Dzisiaj jest czwartek 9 lipca 2020, imieniny: Lukrecji, Weroniki, Anatolii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17826) SPORT FORUM FIRMY (5508) PRACA (28) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 16oC
Jutropogoda
21 / 16oC
Pojutrzepogoda
18 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Rewitalizacja parku w Turku. To miejsce będzie nie ... (0)Wierzbinek. Pożar przyczepy ze słomą na drodze woj ... (3)

Co z dofinansowaniem na drogi dojazdowe i przebudowę mostu?

Dodano: 30.08.2019 14:28

Budowa dróg dojazdowych do powstającego wiaduktu kolejowego Wyzwolenia - Paderewskiego i przebudowa mostu Bernardynka - to dwie inwestycje, na które miasto Konin chce zdobyć dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Nabór ogłosił wojewoda wielkopolski. Wnioski zostały złożone. Teraz należy czekać na ogłoszenie wyników. Budowa dróg dojazdowych do wiaduktu to bardzo kosztowna inwestycja. Miasto potrzebuje na nią ponad 80 milionów złotych, z kolei przebudowa mostu w ciągu ul. Bernardynka to koszt około 6 milionów złotych. Dofinansowanie z Funduszu na jedno zadanie maksymalnie może wynieść 80% z zastrzeżeniem, że nie może przekroczyć 30 milionów zł. Pula środków Funduszu w województwie wielkopolskim na rok 2020 wynosi 228 289 791,13 zł. Poziom dofinansowania ustala komisja wojewody wielkopolskiego.

Obie inwestycje są dla Konina bardzo ważne. Budowa połączenia ulic I. Paderewskiego z ul. Wyzwolenia ma stanowić kluczowe połączenie komunikacyjne wschodniej i zachodniej części miasta. – Liczymy na te pieniądze i na dofinansowanie na poziomie maksymalnym, czyli 30 milionów złotych. To byłoby dla miasta, które potrzebuje wielomilionowych nakładów na inwestycje drogowe, ogromnym wsparciem – mówi prezydent Konina Piotr Korytkowski. Przypomnijmy, że wiadukt był też jednym z tematów rozmowy prezydenta z wojewodą wielkopolskim Zbigniewem Hoffmannem podczas jego wizyty w magistracie.

Budowa ponad 2 kilometrów nowych dróg wraz z wiaduktem (przypomnijmy – tę budowę realizuje PKP PLK S.A. z finansowym wsparciem miasta w wysokości ponad 13 milionów złotych) znacząco poprawi bezpieczeństwo i zwiększy przepustowość układu drogowego. Chodniki, ścieżki rowerowe, oświetlenie, zatoki autobusowe, bezkolizyjne skrzyżowanie z linią PKP – to wszystko ma powstać w ramach inwestycji. Wybudowana infrastruktura zapewni także zmniejszenie emisji spalin oraz obniżenie poziomu hałasu, a także zapewni bezpieczny dojazd do dróg krajowych, autostrady A2 oraz terenów inwestycyjnych.

Duże znaczenie dla miasta ma remont mostu przy ul. Bernardynka. Położony na granicy Konina z gminą Ślesin obiekt stanowi najkrótszą drogę dojazdową do Konina dla mieszkańców sąsiadujących gmin. 4 lata temu Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję nakazującą jego przebudowę, bo z uwagi na uszkodzenia poszczególnych elementów konstrukcyjnych zagrażał on bezpieczeństwu użytkowników. Obecnie obiekt jest wyłączony z użytkowania.

W wyniku remontu powstanie jezdnia o szerokości 6,5 m o dwóch pasach ruchu, chodnik dla pieszych oddzielony od jezdni barierami ochronnymi oraz ścieżka rowerowa. W ramach zadania zostanie wykonane oświetlenie uliczne oraz oznakowanie pionowe i poziome, co pozytywnie wpłynie na komfort jazdy i bezpieczeństwo uczestników ruchu.

Źródło: Miasto Konin 

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Wyzwolenia - Paderewskiego,   wiadukt,   most Bernardynka,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

avatar Inwestycje miejskie powinny służyć mieszkańcom, a nie być udogodnieniem dla pojazdów przejeżdżających przez Konin. Wprowadzenie ruchu tranzytowego w obszar, gdzie lokalna społeczność powinna mieć ciszę, czyste powietrze i możliwość niezakłóconego odpoczynku we własnym M-2,-3-4 przed kolejnym dniem pracy, jest kpiną i hipokryzją ze strony rządzących miastem. Dosłownie 2 kilometry więcej, czy 5 minut dłużej podczas objazdu tzw. miejskich sypialni dla ruchu tranzytowego nic nie wnosi, a cały dzień zakłócony przez tenże tranzyt dla mieszkańców, to tragedia. Gdzie funkcyjni ekolodzy i zieloni? Gdzie głos lewicy wrażliwej na potrzeby obywateli. Pomysłodawcę tego przedsięwzięcia powinno w nagrodę się zakwaterować w "wieżowcu" na Zakolu. Pozostałych popierających ten pomysł uczynić jego sąsiadami.
Dodano: 31.08.2019 07:27    Przez: Józef Bąk
avatar Docenimy lewicowych "dobroczyńców" i pseudoekologów wraz zielonymi w najbliższych wyborach. Podziekujemy Wam za troskę o lokalną społeczność. Ponoć w Warszawie szambo też rządzącym miastem nie przeszkadza. U nas nie musi tak być, może być normalnie.
Dodano: 31.08.2019 07:32    Przez: Józef Bąk

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.