Dzisiaj jest poniedziałek 10 sierpnia 2020, imieniny: Borysa, Filomeny, Wawrzyńca WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17011) SPORT FORUM FIRMY (5515) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
23 / 20oC
Jutropogoda
26 / 17oC
Pojutrzepogoda
23 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Regaty zakończone po jednym biegu, pogoda dała się ... (1)5 września odbędzie się gala MMA Brave Combat Fede ... (0)

Konin. Radni głosowali za uchyleniem jednej uchwały o odpadach

Dodano: 26.08.2019 08:34

Podczas minionej sesji, konińscy radni głosowali za uchyleniem uchwały z 27 marca 2019  r. w sprawie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne.

Według stanu prawnego na dzień podjęcia ww. uchwały, zamiarem włączenia z dniem 1 stycznia 2020 r. nieruchomości niezamieszkałych do systemu było stworzenie jednolitego modelu gospodarowania odpadami. Natomiast na 84 posiedzeniu Sejmu RP w dniu 19.07.2019 r. uchwalona została nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, która wprowadza szereg zmian wpływających na zasadność zamiaru włączenia nieruchomości niezamieszkałych do miejskiego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi oraz powodująca, że zamiar ten generować będzie koszty, których nie da się w całości pokryć z opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Radni byli jednogłośni. Nieuchylenie uchwały, skutkowałoby bowiem osiąganiem wpływów z opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi z nieruchomości niezamieszkałych na poziomie znacznie niższym od rzeczywistych kosztów, jakie są z tym związane, co niezgodne jest z przepisami art. 6r Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, według której system gospodarowania odpadami komunalnymi zorganizowany przez gminę powinien się samofinansować.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Rada Miasta Konin,   gospodarka odpadami,   uchylenie uchwały,   sesja Konin,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.