LM.plWiadomościPrzełamanie Majera, wygrana Górnika! Trzy czerwone kartki Gromu

Przełamanie Majera, wygrana Górnika! Trzy czerwone kartki Gromu

Niesamowity przebieg miało sobotnie spotkanie Górnika Konin z Gromem Nowy Staw. Biało-niebiescy zanotowali pierwsze trzy punkty w sezonie, a gospodarze mecz kończyli w ósemkę.

Dla Górnika mecz w Nowym Stawie był niezwykle ważny - koninianie co prawda zdołali w ostatniej kolejce zdobyć już jeden punkt, ale i tak jak powietrza potrzebowali pierwszej wygranej w sezonie. Beniaminek III ligi był idealnym celem, choć ciężko było powiedzieć, czego można się po nim spodziewać. Trener Damian Augustyniak postawił na konserwatywny skład, bez większych rotacji i niespdzianek.

To poskutkowało. Już po pierwszej połowie Górnik prowadził 1:0. Rzut karny wywalczył Patryk Olczyk (faulowany w szesnastce), a z jedenastu metrów, już po raz trzeci w tym sezonie, nie pomylił się Taras Jaworski. Po zmianie stron gospodarze wyrównali i też po rzucie karnym.

W 60. minucie na boisku pojawił się Mateusz Majer, który zmienił Patryka Olczyka. Skrzydłowy Górnika, w zeszłym sezonie lokomotywa całego zespołu, w tym szuka formy. Dotychczasowe jego występy były dalekie od tego, co prezentowało jeszcze kilka miesięcy temu. Ale to właśnie Majer dał Górnikowi pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Najpierw 20-latek trafił na 2:1 w 64. minucie. Następnie podwyższył jeszcze w doliczonym czasie gry - bramkarz przegrywającego Gromu wyszedł do rzutu rożnego na połowę Górnika. Biało-niebiescy po dośrodkowaniu przejęli piłkę i skontrowali, a do pustej siatki trafił właśnie Majer.

Gospodarze mecz kończyli w zaledwie ósemkę. W przeciągu zaledwie kwadransa trzech piłkarzy Gromu otrzymało czerwone kartki. Dla dwójki z nich był to drugi żółty kartonik, a jeden obejrzał bezpośrednią czerwoną kartkę.

Górnik Konin wygrał pierwszy mecz w sezonie i podwyższył swój dorobek punktowy do czterech oczek. Zespół Damiana Augustyniaka awansował na trzynaste miejsce w tabeli. Kolejny mecz - za tydzień. Górnik podejmować będzie Kotwicę Kołobrzeg.

Grom Nowy Staw - Górnik Konin 1:3 (53' Robert Wesołowski - 29' Taras Jaworski, 64', 90' Mateusz Majer)

Górnik Konin: Klaudiusz Kurek - Jakub Staszak (70' Patryk Szymaniak), Robert Jędras, Bartosz Zakrzewski, Szymon Bartosik, Maciej Adamczewski (68' Maciej Gaszka), Taras Jaworski, Patryk Olczyk (60' Mateusz Majer), Dawid Przybyszewski, Krystian Sobieraj, Paweł Błaszczak (46' Sebastian Antas).