LM.plWiadomościKowalski zadebiutował, ale Górnik Konin i tak przegrał z Kotwicą

Kowalski zadebiutował, ale Górnik Konin i tak przegrał z Kotwicą

Kolejny dobry mecz i znów zero punktów na koncie. Górnik Konin przegrał z Kotwicą Kołobrzeg 1:2, a w barwach konińskiego klubu zadebiutował Tomasz Kowalski.

Już przed pierwszym gwizdkiem sobotniego starcia wiadome było, że Górnika czeka ciężka przeprawa. Kotwica, choć jak na mistrzowskie aspiracje wystartowała średnio, to wciąż czołowa drużyna III ligi gr. II. W pierwszym składzie biało-niebieskich znaleźli się tym razem Mateusz Majer (po dobrym występie w Nowym Stawie) oraz Sebastian Antas. Na ławce usiadł zaś Tomasz Kowalski. Były zawodnik m.in. Jagielloni Białystok, Widzewa Łódź i ŁKS Łódź w końcu wyleczył uraz z początku sezonu.

W pierwszych minutach Górnik zaskoczył Kotwicę, podobnie jak wcześniej Nielbę Wągrowiec. Koninianie dominowali i stwarzali sobie sytuacje, ale okazji nie wykorzystali Adamczewski i Sobieraj. Z biegiem czasu goście zdobyli kontrolę nad meczem. Górnik cofnął się na własną połowę, czyhał na przechwyty i kontrataki. Kotwica, choć miała większe posiadanie piłki, rzadko zagrażała bramce Klaudiusza Kurka. Najlepszą okazję goście mieli w dwudziestej minucie, gdy w spojenie poprzeczki i słupka trafił Dawid Retlewski.

W 37. minucie goście wyszli na prowadzenie, wykorzystując tak naprawdę drugą dobrą sytuację w meczu. Z prawej strony zagrał znany z Ekstraklasy Grzegorz Piesio, a naciskany przez Dawida Retlewskiego Robert Jędras umieścił piłkę we własnej siatce. Jeszcze przed przerwą Górnik wyrównał. Świetne dośrodkowanie Szymona Bartosika głową na dalszym słupku zamknął Dawid Przybyszewski.

Po zmianie stron Kotwica szybko odzyskała na prowadzenie. Najpierw mocno w słupek trafił piłką Sebastian Deja, a już chwilę później dogranie z prawej strony wykorzystał Retlewski i było 1:2. Górnik mógł jeszcze wyrównać w 81. minucie, ale prostopadłego zagrania Mateusza Majera nie wykorzystał Maciej Gaszka - jego strzał sparował bramkarz Kotwicy.

Górnikowi nie pomógł też Tomasz Kowalski, który wszedł na boisko w 79. minucie spotkania. Doświadczony pomocnik w końcu zadebiutował w biało-niebieskich barwach i w dłuższej perspektywie wzmocni rywalizację w środku pola konińskiej drużyny. W sobotę mógł jednak tylko motywować swoich kolegów w końcówce starcia do walki do ostatniej sekundy.

To niewiele dało, Górnik przegrał z Kotwicą 1:2, zaliczając czwartą porażkę w sezonie. Z czterma oczkami na koncie zespół Damiana Augustyniaka spadł na czternaste miejsce w tabeli III ligi. W przyszłą sobotę koninian czeka wyjazd do Jarocina na mecz z Jarotą.

Górnik Konin - Kotwica Kołobrzeg 1:2 (45' Dawid Przybyszewski - 37' Robert Jędras (sam.),  57' Dawid Retlewski)

Górnik Konin: Klaudiusz Kurek - Jakub Staszak, Bartosz Zakrzewski, Robert Jędras, Szymon Bartosik (83' Dawid Kalinowski), Maciej Adamczewski (79' Tomasz Kowalski), Taras Jaworski, Krystian Sobieraj (59' Patryk Olczyk), Sebastian Antas (73' Maciej Gaszka), Mateusz Majer, Dawid Przybyszewski.

Kotwica Kołobrzeg: Bartosz Piotrowski - Przemysław Szur, Jakub Poznański, Adam Pazio, Maciej Wichtowski, Grzegorz Piesio (75' Daniel Chyła), Sebastian Deja (60' Przemysław Czerwiński), Oskar Zieliński (87' Eryk Krysztopowicz), Marcin Trojanowski, Mikolaj Maschera, Dawid Retlewski (67' Michał Marczak).