Dzisiaj jest czwartek 20 lutego 2020, imieniny: Leona, Ludomiła, Lubomira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20957) SPORT FORUM FIRMY (5461) PRACA (46) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
5 / 4oC
Jutropogoda
5 / 2oC
Pojutrzepogoda
5 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zbliża się wiosna. Niedługo znowu ruszy Koniński R ... (3)Wsparcie finansowe dla młodzieży. Stypendia staros ... (0)

Grodziec. Gruntownie przebudowali i zmodernizowali plac targowy

Dodano: 3.09.2019 14:26
Źródło: LM.pl

Po ponad 30 latach, gmina Grodziec ma targowisko z prawdziwego zdarzenia. Inwestycja pochłonęła ponad 1,5 mln zł.

Grodziec jako jedyna gmina w powiecie konińskim otrzymała dotację na przebudowę placu targowego. Ze środków PROW udało się pozyskać 940 tys. zł. Prace projektowe rozpoczęły się jesienią ubiegłego roku, a budowa – wiosną tego roku. Zakres prac obejmował uporządkowanie i utwardzenie placu, budowę wiaty handlowej z 64 stanowiskami, budowę budynku sanitarno-technicznego oraz wyposażenie placu w elementy małej infrastruktury i miejsca postojowe. Kilka dni temu targowisko zostało oficjalnie otwarte.

- Jesteśmy świadkami wydarzenia wyjątkowego, które na trwałe zapisze się na kartach historii naszej gminy. Czekaliśmy na ten dzień ponad 30 lat, ale udało się! Dzięki współpracy gminy Grodziec z samorządem Województwa Wielkopolskiego od lat wyczekiwany plac targowy w Grodźcu zyskał w końcu swoje drugie życie - podkreślił Mariusz Woźniak, wójt Grodźca.

Przy realizacji inwestycji pod nazwą „Mój Rynek – przebudowa placu targowego w Grodźcu” zastosowano metodę „zaprojektuj i wybuduj”.

fot. grodziec.pl

  • Grodziec. Gruntownie przebudowali i zmodernizowali plac targowy
  • Grodziec. Gruntownie przebudowali i zmodernizowali plac targowy
  • Grodziec. Gruntownie przebudowali i zmodernizowali plac targowy

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.