Dzisiaj jest środa 27 maja 2020, imieniny: Jana, Juliusza, Radowita WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18329) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (16) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 11oC
Jutropogoda
16 / 10oC
Pojutrzepogoda
15 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:
Polecamy:

O polsko - ukraińskie pojednanie modlono się w licheńskiej bazylice

Dodano: 25.08.2019 09:54

Księża, klerycy oraz goście z Ukrainy modlili się 24 sierpnia z pielgrzymami w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej o pokój na Ukrainie i pojednanie polsko-ukraińskie oraz wysłuchali koncertu organowego.

Modlitwy rozpoczęły się o godz. 1.00 Różańcem pokoju, który poprowadził ks. Adam Stankiewicz MIC, wicekustosz licheńskiego sanktuarium. W południe rozpoczęła się uroczysta msza pod przewodnictwem ks. Janusza Kumali MIC, kustosza sanktuarium w Licheniu. Celebrans powitał księży: ks. Sergiusza Jakubowskiego MIC z Czerniowiec, ks. Mikołaja Bieliczewa MIC z Charkowa oraz kleryków Ewhena Gabrowa z miasta Chmielnicki, kleryka Wyższego Seminarium Duchownego Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia NMP i Krzysztofa Kaczmarka z Seminarium Misyjnego „Redemptoris Mater” w Winnicy na Ukrainie. Podziękował również za udział we wspólnej modlitwie gościom: Irynie Sukhovych, przedstawicielce ambasadora Ukrainy Andrija Deszczyca, która przyjechała z mężem oraz Wiolecie Modelskiej, sekretarz Stowarzyszenia Współpracy Międzynarodowej „Kołowrotek”.

Podkreślił też potrzebę modlitwy o pokój w rodzinach i na świecie, dziś szczególnie na Ukrainie – podczas wojny na Ukrainie zginęło od 2014 roku około 13 tysięcy ludzi. – Coraz rzadziej mówimy o wojnie na Ukrainie, wydaje się, jakby jej nie było. Zajmujemy się innymi, często błahymi sprawami – stwierdził marianin. – Jeśli chcemy wprowadzać pokój w świecie, to zawsze zaczynamy od swojego serca i otaczamy modlitwą innych, by otworzyli się na Ducha pokoju i Boga – mówił, przypominając o kluczowej roli przebaczenia za św. Janem Pawłem II.-  Niech Ukraińcy odczują naszą solidarność w tych trudnych dla nich czasach. Obyśmy wszyscy podążali drogą pokoju i pojednania – podsumował ks. Kumala.

W licheńskiej bazylice zabrzmiały największe w Polsce organy św. Jana Pawła II podczas koncertu Dymitra Morozowa, organisty i głównego dyrygenta Teatru Opery w Charkowie oraz sopranistki Leny Szyrajewy. Artyści wykonali słynne utwory kompozytorów m.in. Fryderyka Chopina, Georga Friedricha Händla i Jana Sebastiana Bacha.

 

  • O polsko - ukraińskie pojednanie modlono się w licheńskiej bazylice
  • O polsko - ukraińskie pojednanie modlono się w licheńskiej bazylice
  • 1566720270-g2giil-uk4.jpg
  • 1566720272-_scqs4-uk2.jpg
  • 1566720275-ejf5_d-uk5.jpg
  • 1566720279-d_zq57-uk7.jpg

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Licheń,   sanktuarium maryjne,   polsko - ukraińskie pojednanie,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Witam może lepiej pomodlić się za ofiary masakry na Wołyniu.
Dodano: 25.08.2019 15:00    Przez: jan kowalski

KOMENTARZE

Witam może lepiej pomodlić się za ofiary masakry na Wołyniu.
Dodano: 25.08.2019 15:00    Przez: jan kowalski
Zdecydowanie za pojednanie. Rachunek krzywd mamy akurat dość wyrównany. Nawet jest on niewielki. Przy potopie szwedzkim czy obozach koncenteacyjnych Wołyń to mała wojenka. Wołyń to maks. 150 tys ofiar. Owszem jak czytasz książkę, obejrzysz film to wzruszy Cię pojedyńcza ofiara. Jednak realpolitik jest taka, że w IIWŚ Polska się zmiejszyła o 7 mln ludzi. Te 150 tys. z Wołynia to drobnostka. Zaś na dziś Polska i Ukraina to najprostsze międzymorze. Kontrola od Bałtyku do m. Czarnego. Kontrola handlu Skandynawia-Turcja i cały Bliski Wschód, niemal monopol na handel wschód-zachód UE-Rosja. To kontrola 2 odnóg jedwabnego szlaku. Hub na gaz dla 100 mln ludzi. Wielkie zasoby węgla i antracytu. Czas by Orlen, PZU, PKO, PGNiG kontrolowało rynki na wschodzie. ITD.
Dodano: 25.08.2019 17:28    Przez: Marcin Swoinski
Marcin Swoinski, podejrzewam że masz blade pojęcie o czym piszesz, skoro dla ciebie 150000 to taki tam incydent, to chyba masz nie o kolei w głowie. Ofiar było dużo więcej, nie jesteśmy w stanie tego oszacować, bo ludzie byli zakopywani gdzie popadło, w większości zbrodni nie można stwierdzić gdzie zostały zakopane ofiary, a podawana liczba jest tylko domniemaniem ilości pomordowanych przez te zwierzęta. Do dziś, a obecnie nawet nasila się na upainie kult zbrodniarza i zwyrodnialca Bandery, przenoszone jest to wraz z napływem tych pseudo uchodźców do Polski, a najgorsze jest to że praktycznie nikt nie reaguje na banderowskie flagi, barwy i symbole związane z tą bandą, a przywódcy tego pseudo państwa nigdy nie wyrazili chęci pojednania i nigdy nie wyrazili zgody na ekshumacje prochów naszych przodków wymordowanych na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej. Proponuję zapoznać się również z historią SS Galicja, jednej z najbardziej zbrodniczych formacji II WŚ,
Dodano: 27.08.2019 00:21    Przez: Marian Węgielski

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.