Dzisiaj jest poniedziałek 21 października 2019, imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18925) SPORT FORUM FIRMY (5387) PRACA (42) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 14oC
Jutropogoda
17 / 12oC
Pojutrzepogoda
13 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
To będzie test dla Szymańskiego. Rywalem młody Ukr ... (0)Kolejna wtopa Górnika Konin. Fatalna seria u siebi ... (1)

Konin. Radni głosowali za uchyleniem jednej uchwały o odpadach

Dodano: 26.08.2019 08:34

Podczas minionej sesji, konińscy radni głosowali za uchyleniem uchwały z 27 marca 2019  r. w sprawie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne.

Według stanu prawnego na dzień podjęcia ww. uchwały, zamiarem włączenia z dniem 1 stycznia 2020 r. nieruchomości niezamieszkałych do systemu było stworzenie jednolitego modelu gospodarowania odpadami. Natomiast na 84 posiedzeniu Sejmu RP w dniu 19.07.2019 r. uchwalona została nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, która wprowadza szereg zmian wpływających na zasadność zamiaru włączenia nieruchomości niezamieszkałych do miejskiego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi oraz powodująca, że zamiar ten generować będzie koszty, których nie da się w całości pokryć z opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Radni byli jednogłośni. Nieuchylenie uchwały, skutkowałoby bowiem osiąganiem wpływów z opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi z nieruchomości niezamieszkałych na poziomie znacznie niższym od rzeczywistych kosztów, jakie są z tym związane, co niezgodne jest z przepisami art. 6r Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, według której system gospodarowania odpadami komunalnymi zorganizowany przez gminę powinien się samofinansować.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Rada Miasta Konin,   gospodarka odpadami,   uchylenie uchwały,   sesja Konin,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.