Dzisiaj jest niedziela 22 września 2019, imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19377) SPORT FORUM FIRMY (5364) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 13oC
Jutropogoda
15 / 10oC
Pojutrzepogoda
18 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Baja Szczecinek. Trudny rajd za słupczanami z Kame ... (0)Podejrzana o zabójstwo syna została zwolniona z ar ... (0)

Miejska komunikacja w Koninie tylko na „trzy... z plusem”

Dodano: 29.08.2019 08:39

Przejażdżka MZK z Paweł Adamowem, zastępcą prezydenta Konina, dała cząstkowy obraz tego, jak wygląda komunikacja miejska od środka. W szkolnej skali ocen od jeden do sześciu, pasażer z magistratu, ocenił jej funkcjonowanie na trzy... z plusem. 

Zabraliśmy Pawła Adamowa, z wykupioną sieciówką, do autobusu linii 50, aby bezpośrednio, w upalny dzień, mógł się przekonać, jak mieszkańcy oceniają ostatnie zmiany w MZK. Pasażerowie ocenili między innymi nowy rozkład jazdy, autobusy, kierowców. Zastępca prezydenta przyglądał się, rozmawiał, wyjaśniał, zbierał sygnały. Mówił między innymi o tym, że MZK cały czas szuka kierowców (zachęca kobiety do tej roli, także cudzoziemców). Wspomniał o autobusach hybrydowych i elektrycznych, które pojawią się na ulicach Konina, zachęcał do kupowania biletów przez aplikację, a nie u kierowców, co się okazało dość popularne.

Po przejechaniu pętli tylko po nowym Koninie, gospodarz miasta stwierdził, że wiele jest jeszcze do zrobienia w zakresie komunikacji miejskiej. Wsiadajcie i jedziemy!

 

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:MZK Konin,   Paweł Adamów,   zastępca prezydenta,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Trzy z plusem? Pan wiceprezydent bardzo hojny! Czy ktos w koncu zrozumie, ze pozostawienie Zakladu w rekach pana Pachciarza to tak jakby z góry skazac go na nieuchronny upadek??? Wprowadzone w siatce polaczen i rozkladach zmiany powinny byc poprzezone jedna najwieksza zmiana - ZMIANĄ NA STANOWISKU PREZESA, bo tylko to jest gwarantem, ze coś sie moze udac. Czy ktokolwek odda raz jeszcze w rece zlej opiekuki swoje dziecko? Nie! Tak samo jest z Zakladem! Nie wiem co sie musi jeszcze wydarzyc zeby władze Konina w koncu dostrzegły, ze najwiekszym problemem Zakladu jest osoba, która tym Zakladem próbuje kierować. WSTYD!!!
Dodano: 29.08.2019 10:30    Przez: Radek Pieczyński
a co z przystankiem na ul. Przemyslowej przy Policji? byloby duze zainteresowanie parking pod Komenda peka w szwach, na pewno skorzystaliby Policjanci, Wydzial Komunikacji - auto trzeba zarejestrowac lub wyrejestrowac, jest tez przychodnia i lekarz. Pomyslcie o tym przystanku. Powstancow i Bydgoska tez by skorzystali...
Dodano: 29.08.2019 11:58    Przez: ~xyz
Po pierwsze autobsu na ten moment nie miał klimatyzacji. Widać otwarte szyby. Po drugie autobus klasy MINI nadaje się na linie 50. Po trzecie niech Pan tak nie kłamie bo w tym "pięknym" mieście nie jest tak kolorowo jak Pan mówi. Większość mieszkańców zaczyna stąd uciekać między innymi ja też
Dodano: 29.08.2019 20:54    Przez: Wyjeżdżam stąd
Szkoda że Pan nie wsiadł do starego MAN-A lub Scani i najlepiej na miejsce kierowcy, może wtedy doszłoby do pana mózgu dlaczego między innymi nie ma tych kierowców albo jeszcze lepiej gdyby pan wstał rono np. na 4 i przyszedł na M.Dąbrowskiej i zobaczył jak to wygląda od początku dnia.
Dodano: 30.08.2019 12:39    Przez: ~kierowca
buhaha Panie Prezydencie premia mobilizacyjna - idziesz na zwolnienie, zabierają Ci 100%, premia regulaminowa, brak krawatu , zabierają Ci 20% itd.itd. Kolejne - zachowanie kierowców pytam się jakie zachowanie. Wsiądz Pan o 5 rano i jeździj pan tym parchem do 17 , zobaczymy po 5 dniach jakiś pan mądry. Kolejne , "nowy autobus", dostaniesz na stan jak przepracujesz min.5,10lat lub nawet więcej Zapytaj pan młodego kierowcę stażem co ma na stanie na którejś pętli i ile razy jechał najnowszą Scanią przez zaraz będzie 2lata jak przyszły- zapewniam pana że są tacy którzy jeszcze nawet nie wiedzą od czego są wszystkie przyciski na desce, bo nie jechali. Na początku był zakaz wydawania innym niż tym przypisanym do auta i nie ważne że inne się rozpadają a te stały na placu. A dzisiaj nie masz Poparcia, układu też nie dostaniesz, wystarczy do widzi mi się pana dyrektora, kierownika, dyspozytora itd.
Dodano: 30.08.2019 12:58    Przez: ~pracownik mzk

KOMENTARZE

Trzy z plusem? Pan wiceprezydent bardzo hojny! Czy ktos w koncu zrozumie, ze pozostawienie Zakladu w rekach pana Pachciarza to tak jakby z góry skazac go na nieuchronny upadek??? Wprowadzone w siatce polaczen i rozkladach zmiany powinny byc poprzezone jedna najwieksza zmiana - ZMIANĄ NA STANOWISKU PREZESA, bo tylko to jest gwarantem, ze coś sie moze udac. Czy ktokolwek odda raz jeszcze w rece zlej opiekuki swoje dziecko? Nie! Tak samo jest z Zakladem! Nie wiem co sie musi jeszcze wydarzyc zeby władze Konina w koncu dostrzegły, ze najwiekszym problemem Zakladu jest osoba, która tym Zakladem próbuje kierować. WSTYD!!!
Dodano: 29.08.2019 10:30    Przez: Radek Pieczyński
Człowieku, Ty masz jakąś fobię na temat MZK. To się leczy.
Dodano: 30.08.2019 11:45    Przez: Figa z makiem
Tak anonimowa figo z makiem, mam fobie ale na punkcie normalnie funkcjonujacego Zakladu i zapewniam cie, ze jeszcze nie jeden raz o mnie uslyszysz. A rady o leczeniu powinienes/powinnas kierowac pod inny adres, u mnie wszystko w porzadku pod kazdym wzgledem. Jesli jestes z bliskiego otoczenia prezesa to bardzo cie prosze wyjaśnij tej osobie znaczenie slowa HONOR. Jesli poskutkuje
Dodano: 30.08.2019 13:48    Przez: Radek Pieczyński
przekonasz sie, ze więcej nie bedziesz narazony na moje komentarze w tej sprawie. Pomysl o Koninie jako o w koncu nirmalnym mieście. Pozdrawiam!
Dodano: 30.08.2019 13:50    Przez: Radek Pieczyński
a co z przystankiem na ul. Przemyslowej przy Policji? byloby duze zainteresowanie parking pod Komenda peka w szwach, na pewno skorzystaliby Policjanci, Wydzial Komunikacji - auto trzeba zarejestrowac lub wyrejestrowac, jest tez przychodnia i lekarz. Pomyslcie o tym przystanku. Powstancow i Bydgoska tez by skorzystali...
Dodano: 29.08.2019 11:58    Przez: ~xyz
Po pierwsze autobsu na ten moment nie miał klimatyzacji. Widać otwarte szyby. Po drugie autobus klasy MINI nadaje się na linie 50. Po trzecie niech Pan tak nie kłamie bo w tym "pięknym" mieście nie jest tak kolorowo jak Pan mówi. Większość mieszkańców zaczyna stąd uciekać między innymi ja też
Dodano: 29.08.2019 20:54    Przez: Wyjeżdżam stąd
Co ta starsza pani gada, 54 sobie dojedzie przez Karczewska na zakładowa bo teraz krócej. Niech weźmie pod uwagę to że jest z osiedla i połączeń ma dużo, a mieszkańcy Wilkowa (mowa o starszych osobach) nie mogą teraz podjechać pod żaden szpital. Podkreślam że Wilków nie jest małym osiedlem a jest tylko jedna linia, właśnie 54. Pozdrawiam
Dodano: 30.08.2019 10:00    Przez: Mieszkaniec Wilkowa
Szkoda że Pan nie wsiadł do starego MAN-A lub Scani i najlepiej na miejsce kierowcy, może wtedy doszłoby do pana mózgu dlaczego między innymi nie ma tych kierowców albo jeszcze lepiej gdyby pan wstał rono np. na 4 i przyszedł na M.Dąbrowskiej i zobaczył jak to wygląda od początku dnia.
Dodano: 30.08.2019 12:39    Przez: ~kierowca
buhaha Panie Prezydencie premia mobilizacyjna - idziesz na zwolnienie, zabierają Ci 100%, premia regulaminowa, brak krawatu , zabierają Ci 20% itd.itd. Kolejne - zachowanie kierowców pytam się jakie zachowanie. Wsiądz Pan o 5 rano i jeździj pan tym parchem do 17 , zobaczymy po 5 dniach jakiś pan mądry. Kolejne , "nowy autobus", dostaniesz na stan jak przepracujesz min.5,10lat lub nawet więcej Zapytaj pan młodego kierowcę stażem co ma na stanie na którejś pętli i ile razy jechał najnowszą Scanią przez zaraz będzie 2lata jak przyszły- zapewniam pana że są tacy którzy jeszcze nawet nie wiedzą od czego są wszystkie przyciski na desce, bo nie jechali. Na początku był zakaz wydawania innym niż tym przypisanym do auta i nie ważne że inne się rozpadają a te stały na placu. A dzisiaj nie masz Poparcia, układu też nie dostaniesz, wystarczy do widzi mi się pana dyrektora, kierownika, dyspozytora itd.
Dodano: 30.08.2019 12:58    Przez: ~pracownik mzk
Panie Prezydencie ! Komunikacja w Koninie ma się opierać na liniach 50 i 52. Jest Osiedle Zatorze w Koninie. Żadna z tych linii nie kursuje przez Zatorze a jest to największe chyba osiedle w Koninie. Dlaczego ?
Dodano: 30.08.2019 23:31    Przez: Janina Jagodzińska
kierowca , co go to obchodzi przyjadą pod dom tyłek wsadzi do samochodu i jedzie. udaje co on to nie robi ,a jak ciężko pracuje ,a efektów brak . tak to jest jak człowiek który nie ma zielonego pojęcia o samorządach zostaje prezydentem.
Dodano: 31.08.2019 12:10    Przez: ~Ola