domy. Zmieniło się budownictwo i w konsekwencji jeśli chcemy mieszkać w komfortowych warunkach warto zainwestować w klimatyzację. Taka instalacja może być montowana w nowych budynkach oraz w starszym budownictwie.

Ważne jest umiejscowienie klimatyzatorów, aby nie dmuchały bezpośrednio na domowników. Należy wybierać takie miejsca, żeby chłodzić powietrze równomiernie. Należy zwrócić uwagę, aby wybrana przez nas klimatyzacja posiadała: automatyczny regulator, kilka filtrów, czujnik ruchu, funkcję „Powerfull” oraz cicho pracowała.

Sprzęt najwyższej jakości oraz specjalistyczne doradztwo proponuje firma Klima Therm.

  • Energooszczędne rozwiązania dla domu

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:dom,   budowa,   ekologia,   energia

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.