Dzisiaj jest piątek 22 listopada 2019, imieniny: Cecylii, Marka, Maura WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19888) SPORT FORUM FIRMY (5418) PRACA (41) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 3oC
Jutropogoda
3 / 1oC
Pojutrzepogoda
2 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Medyk zakończył granie w lidze, ale rozpoczyna w P ... (0)Konin. Parking przy ulicy Przemysłowej będzie jutr ... (5)

Jarosław Kaczyński w Koninie. Związkowcy ZE PAK piszą do prezesa

Dodano: 28.08.2019 13:30

Czwartkową konwencję PiS w Koninie odwiedzi prezes Jarosław Kaczyński. Do prezes PiS piszą związkowcy z ZE PAK.

- W czwartek, 29 sierpnia br, o godz. 19.00 w auli PWSZ, przy ulicy Przyjaźni w Koninie, odbędzie się okręgowa konwencja wyborcza PiS z udziałem prezesa Jarosława Kaczyńskiego – potwierdza Dominik Szopa z konińskich struktur PiS. - Na konwencji będą obecni kandydaci PiS do parlamentu, działacze i sympatycy PiS.

Poprzednio Jarosław Kaczyński odwiedził region w październiku 2015 roku, też przed wyborami i wystąpił przez siedzibą spółki ZE PAK. Prezes PiS zadeklarował wówczas powołanie ministerstwa energii, dla tej ważnej i rozwojowej dziedziny gospodarki.

Przy okazji wizyty w Koninie, do prezesa zwrócili się związkowcy z ZE PAK z takim oto pismem.

Związki Zawodowe działające w ZE PAK S.A. oraz pracownicy, zwracają się ponownie do Pana Prezesa o wsparcie działań mających na celu ratowanie naszego przemysłu paliwowo-energetycznego, którego na dzień dzisiejszy właścicielem jest Pan Zygmunt Solorz. O działaniach tego właściciela informowaliśmy Pana Prezesa we wcześniejszych pismach.

Panie Prezesie , ponieważ Pan od początku wspierał nasze działania oczekujemy spotkania w trybie pilnym w celu przedstawienia sytuacji w naszym regionie.

Tematy do spotkania:

1. Możliwości odkupienia akcji ZE PAK S.A. przez podmiot państwowy.

2. Odkrywka Ościsłowo - perspektywa funkcjonowania ZE PAK S.A. na węglu brunatnym.

3. Możliwości wsparcia działań skierowanych na pozyskanie środków z Unii Europejskiej w ramach sprawiedliwej transformacji ( Platforma węglowa ).

Ponadto informujemy, że jesteśmy zawiedzeni dotychczasowymi działaniami pomocowymi dla naszego regionu opartego na węglu brunatnym tylko dlatego, że właścicielem firmy jest Pan Zygmunt Solorz. Pragniemy przypomnieć, że to Skarb Państwa dokonał prywatyzacji ZE PAK S.A. a pracownicy nie są własnością obecnego właściciela, a ponoszą konsekwencje błędnych decyzji.

Panie Prezesie mamy świadomość, że nie jesteśmy tak znaczącym regionem jak Śląsk, ale przypominamy, że to Pan Prezes jako pierwszy deklarował wsparcie dla naszego regionu. Pracownicy i mieszkańcy naszego regionu są zdeterminowani do działań mających na celu obronę miejsc pracy .

Fot Archiwum 

  • Jarosław Kaczyński w Koninie. Związkowcy ZE PAK piszą do prezesa

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

reakcja jarka bedzie taka jakie komentarze - konin stare czerwone gniazdo komuny popaprane z pelo
Dodano: 28.08.2019 14:35    Przez: ~pisior
avatar Ale odlot... Myślą że coś wskórają... Będą slogany, gęba pełna frazesów, obietnice wyborcze bez pokrycia, "mordy zdradzieckie", "...już wkrótce, już niedługo, w najbliższym czasie Antoni objawi to co my (PiS) już wiemy od 10 lat...", dowiemy się jacy jesteśmy ważni (nasze głosy), jak nas szanuje, jak nas lubi, jak się nad nami pochyli... Noż ojciec narodu w 100%. A może ktoś z konińskich działaczy PiS-u odpyta z obietnic jakie ta partia i jej działacze złożyli w kampaniach wyborczych od 2014 ??? I dopyta oczywiście co to dało naszemu regionowi.P.S. Mnie niestety nie będzie, bo mam ważniejsze sprawy do załatwienia. Będę podlewał trawnik - ta obietnica przynajmniej przynosi wymierne efekty.
Dodano: 28.08.2019 13:47    Przez: Oscar
Tak samo będzie się lansował Kaczyński jak Galemba z obecną władzą . Kiepski ruch Galemba zrobił niech się pochwali swojemu przełożonemu . Wizerunkowo to kiepsko było spostrzegane , wrażenie solidaryzowania się wręcz ....
Dodano: 28.08.2019 13:56    Przez: dolomit
kieruję się zasadą - " ...nigdy nie dyskutuj z idiotą , bo sprowadzi cię do swojego poziomu...itd..."
Dodano: 28.08.2019 15:57    Przez: julian anonimus
rys przystojniak się odezwał 😜 nie ważna postura ważne co się ma w głowie. co z tego że będzie przystojny jak głupi jak but
Dodano: 28.08.2019 16:47    Przez: ~Ola

KOMENTARZE

avatar Ale odlot... Myślą że coś wskórają... Będą slogany, gęba pełna frazesów, obietnice wyborcze bez pokrycia, "mordy zdradzieckie", "...już wkrótce, już niedługo, w najbliższym czasie Antoni objawi to co my (PiS) już wiemy od 10 lat...", dowiemy się jacy jesteśmy ważni (nasze głosy), jak nas szanuje, jak nas lubi, jak się nad nami pochyli... Noż ojciec narodu w 100%. A może ktoś z konińskich działaczy PiS-u odpyta z obietnic jakie ta partia i jej działacze złożyli w kampaniach wyborczych od 2014 ??? I dopyta oczywiście co to dało naszemu regionowi.P.S. Mnie niestety nie będzie, bo mam ważniejsze sprawy do załatwienia. Będę podlewał trawnik - ta obietnica przynajmniej przynosi wymierne efekty.
Dodano: 28.08.2019 13:47    Przez: Oscar
avatar Tylko Jarek moze cos zrobić, ale najpierw trzeba wyczyścić tę stajnię Ałdiasza sądy i sędziów. ,, Zegarek" praktycznie kopalnie i elektrownie dostał za jakiś psi grosz od rządu Rudego ,w prawdzie przekręcił emerytów i pracowników na wykupie akcji, o wywiązaniu z umowy prywatyzacyjnej nawet nikt nie pyta bo wszycy już zapomnieli.To jednak kazdy sąd orzeknie na korzyść ,,Zegarka" .Skoro sądy takiego leezcza jak Najsztub uniewinniły i podejrzewam jakby żyla to musiala by mu placić za skasowany samochód bo mu na pasach tak mocno wy.... w auto, można bylo ustanowić kuratora dla 137 letnich ludzi to co dopiero w leglny sposób zabrać mu to co mu kuple z poprzedniego rządu dali.Sprzedac nie odsprzeda bo ma z tego zyski, nie musi wkladac ani grosza pojedzie do zarżnięcia maszyn ,koszty ludzkie praktycznie żadne bo większość pracuje na najniższej krajowej.Czysty zysk.Tylko większość konstytucyjna, i opcja zoro w kaście moze przywrócić na sprawiedliwość i rewitalizację regionu.
Dodano: 28.08.2019 14:57    Przez: Tomasz Kobrzycki
Tak samo będzie się lansował Kaczyński jak Galemba z obecną władzą . Kiepski ruch Galemba zrobił niech się pochwali swojemu przełożonemu . Wizerunkowo to kiepsko było spostrzegane , wrażenie solidaryzowania się wręcz ....
Dodano: 28.08.2019 13:56    Przez: dolomit
w komunistycznej sali będą obradować ? (kombinować)...jak im nie wstyd. Nawet stodoły nie wybudowali , tylko pchają się do budynku , który wybudowała wredna komuna....
Dodano: 28.08.2019 14:26    Przez: julian anonimus
avatar Ale ty facet jsteś jebnięty, czy wszycy łącznie z wyborcami są na poziomie j pani Spurek od molestowania krów mlecznych!?
Dodano: 28.08.2019 14:38    Przez: Tomasz Kobrzycki
kieruję się zasadą - " ...nigdy nie dyskutuj z idiotą , bo sprowadzi cię do swojego poziomu...itd..."
Dodano: 28.08.2019 15:57    Przez: julian anonimus
Każdy na pis narzeka...A Ci z pisu chociaż coś dawaja...Bo tamten rząd nic nie dawał a tylko zabierał do siebie.
Dodano: 28.08.2019 14:30    Przez: ~Obywatel
Może i coś dawają wybranym, ile wydajesz w chwili obecnej choćby na zakupy. Za poprzedniego Rządu ceny nie rosły pomimo kryzysu ale wręcz spadały. Jedno daje a dwa razy tyle zabiera.
Dodano: 29.08.2019 11:07    Przez: Agnieszka
reakcja jarka bedzie taka jakie komentarze - konin stare czerwone gniazdo komuny popaprane z pelo
Dodano: 28.08.2019 14:35    Przez: ~pisior
Julian anonimus jaka komuna jest to budynek zbudowany za nasze pieniądze. śmieszne komuna a co komuna miała pieniądze . komuna wykorzystywała robotników jak mogła . ludzie pracowali jak niewolnicy morda w kubeł i do łopaty tak było za komunę . a ci co tak chwalą to sprzyjali komunie byli agentami i donosicielami.
Dodano: 28.08.2019 14:48    Przez: ~Ola
nauczono mnie grzeczności wobec kobiety ( choćby krew się gotowała ),i dlatego nic nie powiem....
Dodano: 28.08.2019 17:33    Przez: julian anonimus
Coś Ci się w główce poyebało chyba Oleńka 😂😂😂
Dodano: 28.08.2019 23:06    Przez: Jacek Żabierek
Zjednoczona prawica jest jedyną partia na dzisiaj żeby głosiwac nie ma innej alternatywy . to co się słyszy czyta to czysty horror jak wypowiadają się pozostałe partie .
Dodano: 28.08.2019 15:01    Przez: ~Ola
Pewnie masz dostęp tylko do TVP... albo z trudem skonczylaś podstawówkę i żyjesz z 500+ ewentualnie jesteś świeżo awansowanym sędzią 😁Ogarnij się.
Dodano: 28.08.2019 17:00    Przez: ~Ryś
Na zdjęciu jak King-Kong wygląda 😁😁😁. Mózg ten sam tylko postura do du..y....
Dodano: 28.08.2019 15:53    Przez: ~Ryś
rys przystojniak się odezwał 😜 nie ważna postura ważne co się ma w głowie. co z tego że będzie przystojny jak głupi jak but
Dodano: 28.08.2019 16:47    Przez: ~Ola
Co Ty możesz wiedzieć Olu.... ale próbuj... może Cię prezes za żonę weźmie 😁pewnie też masz kota (w głowie)
Dodano: 28.08.2019 16:56    Przez: ~Ryś
PiS ma już wygrane wybory i żadne biadolenia czerwonych polików tego nie zmienią.
Dodano: 28.08.2019 16:51    Przez: ona
Nie mów hop, póki nie przeskoczysz. To stare przysłowie. Pis to mafia i jej koniec jest bliski!
Dodano: 28.08.2019 18:29    Przez: Ewa Kapyszewska
1 z 3
123>>