Dzisiaj jest wtorek 7 kwietnia 2020, imieniny: Hermana, Rufina, Donata WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17289) SPORT FORUM FIRMY (5476) PRACA (22) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 7oC
Jutropogoda
16 / 10oC
Pojutrzepogoda
15 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Czy kluby sportowe będą musiały zwracać dotacje mi ... (0),,Kopernik" znów najlepszy. Grają też w Grarantann ... (0)

Piknik na hałdzie rokitnikowej na inaugurację Wczasów w Koninie

Dodano: 27.08.2019 10:21

W niedzielę, 1 września, od godz. 14.00 odbędzie się piknik na hałdzie rokitnikowej

Potężne usypisko po odkrywce Jóźwin, zwane hałdą rokitnikową, w ciągu niemal 30 lat, z wielkiej góry piachu, przekształciło się w malowniczą łąkę po której biegają stada jeleni. Można się tam dostać piechotą, rowerem lub samochodem terenowym. Droga jest tylko w jedną stronę, na szczyt hałdy, z której roztacza się niesamowity widok na postidustrialne tereny ziemi konińskiej.

Hałda jest symbolem degradacji i zarazem odrodzenia się przyrody. Nieprzypadkowo stała się obiektem inspiracji dla artystki Diany Lelonek, która ją eksploruje, tworząc dzieła dotykające problemu ekologii. Nieprzypadkowo to miejsce zostało przez nią wytypowane na piknik otwierający II edycję festiwalu ,,Wczasy w Koninie”, który zostanie zorganizowany 1 września.

- Do udziału w pikniku zapraszamy wszystkich, którzy mają ochotę spędzić czas na łonie natury oraz wziąć udział w akcji zbierania rokitnika, który bujnie porasta ten teren – zachęcają organizatorzy.

Dojazd:
Komunikacja MZK: autobus linii 55, przystanek Jóźwin, następnie kierujemy się prosto i kilkaset metrów dalej, skręcamy drogą wyłożoną betonowymi płytami w lewo, zmierzając w stronę lasu, mijamy po drodze stare boisko do koszykówki. UWAGA! Nie polecamy skracać sobie drogi przez hałdę, jest bardzo stroma i gęsto porośnięta drzewami, wejście na szczyt może być wręcz niemożliwe lub po prostu niebezpieczne.
 
Rower: zalecamy do poruszania się rowerem górskim lub trekkingowym, wjazd na hałdę tą samą drogą co piesi. UWAGA! Tak jak w przypadku pieszych, nie skracamy drogi oraz nie próbujemy jak sugeruje Google Maps, dojechać na szczyt od strony Majątku Kamienica, ta droga / ścieżka zarosła i po prostu nie istnieje.

Samochód: Jeśli to nie jest konieczne, pojazd zostawiamy u podnóża hałdy, kierując się na jej szczyt zgodnie ze wskazówkami dla pieszych. Osoby starsze lub niepełnosprawne, mogą na miejsce pikniku, ale sugerujemy poruszanie się autem terenowym lub z wysokim zawieszeniem. 
 


  • Piknik na hałdzie rokitnikowej na inaugurację Wczasów w Koninie
  • 1566995790-dhymh6-piknik_rokitnikowy.jpg

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:wczasy w Koninie,   hałda rokitnikowa,   rokitnik,   Diana Lelonek,   odkrywka Jóźwin,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Niech dupą usiądzie na rokitnik to będą wczasy....😂😂😂
Dodano: 27.08.2019 21:05    Przez: ~rokitnik sterczący😂

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.