LM.plSportKoszykarz Mustanga Konin rywalizuje w mistrzostwach Europy

Koszykarz Mustanga Konin rywalizuje w mistrzostwach Europy

Piotr Darnikowski, koszykarz Mustanga Konin, wystąpił w piątek w meczu inaugurującym Mistrzostwa Europy w Koszykówce na Wózkach. Biało-czerwoni pokonali Szwajcarię 79:53.

W tym roku Mistrzostwa Europy w Koszykówce na Wózkach rozgrywane są w Wałbrzychu. Rywalizacja toczy się w dwóch grupach. Biało-czerwoni mierzyć będą się z Wielką Brytanią, Włochami, Niemcami i Austrią, a w piątek, w meczu inaugurującym mistrzostwa, wygrali z reprezentacją Szwajcarii 79:53.

W spotkaniu wystąpił koszykarz Mustanga Konin Piotr Darnikowski. Pochodzący z Prażek w województwie łódzkim zawodnik zagrał w wyjściowym składzie. W meczu zanotował dwa punkty, dwie zbiórki i jedną asystę, rozgrywając ponad 22 minuty.

Po pierwszej kwarcie Polacy prowadzili ze Szwajcarami 18:12. Po drugiej części spotkania ta przewaga jeszcze wzrosła - do ośmiu punktów. Mecz rozstrzygnął się w trzeciej kwarcie, wygranej przez biało-czerwonych aż 28:10. W ostatniej kwarcie padł remis 17:17, co pozwoliło polskiej reprezentacji zwyciężyć 79:53.

Kolejny mecz Polacy rozegrają 1 września, a ich rywalem będą Niemcy. Mistrzostwa potrwają do 9 września. Cztery najlepsze zespoły wywalczą w nich kwalifikacje na Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio w 2020 roku.

Polska - Szwajcaria 79:53 (18:12, 16:14, 28:10, 17:17)

Polska: Krzysztof Bandura (16), Piotr Łuszyński (14), Marcin Balcerowski (13), Dominik Mosler (13), Mateusz Filipski (11), Adrian Łabędzki (6), Andrzej Macek (4), Piotr Darnikowski (2), Przemysław Bonio, Krzysztof Kozaryna, Krystian Sobieraj, Tomasz Łyko.